Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sparing Furyho: Když mohl zasáhnout mě, věděl jsem, že zasáhne také Wildera

  • Napsal Antonín Vavrda

Jared Anderson / zdroj foto: Top Rank BoxingJared Anderson / zdroj foto: Top Rank BoxingTOLEDO – Nejspíše jste o tom jménu ještě moc neslyšeli, ale to se brzo může změnit. Teprve dvacetiletý Američan Jarred Anderson (3-0, 3 KO) teprve nedávno přešel z amatérského ringu do toho profesionálního, ale už si jej do svého kempu pozval současný král těžké váhy, Brit Tyson Fury (30-0-1, 21 KO).

Pamatujete? Svého času platil Ukrajinec Vladimir Kličko za takového otce talentovaných boxerů křížové, a především těžké váhy. V jeho kempu se objevil také svého času nesmírně šikovný Ondra Pála, stejně jako řada světových jmen. Jmen, která se později prosadila až mezi absolutní špičku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ano, Biohotelem Stanglwirt se procházeli Anthony Joshua, Deontay Wilder, Dillian Whyte, či Tyson Fury, aktuální elita těžké váhy. Prvně a posledně jmenovaní Britové následně bývalého krále divize také porazili.

A zdá se, že pomalu, ale jistě na prahu třicítky jdou v jeho stopách. Joshua má vlastní promotérskou stáj, Fury si do svých kempů zve mladé naděje světového boxu. Tím posledním prošli dva jeho krajané a velcí rivalové, Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) a Richard Riakporhe (11-0, 8 O). Důvod byl nasnadě, oba jsou podobně stavění jako Wilder (42-1-1, 41 KO).

Ve druhém kempu pak nechyběl ani mladý Američan, stájový to Furyho kolega z Top Rank Boxing, Jared Anderson. Teprve dvacetiletý talent, který se nechal do profi zlákat z pozice americké americké jedničky pouhý rok před olympiádou.

„Být s ním v ringu je něco neskutečného. Nic náročnějšího jsem nezažil. Byly to šachy,“ přiznal v nedávném rozhovoru pro Sky Sports bijec, který má přezdívku „Big Baby“. Tedy stejnou jako jeho další stájový kolega Jarrell Miller. Ten kvůli své obří postavě, Anderson kvůli skutečně dětské tvářičce.

„Byl to zajímavý kemp, rozhodně mě ale nenutili, abych napodoboval styl Wildera, přece jen jsem o osm centimetrů menší (194 cm). Na druhou stranu jsem velmi rychlý, podobně těžký a můžete si být jisti, že když vás trefím, tak to cítíte. Takže hledáte cestu, jak se jim vyhnout, a to Tyson potřeboval,“ pokračoval ve vyprávění.

„Víte, jsem menší, hodně rychlý a myslím, že celkem těžko zasažitelný, takže pro Furyho bylo hodně důležité vědět, že mě mohl trefit. To potřeboval. Věděl, že když může zasáhnout mě, tak stoprocentně trefí také Wildera,“ dodal s tím, že sám sebe vidí jako nepolapitelného, rychlého a šikovného: „Nejsem největší ani nejsilnější. Ale vždy jsem před vámi a jsem hodně úderově aktivní.“

Na konec potvrdil i to, co je o Furym mezi bojovníky už známé. A co víme i v českých luzích a hájích díky Václavu Pejsarovi a Michalu Martínkovi, kteří s ním přišli do kontaktu i mimo světla ramp. „Je to skvělý člověk, má obrovské charisma. Je to opravdu dobrý chlap se srdcem na správném místě. Bylo skvělé, být v jeho kempu. Byla to pro mě velká škola, hodně mi radil. Zároveň si vyslechl mé poznatky, nepovyšoval se, naslouchal,“ dodal Anderson.

Kdo ví, třeba právě on jednou převezme žezlo krále těžké váhy po svém učiteli a dalších současných vládcích těžké váhy. Ostatně, času na růst má více než dost. Absolutní plnoletost, která je v některých zemích světa (i státech USA) až od 21. let, oslaví teprve 16. listopadu.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze