Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Semifinále LM v super střední váze: britské derby a podceňovaný německý veterán

Jürgen Brähmer vs. Callum SmithJürgen Brähmer vs. Callum SmithPRAHA – Už za necelé dva týdny odstartují semifinálové boje boxerské Ligy mistrů – World Boxing Super Series (WBSS). Pojďme si nyní dvojice, ze kterých vzejdou květnoví protagonisté, představit.

DALŠÍ INFORMACE K BOXERSKÉ LIZE MISTRŮ:

Po křížové váze je na řadě ta super střední, kde je vše připraveno na velké ostrovní finále. Němec Jürgen Brähmer ale rozhodně nechce hrát druhé housle...

17. ÚNORA 2018, GEORGE GROVES (27-3, 20 KO) vs. CHRIS EUBANK JR. (26-1, 20 KO) – O tituly WBA a IBO

Na tuhle ostrovní bitvu se těší snad každý fanoušek profesionálního boxu. A ono se skutečně je nač těšit. Devětadvacetiletý Groves a o rok mladší Eubank Jr. kolem sebe našlapují už nějaký ten pátek. Od jejich vzájemných sparingů zhruba tři roky zpět.

Tedy spíše pořádně hlasitě dupou. A nyní se konečně proti sobě mohou postavit tváří v tvář v ostrém souboji. Na neutrální půdě v Manchesteru, kde jim bude dělat garde na dvacet tisíc natěšených fanoušků lačnících po krvi a také po pořádné show.

Tu oba rozjeli už na předzápasové tiskovce na konci listopadu. „Jsi starej,“ vmetl před novináři Eubank svému rivalovi do očí. „Ty nejsi ten bojovník, kterým jsi býval. Jsi průměrný, pomalý, se špatnou obranou, chybí ti vytrvalost. Nemůžeš se se mnou měřit. Jsem příliš mladý, čerstvý, silný, rychlý a prostě až moc dobrý na tebe,“ přidal.

Groves se jen pousmál a opáčil: „Rozhodně tu nejsem, abych po tomto zápase končil kariéru. Jsem tu pro velkolepé vítězství nad tímhle protekčním klukem. Klukem, jehož otci více záleží na vlastní slávě než na něm samotným. Chris žije v jedné velké lži. Je to střední váha, která pálí údery od pasu s bradou vytrčenou vpřed. Je to mediální šašek, nic víc.“

„Je to můj čas. Jsem jiné zvíře než před rokem či dvěma, ale Chris je pořádně stejný chlap. Vím, co se stalo v tréninku, při našich sparinzích. Vím vše o Chrisi coby bojovníkovi i muži. Znám jeho slabosti i sílu. Zničím ho,“ kontroval znovu mladší z dvojice, který si ale ve své první větě s předchozími slovy dost protiřečil.

Tak jako tak, s mikrofonem v ruce se boxerské duely nevyhrávají. Jak tato ostrovní rivalita dopadne za měsíc v ringu?

24. ÚNORA 2018, JÜRGEN BRÄHMER (49-3, 35 KO) vs. CALLUM SMITH (23-0, 17 KO) – Netitulový duel

Až na konci uplynulého týdne se naplánovalo poslední semifinále WBSS, které se uskuteční v německém Norimberku. Výhodu domácí půdy tak dostane německý veterán pořádající stáje Sauerland Event Jürgen Brähmer.

Nejslabší článek celého projektu. Nejslabší semifinalista. A muž, který je pro Smitha jen na rozboxování před očekávaným finálovým bojem s jedním z jeho ostrovních krajanů. Jenže...

„Těším se na tento souboj. Callum je dobrý boxer, ale mám pocit, že vítězem budu na konci února já. Jsem přesvědčen o tom, že mohu celý tento turnaj vyhrát,“ řekl už devětatřicetiletý veterán, suverénně nejstarší semifinalista jak v super střední, tak křížové váze. A muž, který býval šampionem polotěžké váhy, než jej v říjnu 2016 zaskočil Brit Nathan Cleverly.

Brähmer si v tomto duelu navíc poranil loket levé (zadní) ruky a vypadalo to, že jeho kariéra je u konce. Že se z něj definitivně stane trenér na plný úvazek a muž, který dovede k lesku a slávě pětadvacetiletého Tyrona Zeugeho. Jenže nakonec se objevil ve WBSS on, nikoliv jeho mladší parťák a svěřenec.

A po triumfu nad mladým Američenem Robem Brantem mu nyní stojí v cestě sedmadvacetiletý liverpoolský talent. Muž, který je dle některých expertů vůbec nejlepší super střední vahou současnosti. A muž, který nepochybuje o prodloužení své neporazitelnosti.

„Věřím, že Brähmera porazím kdekoliv na světě. Beru to jako hezký výlet pro své fanoušky i sebe. Jsem lepší boxer, mladší a čerstvější. Věřím, že udělám vše pro to, abych se probil do finále a přiblížil se k Muhammad Ali Trophy,“ vzkázal na evropskou pevninu 191 centimetrů vysoký ranař.

Dojde na jeho slova, nebo starý lišák Brähmer ještě jednou překvapí a vzepře se osudu i svému věku?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze