Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šour se boxera s příjmením Fury dočkal. V nablýskaném Monte Carlu jej čeká Hughie!

Fury vs. ŠourFury vs. ŠourPRAHA – Tak tohle je pecka. Pavel Šour si sedm týdnů po americkém debutu proti Jermainu Franklinovi (20-0, 13 KO) zaboxuje proti dalšímu velkému jménu těžké váhy. Už 30. listopadu jej v monackém knížectví čeká střet s Hughiem Furym (23-3, 13 KO), bratrancem slavného Tysona Furyho.

„Ještě mi neposlali smlouvu, komunikovali jsme spolu po mailech. Řekli mi, že to nemám pouštět ven a za pár hodin to sami zveřejnili,“ řekl Profiboxing.cz český šampion těžké váhy krátce poté, co duel oficiálně oznámila stáj Matchroom Boxing, která momentálně připravuje zápasy pro Hughieho Furyho.

DALŠÍ NOVINKY K PAVLOVI ŠOUROVI:

Ten naposledy boxoval na konci léta v londýnské O2 Arena, kde jej ve dvanácti kolech smetl Rus Alexander Povětkin. Střet se Šourem by jej měl hodit zpět do vítězného tempa. Jenže to samé se dá říct i o plzeňském obru.

Ten si před měsícem v zámoří dokázal, že může boxovat s kýmkoliv ze širší špičky. Vždyť šestadvacetiletého Franklina ve státech promují jako největší mladý americký talent těžké váhy.

Pravdou ale je, že příprava na Furyho nebude ideální. „Je to narychlo, to přiznávám, ale je to zajímavá možnost. V tréninku jsem neustále, jen na to ostřejší tempo bude méně času než obvykle. Rozhodně to ale nejedu odevzdat. Vím, že kvalitní výkon mne může zase posunout a udržet v podobných možnostech jako nyní,“ je naladěn na bojovnou strunu sedmatřicetiletý veterán, který se před dvěma týdny oženil s partnerkou Sandrou.

Nabídku na Furyho, se kterým by se měl utkat v desetikolovém souboji, přijal ostatně i pro to, že stále teprve pětadvacetiletý Brit není žádným knockoutérským esem. Spíše technikem, kterého do ofenzivy musí jeho trenér a otec Peter často až nutit. Zatím neúspěšně. „Mohly by to být spíše šachy, to máš pravdu. A věřím ve své zkušenosti,“ usmíval se Šour, který bude dělat s Furym doprovod například i nejlepší boxerce napříč vahami Cecilii Braekhusové.

Plakát k zápasu / zdroj: Matchroom BoxingPlakát k zápasu / zdroj: Matchroom Boxing

A v neposlední řadě také kvůli místu konání této bitvy. Promotér Matchroom Boxing Eddie Hearn si Monte Carlo zamiloval před třemi lety a už tehdy slíbil, že se každoročně v předvánočním čase vrátí. Atmosféra v sále některého z místních luxusních hotelů a kasin, kam se vejdou jen stovky vyvolených, přesto to má své obrovské kouzlo, jej učarovala.

Pro Šoura to navíc nebude první podobná zkušenost, je to rok a půl, co boxoval na podobném místě, v karlovarském Grand Hotelu Pupp o domácí titul s Václavem Pejsarem pod hlavičkou plzeňské stáje Qwert Boxing.

Nyní jej čeká další nablýskaná bitva, shodou okolností ve stejném termínu, co bude jeho poslední soupeř Tomáš Šálek bojovat na Kladně na akci svého trenéra a promotéra Lukáše Konečného. Bitva, ve které bude mít možnost ukázat, že na klan Fury má. Tak, jak po zápase s Franklinem zpochybňovali někteří komentující na sociálních sítích. A také, že má na to bojovat o evropský pás některé z top organizací...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze