Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Senzace na obzoru? Canelo chce Kovaljova, ten vzkazuje: Nabídněte solidní smlouvu

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. KovaljovCanelo vs. KovaljovPRAHA – Tak to by byla pořádná pecka. Žádný Gennadij Golovkin. Žádný Demetrius Andrade. Ale Sergej Kovaljov (33-3-1, 28 KO). Právě po ruském „Krusherovi“ zatoužil král střední váhy Canelo Alvarez (52-1-2, 35 KO). První nabídka na duel ale byla odmítnuta.

Obecně se čeká, že hvězdný Mexičan v září završí trilogii s Kazachem Gennadijem Golovkinem (39-1-1, 35 KO), se kterým má i přes bilanci 1 výhra a 1 remíza stále otevřený účet. O víkendu se o duel s ním triumfy přihlásili šampioni federací WBC a WBO, tedy Jermall Charlo (29-0, 21 KO) a Demetrius Andrade (28-0, 17 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže čtvrtý nejbohatší sportovec posledních dvanácti měsíců na planetě Zemi zatoužil po dalším výletu do polotěžké váhy. Poté, co si v prosinci snadno poradil s regulérním šampionem WBA Rockym Fieldingem (27-2, 15 KO), zaměřil svoji pozornost na daleko zvučnější jméno.

Zvučnější, leč bohužel už dle mnohých nikoliv v nejlepších letech boxující Kovaljova, který do dvou setkání s „vyčůraným“ Američanem Andrem Wardem děsil celou polotěžkou váhu.

V šestatřiceti letech si sice „Krusher“ sebral v únoru po precizním výkonu zpět svůj pás od Kolumbijce Eleidera Alvareze, který ho loni v srpnu senzačně knockoutoval v sedmém kole, přesto právě odolnost Rusa (a také rychlost) už rázně zpochybňována.

A je téměř jisté, že právě v těchto faktorech by měl stále ještě osmadvacetiletý Alvarez navrch. A když s ním nedokázal otřást Golovkin, který v minulosti s Kovaljovem spároval a údajně ho poslal opakovaně na zem...

Přesto by se ani jedna strana souboji nebránila. Byť Kovaljov má od posledního víkendu deset týdnů na to, aby se domluvil na souboji s povinným vyzývatelem Anthonym Yardem (18-0, 17 KO). V opačném případě by o titul přišel.

Vidina střetu s Alvarezem by za ztrátu pásu jistě stála. Ovšem musela by být řádně zaplacena. A to první nabídka od jeho promotéra – Oscara de la Hoyi – nesplňovala. Údajně mělo jít o polovinu toho, co měl za duel s hvězdným Mexičanem garantováno jeho poslední protivník – Američan Daniel Jacobs. Pokud by seděly informace od zdrojů amerických novinářů, nabídl de la Hoya protistraně – Main Events – zhruba 1,5 milionů dolarů + procenta z prodeje PPV skrze platformu DAZN.

S ohledem na skutečnost, že Alvarez inkasuje za jeden zápas minimálně 35 milionů dolarů jde o skutečně směšnou částku. A nabízí se otázka, zda se Mexičanovi vlastně vůbec do trilogie s „GGG“ chce. Nejprve totiž mluvil o tom, že s Kazachem nebude boxovat, dokud nebude mít v držení světový titul, nyní přišel s tužbou po jeho bývalém sparing-partnerovi.

Zdá se, že de la Hoya bude muset pořádně přitlačit, protože v opačném případě Alvarezovi nezbude nic jiného než ještě jednou absolvovat duel s tvrdým, byť také již stárnoucím Kazachem. Dle všeho jsou to momentálně jediní dva soupeři, které mu je pro zářijový termín ochotný posvětit šéf DAZN John Skipper.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze