Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Serranová se zlobí: Pořád šli s penězi pro mě dolů, ale u Katie nikoliv, proto je konec

  • Napsal Antonín Vavrda

Duel Serranová vs. Taylorová nebudeDuel Serranová vs. Taylorová nebudeNEW YORK – Dva roky nahánění mělo letos skončit. Jenže se zdá, že šlágru ženského profesionálního boxu mezi Irkou Katie Taylorovou (15-0, 6 KO) a Portoričankou Amandou Serranovou (38-1-1, 28 KO) jen tak nedočkáme. Opět.

Vypadalo to tak nadějně. Ze zákulisí v lednu a únoru unikaly informace o souboji dvou hvězdných boxerek. Následně přišlo dokonce potvrzení v podobě oznámení dohody a krásného plakátu k souboji v lehké váze, ke kterému mělo dojít 2. května v Manchesteru.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pochopitelně koronavirová krize vše zhatila, přesto se čekalo, že se duel pouze přeplánuje, podobně jako u dalších pod hlavičkou Matchroom Boxing a DAZN. Jenže...

„Čtyřikrát jsme s tím zápasem souhlasili, ale oni pořád měnili dohody,“ začal své vyprávění Jordan Maldonado, manažer a trenér devítinásobné světové šampionky v sedmi vahách. „První dohoda přišla na konci roku 2019, jenže Taylorová chtěla zápas v jiné váze, tak jsme vyhověli a počkali,“ připomněl duel hvězdné Irky s Řekyní Christinou Linardatovou (13-2, 6 KO) z loňského listopadu, ve kterém se bojovalo o pás WBO v lehké velterové váze.

Taylorová vyhrála, získala světový pás ve druhé váhové kategorii, a opět se vrátila do lehké divize (pás už opět vybojovala Linardatová, letos v únoru), kde se čekalo na dohodu se Serranovou. „Přijali jsme nabídku na duel na začátku roku 2020, opět v New Yorku. Jenže oni si řekli, že potřebují více času, tak se duel přesunul do května a do Manchesteru,“ pokračoval ve vyprávění Maldonado.

Levoruká Portoričanka si tak v lednu střihla zahřívací duel v Miami, průměrnou Brazilku Simone Aparecida Da Silvovou (17-15, 6 KO) vyprovodila ve třech kolech.

Oficiální plakák k zápasuOficiální plakák k zápasu

„Souhlasili jsme, jenže přišla pandemie, a tak jsme se domluvili, že se bude boxovat 4. července. To vše za finančních podmínek, které už celou dobu nebyly důstojné pro velikost zápasu, jenže Amanda chce dělat historii boxu pro svoji zemi, a proto jsme to neřešili,“ přidal první mírnější popíchnutí směrem ke druhé straně.

„Jenže teď přišli s dalším termínem, na srpen, ovšem chtějí nás snížit peníze Amandy na polovinu. Přitom odměna pro Katie zůstává celou dobu stejná. Chápeme, že ve světě – včetně toho boxerského – došlo ke změnám, ale velké zápasy jsou stále velké zápasy. Pokud bychom podobnou nabídku přijali, vytvořili bychom negativní precedens v ženském boxu, a to nechceme dopustit,“ přidal definitivní verdikt Maldonado.

Alespoň pro zatím. Stále teprve jednatřicetiletá Serranová by ráda stála v ringu ještě letos, stále totiž je šampionkou WBC a WBO v pérové váze a pro cestovatelku ve váhových divizích by jistě nebyl problém se na obhajobu zavčas připravit.

„Chci boxovat, chtěla jsem ukázat pásy Katie ve své krásné zemi, ale bohužel jejich nabídka nešla přijmout. Byl to výsměch. Během celé své kariéry jsem obětovala výdělky pro podobné souboje. Moje výsledky a úspěchy mluví za sebe, něco takového prostě nemohu přijmout, bohužel,“ doplnila svého manažera sama kráska žijící dlouhodobě v Brooklynu.

Maldonado dodal, že jsou otevřeni všem možnostem, a to včetně znovu jednání s Matchroom Boxing. Vedle toho ještě potřebuje doladit zastupování své hvězdné klientky, které na konci roku vyprší smlouva se známým manažerem a promotérem Louem DiBellou.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze