Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Škatulata domácí scény? Šour chce hájit pás proti Pálovi, svoji slávu chce i Džupka

Takto slavil Šour proti ŠálkoviTakto slavil Šour proti ŠálkoviPRAHA – Měl mít za sebou velký duel v Monte Carlu proti hvězdnému Hughiemu Furymu (23-3, 13 KO) a přemýšlet případně o obhajobě domácího pásu v těžké váze. Jenže ze zápasu s bratrancem slavného Tysona Furyho sešlo. Přesto má Pavel Šour (11-2, 6 KO) před sebou velké plány.

Začalo to nenápadně. Na Facebooku jeden z velkých boxerských fanoušků a také znalců – Jirka Průša – napsal, že by se mu líbil duel o český titul v těžké váze mezi Šourem a jeho předchůdcem, dlouholetou českou jedničkou v této divizi Ondrou Pálou (33-5, 23 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z ČESKÉHO RINGU:

Pražský bijec se letos na jaře znovu vrátil do tréninku, aby na začátku listopadu skvělou jízdou dokráčel až k domácímu titulu. Prvnímu na amatérské půdě. Tím si navíc vysloužil pozvánku do reprezentace a minimálně zkoušku směr olympijská kvalifikace. „Když budu nominován, neodmítnu,“ řekl už na začátku listopadu po zisku domácího pásu.

K touze zmíněného fanouška pak před víkendem napsal: „Souhlas, ten zápas by byl pecka. Už jsme o tom s Pavlem mluvili.“

Šour, který se původně toužil po domácím šampionátu utkat s Pálou v rámci extraligového souboje, jenže povinnosti v profesionálním ringu mu tuto vizi překazily, následně kontakt mezi oběma obry pro Profiboxing.cz potvrdil.

„Ano, o souboji jsme spolu mluvili. Pro vyjednávání je důležitý Ondrův vstupní zápas do profi, abych viděl, na jaké pozici se objeví ve světovém žebříčku BoxRec.com v těžké váze,“ připomněl sedmatřicetiletý veterán, že jeho o tři roky mladší potencionální protivník kvůli pětileté pauze v ratingu nefiguruje.

Ondra Pála před zápasem s PricemOndra Pála před zápasem s Pricem

S ohledem na koeficienty tohoto portálu je těžké předvídat, kam by se Pála v takovém případě vrátil, s ohledem, že je v historickém ratingu na třetí příčce a Šour na deváté, je pravděpodobné, že by se v případě soupeře s aktivním bodovým ratingem vrátil do světového žebříčku před plzeňského bijce.

Je ale téměř jisté, že dříve než případně v létě 2020 na tento duel nedojde. Od února startuje pro Pálu zmíněná olympijská kvalifikace, Šour pak má v kapse kontrakt na jeden duel s Matchroom Boxing coby kompenzaci za zrušený duel s Furym.

Zároveň je ale pravda, že český pás naposledy hájit v dubnu proti Tomáši Šálkovi, kterého porazil hladce 3-0 na body, a tak by mělo brzo dojít na další obhajobu. A jelikož Šálek nyní směřuje k zápasu o post mladé jedničky stáje SES Boxing proti Peteru Kadiru (6-0, 2 KO), bude se muset Šour pohlížet někde jinde.

Tip? I ten by tu byl. Je mu 21 let, pochází ze slovenského Svidniku, má doma bronz z ME školní mládeže mezi amatéry a jmenuje se Marián Džupka (8-0, 5 KO). Slovenský talent své tužby po zápase se Šourem už ostatně pro Profiboxing.cz vyjádřil po dubnovém „zahřívacím“ kolečku s kontroverzním kulturistou Filipem Grznárem, ke kterému došlo na stejné akci, kde Šour boxoval se Šálkem.

Pokusí se domácí šampion těžké váhy zkrotit další mladou pušku, nebo se dočkáme jiného souboje? A dojde skutečně později i na střet držitelů titulu v profi a amateréch? „Určitě o to budu stát, protože je to ostatně hodně zajímavé, jak se role prohodily. A já bych rád tituly sjednotil,“ zakončil Šour, sám trojnásobný amatérský šampion supertíhy.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze