Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Senzace potvrzena. Usyka prověří při debutu v těžké váze v Chicagu 'Král ringu' Spong

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk vs. SpongUsyk vs. SpongPRAHA/LONDÝN – Informace posledních dní se potvrdily. Surinamský bijec s nizozemským pasem žijící v Miami Tyrone Spong (14-0, 13 KO) si to 12. října rozdá s Alexandrem Usykem (16-0, 12 KO), pro kterého půjde o debut v těžké váze mezi profesionály.

„Matchmaking hledá těžko skutečnou výzvu pro v těžké váze debutujícího Usyka“, píše se v titulku na respektovaném serveru ESPN, kde se rozebírá volba čtyřiatřicetiletého Sponga pro ukrajinského fenoména, prvního absolutního krále (se čtyřmi pásy) křížové váhy historie.

DALŠÍ PODROBNOSTI:

Dlouhou dobu to totiž vypadalo na Kamerunce s francouzským pasem Carlose Takama. Ten se měl Usykovi postavit už 25. května, jenže ten si přetrhl biceps na ruce a duel musel být odložen. Obě strany spolu jednaly i poté, jenže vše trochu zkomplikovalo, že osmatřicetiletý rodák z Doualy podepsal smlouvu s promotérem Joem DeGuardiaem.

Američan vedoucí Star Boxing má s Eddiem Hearnem s Matchroom Boxing skvělé vztahy, vždyť zastupuje například i Joeya Dawejka, který dělal sparinga Joshuovi před Ruizem a byl mezi kandidáty na protivníka Usyka, přesto společnou řeč nenašli.

„Když se vrátili k jednáním, nabídka už nebyla taková, jakou jsme si představovali. Respektive byla stejná jako na první zápas, my ale požadovali ještě pokrytí nákladů na přípravu na zrušený květnový zápas,“ vysvětlil pro ESPN DeGuardia.

A tak se Hearn začal poohlížet jinde. Už před týdnem oslovil Sponga a jeho tým, který se zápasem souhlasili. Podmínkou bylo, že surinamský ranař vyhraje v sobotu v Mexiku nad Ekvádorcem Jeysonem Mindou. Při vší úctě ke všem zúčastněným: šlo jen o formalitu a o to, aby se „Král ringu“ nezranil. Protivník mu skutečně neměl být překážkou, což se nakonec také potvrdilo.

„Hledali jsme dobrého a kvalitního soupeře a ten chlap je čtyřkou v ratingu WBO, je neporažený a má kvalitní rekord. Chtěli jsme Takama, který je hodně prověřený, ale co se dá dělat. Musíme pracovat s tím, co máme,“ zaznělo od Egise Klimase, manažera ukrajinského přízraku. „Podívejte se, před duelem s Kovaljovem také mnoho lidí neznalo jméno Anthonyho Yardeho a jaký to byl nakonec parádní zápas,“ naznačil, že věhlas se vždy nerovná kvalita.

Je faktem, že navíc toto srovnání není tak úplně přesné. Spong je prověřen, byť ne v profesionálním ringu.

Na rozdíl od Yardeho se v ringu pohybuje celý život a v kickboxerském světě patří mezi ty nejlepší z nejlepších. Na kontě má oficiálně 85 zápasů, ze kterých 74 vyhrál, 60 před limitem, pouze sedmkrát pak našel přemožitele, když dokázal porazil legendy v čele Remym Bonjaskym, Peterem Aertsem, Rayem Sefem či Ondrou Hutníkem.

Navíc v posledních letech, kdy už se věnuje profesionálnímu boxu, má po svém boku špičkové parťáky. Spároval s kubánským duem Odlanier Solis – Luis Ortiz, vede ho jejich krajan a respektovaný kouč Pedro Diaz, který byl koučem mimo jiné i Uzbeka Ruslana Čagajeva.

Usyk vs. SpongUsyk vs. Spong

Spong loni na podzim mluvil o tom, že se chce stát šampionem těžké váhy, že chce do jednoho ringu s Anthonym Joshuou, nebo Deontayem Wilderem.

Možnost zaboxovat si s Usykem není o nic menší šancí na úspěch. Vítěz tohoto střetu by se totiž skutečně mohl v roce 2020 střetnou s lepším z dvojice Andy Ruiz Jr. vs Anthony Joshua, kteří si to rozdají 7. prosince v dlouho očekávané odvetě.

„Poslední tři roky makám, abych si vydřel podobnou šanci. Chci ukázat svoji boxerskou hodnotu a tohle je obrovská šance, vždyť budu stát proti jednomu z nejlepších a nejtechničtějších boxerů napříč vahami. Možná to může vypadat jako příliš těžká výzva, já si ale věřím a jdu si pro vítězství,“ vzkázal přes velkou louži Spong.

„Je rychlý, je velký a silný, v ringu má za sebou hodně úspěchů. Vím, že si musím projít podobným testem, abych mohl vyzvat šampiony těžké váhy. Těším se na tuto zkušenost a těším se, až se s vámi všemi uvidím 12. října v Chicagu,“ přidal se Usyk.

Těšíte se také?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze