Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Shieldsovou čeká Habazinová a zápis do historie. Mluví se také o šlágru s Nuňesovou

Shieldsová vs. NuňesováShieldsová vs. NuňesováPRAHA – Američanka Claressa Shieldsová (9-0, 2 KO) si to 5. října rozdá v duelu o volný pás WBO v lehké střední váze s Chorvatkou Ivanou Habazinovou (20-3, 7 KO). V pozadí se ale nenápadně rozjíždějí jednání o střetu „T-Rexe“ s královnou oktagonu, Brazilkou Amandou Nuňesovou (18-4, 13 KO).

Stále teprve čtyřiadvacetiletá Claressa Shieldsová už je po zranění zpět v tréninkovém táboře a připravená zapsat se do historie. Pokud na duel s o pět let starší Ivanou Habazinovou dojde a americká favoritka duel ovládne, vybojuje světový titul ve třetí váze už v pouhém desátém profesionálním duelu. Dosud nejrychleji tuto metu stihl zdolat Ukrajinec Vasil Lomačenko (12. zápas).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Je pro mě čest a sen boxovat v Americe v národní televizi. Málokomu se to povedlo, takže hodlám tuto příležitost využít co nejlépe. Chci zapůsobit na fanoušky a ukázat, že jsem pro Shieldsovou reálnou hrozbou. Věřím tomu, že jsem lepší a hodlám to ukázat celému světu,“ nechala se slyšet Habazinová, kterou porazily dosud pouze Eva Bajičová (té prohru loni v prosinci oplatila), Cecilia Braekhusová a Mikaeala Laurenová.

„Jsem ještě více vzrušená než jindy. Jsem opět v tréninku a už se nemohu dočkat až se vrátím do ringu a před svými fanoušky v rodném Flintu se zapíšu do historie. Tohle bude noc, na kterou se nikdy nezapomene. Je to velký krok v historii boxu, a ještě větší krok pro rovnoprávnost v boxerském ringu,“ pronesla Shieldsová, která se tak nějak samozvaně pasovala do pozice tváře ženského boxu.

Tváře, která po vzoru tenisových sester Williamsových, dokáže srovnat rozdíly mezi mužským a ženským boxem.

Daleko více než triumfem nad Habazinovou – při vší úctě k ní – může tohoto „poslání“ dosáhnout jinou cestou. Soubojem se šampionkou UFC v bantamové a pérové váze Amandou Nuňesovou. O jejich střetu v boxerském ringu a také v oktagonu se totiž reálně začíná mluvit.

„Amanda má nějaké záležitosti, které musí u nás dodělat, ale veskrze proti tomu nejsem,“ nechal se před pár dny slyšet sám prezident UFC Dana White. Ten ostatně stále mluví o tom, jak by rád prorazil v boxerském světě a cesta skrze tento souboj by dávala smysl.

Ano, UFC už bylo zainteresované v souboji Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem dva roky zpět, v něm ale šlo daleko více než o sport o cirkus a peníze. Ostatně to si myslí i promotér Shieldsové, Dmitrij Salita: „Tohle by bylo daleko větší. Obě jsou totiž ve svých sportech na vrcholu, obě jsou ve špičkové kondici, neporazitelné a těžko se jim hledají soupeřky.“

Shieldsová a CyborgShieldsová a Cyborg

Obě bojovnice se navíc velmi dobře znají, už se spolu i potkaly na několika sportovních akcích a navzájem si vyjadřují respekt.

„Je ve svém sportu jasně nejlepší. A já ve svém. Pojďme ukázat, kdo je GWOAT (nejlepší žena všech dob). Pojďme podepsat smlouvu na dva zápasy. První v boxerském ringu a odvetu v oktagonu. Nemám problém s ní vkročit do klece, ale pokud mám respektovat ji jako soupeřku, musím respektovat i přípravu na něco takového. Potřebuji minimálně rok na to, abych byla konkurenceschopná v kleci,“ nechala se slyšet Shieldsová.

„Takže kdy? Kdyby se první střet uskutečnil na začátku roku 2020, tak odveta v oktagonu přichází v úvahu na konci, nebo začátkem roku 2021. Jak jsem řekla, nepodceňuji nikoho. A pokud respektujete soupeře a jeho sport, musíte to ukázat i tím, jak se na takový duel připravíte,“ přidala.

Mimochodem, tento souboj by měl i jeden hodně zajímavý vedlejší příběh. Nuňesová loni v prosinci šokovala triumfem nad krajankou Cris Cyborg Justinovou, kterou v postoji zdemolovala během 51 vteřin. „Bylo to jedné trefené ráně. Nesnižuji její dovednosti, ale box není její předností. Tou je všestrannost, ale ne box,“ okomentovala tento duel Shieldsová přezdívaná „T-Rex“.

A ať má pravdu, či nikoliv, zmíněný příběh se zakládá na faktu, že Američanku pojí se Cyborg přátelství a že jsou tréninkovými boxerskými parťačkami. Ostatně se navzájem doprovázely i na zápasy. Že by se chtěla Shieldsová kromě jiného také za kamarádku pomstít?

Zda dostane příležitost, to se možná již brzo dozvíme.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze