Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Golovkin propustil Sancheze, hledá nové výzvy. Bývalý kouč za tím vidí chamtivost

  • Napsal Antonín Vavrda

Sanchez a Golovkin / zdroj foto: archivSanchez a Golovkin / zdroj foto: archivLOS ANGELES – Nečekanou novinku přinesly zámořské zpravodajské weby. Kazašský bijec Gennadij Golovkin (38-1-1, 34 KO) se rozešel se svým dlouholetým trenérem Abelem Sanchezem, který jej vedl dlouhých devět let a po jehož vedením vyhrál 20 z 22 zápasů, z toho 19 před limitem.

Kazašskou mlátičku čeká 8. června první duel pod lukrativní smlouvou se streamingovou společností DAZN, když se v newyorské Madison Square Garden postaví nepříliš známému Kanaďanovi Stevu Rollsovi (19-0, 10 KO).

DALŠÍ NOVINKY O GENNADIJI GOLOVKINOVI:

Poprvé od roku 2010 a zápasu s Miltonem Nunezem nebude mít ve svém rohu Abela Sancheze, skvělého kouče řady významných boxerů, který má americký pas a mexické kořeny.

Ten už chyběl v předchozím týdnu při turné oznamujícím právě střet s Rollsem.

„Chtěl bych oznámit, že jsem učinil zásadní rozhodnutí pro sebe a svoji kariéru. Chci navázat na to, čeho jsem dosáhl a dále se zlepšovat. To znamená odejít od Abela Sancheze. Nebylo to pro mne snadné rozhodnutí a není to nic proti jeho profesionálním schopnostem. Je to velký a věrný trenér, člen Síně slávy,“ řekl ve svém prohlášení sedmatřicetiletý Kazach.

Ten zároveň uvedl, že zatím nebude oznamovat jméno nového trenéra právě z úcty k Sanchezovi, který jej vedl ve 22 zápasech – ve všech titulových – a 20 z nich společnými silami dokázali vyhrát. Nestačili jen na Sanchezova krajana Canela Alvareze, se kterým „GGG“ jednou kontroverzně prohrál a při prvním setkání neméně kontroverzně oba remizovali.

„Canelo jej ani jednou neporazil,“ pronesl například před pár dny Američan Daniel Jacobs, kterého střet s Alvarezem čeká příští víkend.

„Je chamtivý a nevděčný. Právě podepsal smlouvu za 100 milionů dolarů a najednou musí dělat drastické změny. Je to jen o penězích. Nebral bych to osobně, kdyby mne to opravdu neurazilo a nezklamalo, protože od něj bych to nečekal. Myslel jsem, že je pro něj morálka více než peníze. Že má lepší výchovu. Nikdy by mne nenapadlo, že by se mohl takto zkazit,“ okomentoval konec devítiletého partnerství pro ESPN Sanchez.

Ten bral Golovkina skutečně jako svého syna, byl pro něj v posledních letech hlavním svěřencem, který mu navíc pomáhal v jeho Big Bear Lake v Kalifornii i s výchovou dalších boxerů. Často jim dělal druhého trenéra i ve chvílích, kdy Sanchez cestoval po zápasech.

Pro Kazacha, který v dětství přišel o své dva starší bratry a kterému dělá spolu-manažera dvojče Max, jde o další změnu v týmu za poslední měsíce.

Od prohry s Alvarezem v září loňského roku se Golovkin žijící s manželkou a dětmi v kalifornské Santa Monice přivedl nového advokáta, rozšířil svoji vlastní promotérskou společnost, a především pak podepsal zmíněný lukrativní kontrakt s DAZN. Dlouhé týdny ale o něm nebylo vidu ani slechu, do médií mluvili Sanchez a také Tom Löffler, který mu byl manažerem.

„Myslím, že Abel toho dal kariéře Golovkina opravdu hodně. Bylo to jeho rozhodnutí. Nového trenéra nám ještě nepředstavil, ale vše je součástí 'Big Drama Show' (podtitul jeho souboje s Rollsem),“ pronesl Löffler, který zůstal na své pozici výkonného ředitele GGG Promotions.

„Řekl bych, že máme za sebou skvělou spolupráci. Bohužel, peníze dokáží hodně zkazit a v tomto případě byly důležitější než dlouholetý vztah, velký odkaz a historie. Ale musím jít dál. Mám ve svém 'dětském pokoji' další děti, které jsou na mne závislé a jsou vděčné. Moje práce nekončí,“ zakončil své smutné povídání čtyřiašedesátiletý kouč, který vedl mimo jiné Terryho i Orlina Norrise, Franse Bothu, ze současných pak stojí za Muratem Gassijevem, Michelem Sorem či čerstvě Joem Joycem.

Za poslední tři roky nejde o první podobně překvapivě ukončenou spolupráci. A v jednom z konců hrály dle trenéra údajně roli taktéž peníze. Ano, šlo o rozchod Rusa Sergeje Kovaljova s Johne Davidem Jacksonem v roce 2017 po dvou prohrách s Američanem Andrem Wardem. Shodou okolností, před Golovkinem vedl Sanchez dva roky právě „Krushera“.

Ve stejném roce se rozpadl také vztah mezi Mannym Pacquiaem a Freddiem Roachem, který trval dlouhých šestnáct let. Legendární Filipínec se ale letos k jednomu z nejslavnějších trenérů posledních tří dekád opět vrátil.

Zatímco „Pacman“ na své výkonnosti příliš neztratil, ta Kovaljovova šla dolů, byť je v současnosti opět šampionem WBO v polotěžké váze. Jakým směrem se vydá Golovkin bez Sancheze?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze