Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Sebevědomý Fury: Přezdívka The Greatest nepatří Muhammadu Alimu, ale mně!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tyson FuryTyson FuryLAS VEGAS – Britský boxer Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) sice nemůže předvádět svoji aktivitu a dovednosti v ringu, rozhodně se ale nenudí. A vlastně ani okolí. Důkazem budiž nejen jeho hecování s krajanem Dillianem Whytem (27-1, 18 KO), ale i jasná volba nejlepší těžké váhy historie.

Tyson Fury nikdy netrpěl přehnanou skromností. A ani nemusel. Jeho sebevědomí podporují výkony v ringu. Ukončil panování Ukrajince Vladimira Klička, zvládl návrat po více než dvou letech nečinnosti, ukončil neporazitelnost Američana Deontaye Wildera a ještě předtím si stihl odskočit do wrestlingového světa, kde také slavil impozantní triumf.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A nyní, krátce poté, co sám oznámil dohodu s krajanem Anthonym Joshuou (23-1, 21 KO) na dva zápasy ve druhé polovině roku 2021, má jasno o tom, kdo je jedničkou těžké váhy. A nejen tou současnou.

„Za posledních tisíc let se nenarodila těžká váha, která by se mi mohla postavit a porazit mě. Nikdo takový neexistuje. Gypsy King je příliš velký, příliš dobrý, a tak nevypočitatelný, že by na mě neměl nikdo,“ začal své chvástání v rozhovoru pro BT Sport stále teprve jednatřicetiletý bijec s irskými kořeny.

„Mike Tyson z poloviny 80. let, Muhammad Ali, Joe Louis, Lennox Lewis, George Foreman, Ken Norton, Rocky Marciano, Floyd Patterson, Gene Tuney, Jem Mace či John L. Sullivan. Na jedny jsem moc velký, na další moc dobrý, na poslední pak příliš přizpůsobivý. Prostě nikdo by mě nemohl porazit,“ pokračoval s úsměvem muž, který za posledních 12 měsíců vydělal v boxerském ringu (a také MMA kleci) největší balík peněz.

Ano, více než Joshua, nebo irský bouřlivák Conor McGregor.

„Jsem největší bojovník těžké váhy, který kdy žil. Skromnost? Proč bych měl být skromný, podívej, co se mi povedlo. Prostě 'The Greatest' není Muhammad Ali, ale já,“ dodal 206 centimetrů vysoký obr z Manchesteru.

Dlužno dodat, že těmito slovy rozhodně rozproudí řadu diskuzí, které už tak, jako tak plynou. Pravdou je, že porovnávat jednotlivé doby je více než složité a že gloriolu výjimečnosti nezískávají sportovci jen svými výkony v ringu.

Z tohoto pohledu je jisté, že Fury je aktuální světovou jedničkou a možná nejvýraznější osobností těžké váhy poslední dekády. Pokud by dokázal vítězně završit trilogii s Wilderem a následně zdolal i Joshuu, těžko by mu tento post někdo sebral.

Historické měřítko ale nejspíše budou hodnotit až generace budoucí...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze