Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sluneta se blíží. Konečný: Šoura nesleduji. Vím, co má Šálek dělat, aby ho porazil

  • Napsal Antonín Vavrda

Tomáš Šálek (vlevo) a Dominik Musil / zdroj foto: ArchivTomáš Šálek (vlevo) a Dominik Musil / zdroj foto: ArchivÚSTÍ NAD LABEM – Už jen necelé dva týdny chybí do velkolepého galavečeru BOXING LIVE v ústecké Slunetě, jehož vrcholem bude duel o titul mistra republiky v těžké váze mezi obhájcem Pavlem Šourem (10-1, 6 KO) a „domácím“ Tomášem Šálkem (9-0, 7 KO).

Profiboxing.cz proto vyzpovídal promotéra, manažera, organizátora i trenéra v jedné osobě Lukáše Konečného...

DALŠÍ NOVINKY KE SLUNETĚ:

Co tě vedlo ke dvojí změně zápasu Radka Vařáka?

Jeho první soupeř Shawn Miller nám zápas zrušil. Má poraněné koleno a prý ještě navíc úmrtí v rodině. Sice se mi to úplně nezdá, jelikož už mu vypsali na BoxRec.com další duel (v květnu v Kanadě proti domácí naději Ryanu Rozickimu), ale nic s tím neudělám, byli jsme jen dohodnuti pouze ústně, bez smlouvy. Radka mi bylo líto, protože byl v přípravě, tak jsme mu sehnali náhradního soupeře. Potom se ale ozval Danny, že by si s ním klidně dal za určitých podmínek odvetu a pro mě jako pro promotéra je to samozřejmě lákavější jméno než Michal Marek (debutant, s několika desítkami zápasů v amatérech). Michalovi jsem všechno vysvětlil a domluvili se, že bude boxovat na mé další akci 22. června.

Proč nakonec Danny Williams (53-26, 40 KO), který má to nejlepší za sebou? Navíc s ním Radek už jednou prohrál...

Že má nejlepší za sebou víme všichni i on. Přesto je to legenda a boxovat evidentně stále umí. Před měsícem porazil soupeře s bilancí 24 výher – 0 porážek. Sice to byla dost umělá bilance, ale Dannyho evidentně podcenili. Ale pleteš se, s Radkem neprohrál. Boxovali spolu přesně před čtyřmi lety, Radek možná i vyhrál první kolo, ale pak ho Danny začal nahánět a ve třetím duel ukončil. Teď je ale Radek mnohem lépe připraven a vím, že má šanci Dannyho porazit. Uvidíme, jak bude zápas samotný probíhat.

Před pár týdny jsi mluvil o ještě jedné zahraniční akvizici. Zajímavé akvizici. Dopadla?

Ano dopadla. Ale ještě čekám na definitivní potvrzení. Jedná se o satelitním přenosu do Turecka a také o pořadí tohoto duelu, kde půjde o evropský titul WBO v těžké váze. Trochu mě to ale straší, protože startovní listina bude příliš velká. V tuto chvíli již dvanáct duelů, z toho tři titulové.

Jak se ti daří na takovou akci prodávat vstupenky?

Takhle dobře, jak teď, se na moje akce nikdy neprodávaly. Zbývá zhruba posledních třicet vstupenek, takže je vlastně už teď jasné, že bude vyprodáno. To mě velmi těší. Mám pocit, že bezprostředně před akcí již nebudou k dostání, proto doporučuji pro ty, kteří chtějí na akci dorazit ať si je koupí v předprodeji na Ticketportalu. Každopádně galavečer bude živě na O2 TV Sport.

Hlavní zápas obstarají tvůj svěřenec Tomáš Šálek a Pavel Šour. Ve hře bude pás českého šampiona. Jak se Tomovi v přípravě daří? A jak mu šly sparingy s Dominikem Musilem?

S Tomášovou přípravou jsem spokojený. Zatím má Tom za sebou sparingy s Dominikem, který bude boxovat 4. května s Dánem Kemem Ljungquistem (7-0, 5 KO), a také sparingu s Mariánem Džupkou, který bude na galavečeru v Ústí startovat také.

Pojede ještě Tomáš spárovat do Německa, nebo už jen doma v Ústí?

Už bude jen v Ústí. Chci, aby spároval v klidu doma, a především ho chci u toho mít pod kontrolou. A já bohužel nemám čas s ním cestovat na více dní do zahraničí.

Sleduješ po očku i Pavla Šoura, nebo se soustředíš jen na své svěřence?

Nesleduji, ale občas na mě něco vyskočí na Facebooku. Já vím, jak Toma připravit, a co je třeba, aby Pavla porazil. Jde jen o to, aby se na ten zápas připravil v trénincích a poté vše prodal v zápase. Bude to ale těžký souboj pro oba boxery.

V jaké formě se nachází Fabiana Bytyqi, šampionka WBC v atomweight? Funguje v přípravě vše, jak má?

S Fabiánou jsem spokojen. Ostatně jako vždy. Také u ní probíhají sparingy a střídá se tu více boxerek. Jsem zvědav, jak se dokáže popasovat se soupeřkou z Mexika Mariou Soledad Vargasovou (12-3, 1 KO). Osobně počítám, že pro oba, Tomáše i Fabču, to budou nejtěžší duely jejich dosavadních kariér.

Nela Freiherrová a Fabiana Bytyqi / zdroj foto: InstagramNela Freiherrová a Fabiana Bytyqi / zdroj foto: Instagram

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze