Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ruiz potvrdil odvetu s Joshuou u šejků. Za rekordní výdělek chce ukončil jeho kariéru

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz takto poslal Joshuu k zemiPRAHA – Odveta mezi Andym Ruizem (33-1, 22 KO) a Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) se skutečně uskuteční v Saudské Arábii dva týdny před vánočními svátky, tedy 7. prosince. Ve hře budou opět pásy WBA, IBF a WBO. Mexičan s americkým pasem duel potvrdil v sobotu na svých sociálních sítích.

„1. června jsem zničil krále a udělal historii, abych se stal prvním mexicko-americkým šampionem těžké váhy. Těším se, až ukončím jeho kariéru v poušti. V Saudské Arábii ukážu velikost mexického boxu,“ napsal na sociální sítě devětadvacetiletý bijec.

VÍCE K ZÁPASU RUIZ VS. JOSHUA:

Potvrdil tak informace ESPN z pátečního dne, které tvrdily, že obě strany se definitivně domluvily. Mimo jiné i díky tomu, že Eddie Hearn – promotér večera a také britské hvězdy – výrazně navýšil odměnu pro Ruize. Ve smlouvě na první duel stálo, že by si měl přijít na 9 milionů dolarů, jenže ve chvíli, kdy od šejků dostane šéf Matchroom Boxing údajně milionů 100, je jasné, že tak malý krajíc nemohl obhájce titulů uspokojit.

Vedle garantovaného finančního ohodnocení dostali manažeři Ruize – Tom Brown a Al Haymon – příslib peněz za vysílací práva do Mexika. A že bude duel v rodišti nečekaného vítěze první bitvy hitem, možná největší v historii této země, není třeba dodávat.

Skutečnost, že se obě strany nakonec domluvily, ale s sebou přináší především pro senzačního šampiona jistá úskalí.

„Od chvíle, co jsme vyhráli, jsem Andyho viděl jen párkrát. Není ve skvělé kondici, ale už se byl párkrát proběhnout na páse v tělocvičně doma v Imperial,“ řekl včera ESPN Manny Robles, trenér bijce přezdívaného „The Destroyer“.

Nepřímo, nebo vlastně přímo tak potvrdil slova Tysona Furyho, který v týdnu pronesl, že bude zajímavé sledovat, zda bude Ruiz druhým Busterem Douglasem (první přemožitel Mika Tysona, který následně totálně nepřipravený a z formy snadno prohrál s Evanderem Holyfieldem), nebo se popasuje se slávou a statusem hvězdy lépe.

„Nebudeme si nic zastírat, rozhodně není v přípravě, o nějakém kempu nemůže být řeč. Ale pořád máme čtyři měsíce. A jakmile se začneme připravovat – a bude to již brzo – máme dost času na to, aby se dostal do formy. Já jsem tu od toho, abych dostal svého chlapce do kondice a připravil ho tak, aby mohl znovu Joshuu porazit. A on to znovu dokáže, uvidíte,“ dodal Robles.

Zda na jeho slova dojde, to zjistíme opravdu až za hodně dlouho, byť čas je neúprosný. Každopádně pravdou je, že ačkoliv i Joshua měl v posledních týdnech několik kritických chvilek (především díky svým slovům například na adresu Lennoxe Lewise), tak na rozdíl od Ruize je průběžně v tréninkovém módu a snaží se odstranit své nedostatky.

„Je to ale jedno, stejně s ním prohraje i podruhé. Pokud se Ruiz připraví, bude trénovat, tak Joshuu knockoutuje znovu. Třeba se pak potkáme, protože já bych ho porazil i s jednou rukou za zády,“ má přesto zmíněný Fury jasno i o výsledku očekávané odvety.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze