Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Salido: Loma? Byl jsem lepší boxer, nebyl na mne připravený. A pak se vymlouval

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko vs. Salido / zdroj foto: reproLomačenko vs. Salido / zdroj foto: reproLONDÝN – V britské metropoli bude v sobotu večer Ukrajinec Vasyl Lomačenko (13-1, 10 KO) bojovat o další díl mozaiky své sportovní nesmrtelnosti. A byť půjde s Lukem Campbellem (20-2, 16 KO) o střet dvou špičkových boxerů, ani jeden z nich nevstoupí do ringu coby neporažený.

Zdá se to jako hodně stará záležitost. A čas opravdu letí a letí neúprosně.

Psal se datum 1. března 2014, kdy vstoupili do ringu Vasyl Lomačenko (1-0, 1 KO) a Mexičan Orlando Salido (41-12-2, 29 KO).

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Tu noc v Alamodome v San Antoniu slavil výhru 2-1 na body senzačně druhý jmenovaný. Od té doby se promotéři několikrát pokoušeli dostat oba ještě jednou do ringu. Marně. Salido odešel loni do boxerského důchodu jako jeden ze dvou přemožitelů hvězdného Ukrajince a jako jediný, komu prohru Lomačenko nevrátil (Albertu Selimovovi se pomstil dvakrát).

„Byl to můj poslední boj v pérové váze, kde jsem byl šampionem a kde jsem boxoval asi šestnáct let. Za tu dobu jsem nikdy neměl problém s vahou. Tehdy jsem ale udělal vše možné, ale když jsem se dostal na hranici 58 kg, už to nešlo dolů,“ připomněl Salido skutečnost, která dle mnohých duel výrazně ovlivnila.

Zkušený bijec neudělal váhu, dokonce se na oficiálním vážení ani nedostal na jím zmíněné číslo, ale navážil 58,2 kg. Tedy o přesně kilo více než je limit pérové divize. Lomačenko přesto do zápasu šel. „Byla to chyba, ale poučil jsem se,“ přiznal Ukrajinec s odstupem času.

„Nevyhrál jsem pro to, že jsem byl v ringu větší, ale protože mne podcenil, nebyl připravený na skutečný mexický styl. A profesionální zápasy jako takové, byl to ještě amatér. Byl jsem na tom lépe fyzicky a udělil mu lekci. Škoda, že to není schopen přiznat a hledá jiné důvody,“ pronesl nyní pro Sky Sports bijec, který zakončil kariéru prohraným zápasem s krajanem Miguelem Romanem v prosinci roku 2017.

Zatímco s první částí jeho rozboru se dá souhlasit, s tou druhou už méně. Bylo vidět, že fyzicky na tom byl rozhodně lépe Lomačenko. Právě díky své kondici dokázal postupně zvyšovat tempo a v pozdějších kolech dominovat. Jenže se rozjel až příliš pozdě. Mimo jiné právě pro to, že neměl zkušenosti s dvanáctikolovými souboji a že si nebyl jistý rozvržením sil.

Reakce Salida? „Byl jsem silnější, ne větší. Byly to mé boxerské dovednosti a zkušenosti, co jej porazily. Ne váha. Lidé mi nedávají dostatečný respekt za to, co jsem dokázal,“ kroutí hlavou dnes už jednačtyřicetiletý boxerský důchodce.

„Donutil jsem ho hrát dle mých not, což je i rada pro Campbella. Soustřeď se na sebe, ne na něj. Tlač na něj, nedej mu prostor hrát jeho hru, znechuť mu box. A pak máš šanci vyhrát. Prostě se musí v ringu cítit nepříjemně,“ vzkázal posléze britskému rivalovi Lomačenka. Rivalovi, kteří podobně jako Salida většina extrémně podceňuje.

A následně dodává: „Moc to nechápu. Jasně, Lomačenko je dobrý boxer, ale to je tak všechno. Rozhodně není nejlepším boxerem napříč vahami a ani není mezi těmi nejlepšími.“

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze