Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šok ze Švédska. Skoglund zkolaboval po sparinzích, je po operaci a v kritickém stavu

  • Napsal Antonín Vavrda

Erik SkoglundErik SkoglundNYKÖPING – Nečekaná zpráva přišla v sobotu dopoledne ze švédského Nyköpingu, kde žije švédský boxer Erik Skoglund (26-1, 12 KO). Šestadvacetiletý bývalý mistr Evropy zkolaboval po pátečních večerních sparinzích, byl odvezený do místní nemocnice, kde se podrobil operaci mozku. Nyní je ve vážném, leč stabilizovaném stavu.

V polovině září uchvátil britské fanoušky svojí bojovností a také vystupováním. Jestliže Seveřané obecně platí za chladné a nepřístupné, Skoglund toto pravidlo porušuje. V zápase dvou talentů proti o rok staršímu domácímu favoritovi Callumu Smithovi (23-0, 17 KO) sice dobře začal, nakonec ale jen díky velké bojovnosti dotáhl duel do bodové porážky. V jedenáctém kole byl dokonce počítán.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Po souboji dle všeho veškerá jeho vyšetření dopadla dobře. On sám pak potvrdil, že se chce brzo vrátit do tréninku a pokud bude chuť promotérů a fanoušků, tak by se rád se Smithem ještě jednou v ringu potkal.

Nyní je téměř jisté, že se mu přání nevyplní.

„Jak již bylo uvedeno dříve, Erik Skoglund byl včera odvezen do nemocnice poté, co se po tréninku doma v Nyköpingu cítil špatně. Erik byl uvedený do umělého spánku a následně podstoupil operaci, při které bylo zastaveno krvácení do mozku,“ zní v prohlášení Skoglundovy stáje Sauerland na facebooku.

Nechybí i povzbudivé řádky: „Lékaři jsou s průběhem i výsledkem operace spokojení, Erik zůstává ve vážném, avšak stabilním stavu. Další tři až čtyři dny jsou v těchto případech pro případné zotavení rozhodující. Během této doby žádáme, aby každý respektoval soukromí Erika a jeho rodiny. Jakmile budeme mít nové informace, budeme vás informovat.“

Informace o problémech bývalého mistra Evropy v polotěžké váze, pro kterého byl souboj se Smithem pod hlavičkou World Boxing Super Series prvním v super střední divizi, se rychle dostala také k liverpoolskému bijci. „Myšlenky a modlitby jsou s Erikem a jeho rodinou. Přejeme mu brzké uzdravení,“ napsal na twitter Smith, který patří do velké boxerské rodiny a jehož mladší sestra je autistka.

Nezbývá než věřit, že švédský sympaťák potvrdí svoji bojovnost z ringu také ve svém dosud nejtěžším životním souboji.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze