Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Slovní válka ve střední váze. DiBella: Golovkin to má s Canelem 1-1. Možná i 2-0

  • Napsal Antonín Vavrda

GGG bije CanelaGGG bije CanelaPRAHA – Druhou šanci na to, stát se mistrem světa dostávají ve vzájemném souboji Kazach Gennadij Golovkin (39-1-1, 35 KO) a Ukrajinec Sergej Derevjančenko (13-1, 10 KO). Až se 5. října postaví proti sobě do ringu, nepůjde ale jen o volný pás IBF, ale také o případné setkání vítěze s Mexičanem Canelem Alvarezem (52-1-2, 35 KO).

Aby nedošlo k mýlce. Golovkin už světovým šampionem byl, zatímco Derevjančenko svoji první šanci loni proti Danielu Jacobsovi nevyužil. Ale v bitvě, do které vstupoval coby neprověřený outsider, mile překvapil. Prohrál jen 1-2 na body, dokázal se dostat z knockdownu v prvním kole i několika nepříjemných situací v dalším průběhu duelu.

VÍCE K TÉMATU:

Odměnou mu je po výhře nad Jackem Culcayem další velký souboj na mezinárodní scéně. Sovětské derby s Golovkinem.

Derby o střet případný střet s mexickou hvězdou Canelem Alvarezem, který by byl pro „GGG“ už třetím v kariéře. V prvním předloni oba rivalové remizovali, ve druhém loni pak Kazach těsně prohrál, i když v očích mnohých tomu mělo být jinak.

Ostatně podobně to vnímá i známý manažer Lou DiBella, který stojí za současnou kariérou Derevjančenka.

„Canelo je jedním z nejlepších bojovníků na světě. Ale každý, kdo boxu trochu rozumí, tak v nejhorším možném případě to má Golovkin s ním 1-1. A řekl bych, že ten, kdo si myslí, že to 2-0 pro něj, tak není daleko od pravdy. A že s ním někdo výrazně polemizovat,“ nechal se slyšet DiBella na úvodní tiskovce k očekávanému střetu.

Ano, chtěl tak podpořil střet svého chráněnce, zároveň dal také jasně najevo, proč spolu obě strany jednaly už v době, kdy byl Alvarez šampionem IBF. Jenže tomu – respektive promotérovi Oscaru de la Hoyovi – se do zápasu s nebezpečným Ukrajincem příliš nechtělo. Federaci došla celkem rychle trpělivost, pás Mexičanovi odebrala, ukázala oba zástupce východní boxerské školy, kteří našli společnou řeč více než rychle.

„Rozhodli jsme se pro tento krok ze zřejmého důvodu. Přiblíží nás to Canelovi,“ pousmál se před novináři zástupce GGG Promotions Tom Löffler, který tak připomněl skutečnost, že protistrana si klade podmínku k završení trilogie. A tou je, že bude Golovkin mít v držení alespoň jeden světový pás.

„Lidé říkali, že GGG si myslí, že je pro něj Derevjančenko moc nebezpečný, že se ho bojí. Myslím, že jsme hodně rychle ukázali, že tomu tak není. GGG se nikdy nikoho nebál, nikomu nevyhýbal. Nemá důvod. Nikdy v ringu se soupeřem neprohrál. Možná u bodových o jeden bod v posledním kole, ale ne v zápase jako takovém,“ dodal Löffler.

Kdo nakonec v zápase dvou tvrďáků z východní Evropy uspěje?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze