Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sebevědomý mladík Daniel Dubois: Jsem už nyní schopen porazit Tysona Furyho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Daniel Dubois / zdroj foto: reproDaniel Dubois / zdroj foto: reproLONDÝN – Britský talent těžké váhy Daniel Dubois (12-0, 11 KO) má před sebou v pátek další zkoušku. Dvaadvacetiletý rodák z Londýna ale už kouká více do budoucnosti a touží po těch největších metách.

V Royal Albert Hall se postaví bijec přezdívaný „Dynamite“ nebo „DDD“ ghanskému rivalovi Ebenezarovi Tettehovi (19-0, 16 KO). Ve hře bude volný pás Commonwealthu v těžké váze. Pokud Daniel Dubois uspěje, pak získá do své sbírky další pás.

DALŠÍ NOVINKY K DUBOISOVI:

Zatímco vybojoval celkem pět těchto titulů:

Juniorský mistr světa WBC. Šampion BBBofC Southern Area. Titul mistra Evropy WBO. Pás anglického šampiona. A také titul toho britského.

Na 12 profesionálních duelů slušná sbírka. Sbírka, kterou chce nyní rozšířit o další cenný opasek. „Je to pěkná, malá řada pásů. Líbí se mi. Navíc pás Commonwealthu je opět dalším krokem vzhůru. Je to další velká výzva,“ usmívá se mladík, kterému dělali poradce mimo jiné dva krajané, kteří to dotáhli k pásům světovým, Lennox Lewis a Frank Bruno.

„Frank Warren (promotér) mne vede určitou cestou. A mým úkolem je sbírat zkušenosti a tituly, které se mi naskytnout. Bez výjimky. Musím se soustředit na každou výzvu, nikoho nepřehlížím, ani Tetteha,“ pokračoval Dubois v rozhovoru pro Boxingscene.com.

Stále teprve dvaadvacetiletý mladík, který se nedávno stal největším talentem britského boxu dle ostrovních expertů, se sice snaží stále zůstávat skromný, na druhou stranu i u něj platí, že s jídlem roste chuť.

Důkazem budiž jeho slova proti Metro.co.uk: „Myslím, že jsem momentálně schopen porazit Tysona Furyho. Jsem stoprocentně přesvědčen o svých dovednostech. Porazím každého, kdo se mi postaví do cesty, takže by to platilo i pro něj. Mám jen jedinou starost: hledat a ničit. Zabíjet, nebo být zabit.“

Zároveň ale ocenil Furyho (29-0-1, 20 KO) nad do té doby neporaženým Švédem Otto Wallinem (20-1, 13 KO). Ten byl před duelem silně podceňován, následně ale i díky trženému zranění nad okem Brita nadělal favoritovi obrovské problémy. Navíc, jelikož ke zranění, které si vyžádalo 46 stehů, došlo po úderu, v případě předčasného ukončení duelu, by svět zažil během čtyř měsíců další senzaci.

„Byl to opravdu krvavý, tvrdý boj. Zvládl ho, a to se počítá. V boxu se vše neustále mění. V jednu chvíli v tebe fanoušci věří, v další tě zatracují. Tyson ale musí být spokojen, protože má další vítězství, může dál žít svůj život, budovat odkaz a vydělávat obrovské peníze,“ pronesl Dubois.

Následně přidal důkaz svých slov o rychlých změnách v přízni fanoušků i expertů: „Kdo je nyní jedničkou těžké váhy? Těžko říct. Každý den je to jiné. Anthony Joshua měl k tomuto postu nakročeno, než ho porazil Andy Ruiz. Věci se prostě mění strašně rychle na to, abychom mohli určit krále těžké váhy.“

Je právě Dubois ten, který nastolí „pořádek“, a bude dominovat několik let tak, jak na to byli v minulosti příznivci nejsledovanější divize zvyklí? Nebo bude pokračovat mimořádně zajímavé období více kohoutů na jednom smětišti?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze