Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šlágr Spence-Crawford nebude. Šampiona IBF čeká Porter, Pacquiaa pak Thurman

  • Napsal Antonín Vavrda

Porter vs. Spence bude?Porter vs. Spence bude?NEW YORK – Dle zámořský zdrojů se na začátku srpna, nebo září utkají šampioni IBF a WBC ve velterové váze, tedy Američané Errol Spence Jr. (25-0, 21 KO) a Shawn Porter (30-2-1, 17 KO). Dál tak platí „sektování“ v této divizi.

Errol Spence Jr., Manny Pacquiao, Shawn Porter, Danny Garcia a Keith Thurman. Ti všichni spadají do projektu Premier Boxing Champions (PBC) mocného Ala Haymona. Celé této smečce pak dle BoxRec.com velí jistý Terence Crawford, kterého ale zastupuje promotér Bob Arum.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když si jednatřicetiletý rodák z Omahy 20. dubna poradil s Britem Amirem Khanem, vyslovil jasné přání: „Chci se utkat s Errolem Spencem Jr.“

„Zkusím pro to udělat maximum, ale je to Al Haymon, kdo nechce jednat. Kdo se bojí, že jeho hlavní hvězda prohraje,“ zareagoval na tužby svého klenotu zkušený Arum.

Ať má pravdu, či nikoliv, dle aktuálních zpráv to minimálně do podzimu na tento očekávaný střet nevypadá. Devětadvacetiletý Spence by se měl střetnout s o dva roky starším Porterem. Čímž se zároveň otevírá cesta k souboji Pacquiao vs. Thurman, o kterém se také velmi čile spekuluje...

Redaktor Fox Sports Mike Coppinger ve středu poodhalil, že Spence s Porterem by se měli potkat v jednom ringu v brooklynské Barclays Center. A to buď 3. srpna, nebo 1. září. A před kamerami právě celostátní FOX Sports.

To zároveň znamená, že duel o tituly federací IBF a WBC se uskuteční na veřejnoprávní lince, nikoliv na placeném kanále.

Důvod? Již zmíněný souboj regulérního šampiona WBA Pacquiaa se „Super“ šampionem této federace Thurmanem. Právě ten by měl zamířit na placenou platformu PBC. Spekuluje se o dvou termínech – 13., nebo 20. července.

Zástupci filipínské legendy ale už před pár dny oznámily, že tyto domněnky jsou předčasné, jelikož Pacquiao se nyní naplno věnuje svým senátorským povinnostem a nad dalším zápasem v ringu v tuto chvíli nepřemýšlí.

Přesto dle Boxingscene.com je již téměř hotový a fanoušci se jej dočkají v Las Vegas.

Pokud se informace o obou zápasech potvrdí, máme se rozhodně nač těšit. Jediný, kdo může smutnit, je Crawford, na kterého příliš lukrativního zboží nezbude. Nebo vytáhne Arum nějaký nečekaný trumf?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze