Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ruiz Jr: Chci ty nejlepší z nejlepších. Furyho, Usyka, Joshuu, Wildera či Whyta

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy RuizAndy RuizNaposledy stál v ringu v ostrém zápase na prvního máje, když v zajímavém souboji porazil Chrise Arreolu (38-7-1, 33 KO). Od té doby stále teprve dvaatřicetiletý Andy Ruiz Jr. (34-2, 22 KO) čeká na správnou chvíli. „Rád bych příští rok bojoval s některým ze šampionů, Wilderem, nebo završil trilogii s Joshuou,“ řekl o víkendu v podcastu Last Stand.

Buď bude šampionem jedné noci jako byl například Buster Douglas, nebo ukáže, že to nebylo náhoda. A že se umí poučit ze svých chyb. Andy Ruiz Jr. naznačil v květnovém duelu s Arreolou druhý směr. Nyní ale potřebuje větší a – s veškerým respektem v „Noční můře“ – také kvalitnější zkoušku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Deontay Wilder? Myslím, že by to úžasný zápas,“ usmíval se v podcastu dvaatřicetiletý mexický rodák žijící ale dlouhodobě s rodinou ve Spojených státech. Momentálně v kalifornském Imperialu. S bývalým šampionem WBC jej pojí zajímavý příběh.

Oba v roce 2019 drželi dohromady všechny čtyři tituly v těžké váze. Oba patřili – a stále patří – do stáje Premier Boxing Champions (PBC) mocného Ala Haymona. Když se v létě toho roku potkali u komentování jednoho galavečera, slíbili si vzájemný sjednocující souboj.

Jenže na něj tehdy nedošlo. Jako první zaváhal Ruiz, který naprosto z formy nastoupil do prosincové odvety s Joshuou a nechal se v Diriyahu u arabských šejků snadno vypinkat. Wilder přišel o pás tři měsíce na to, když jej poprvé zdemoloval Fury. Podruhé svůj výkon zopakoval letos v říjnu.

„Myslím, že všechny jejich duely byly parádní, včetně toho posledního. Člověk netušil, jak to dopadne. Deontay má srdce lva. Nechtěl se vzdát, pořád bojoval, vstával, zvedal se, byl to úžasný výkon. Klobouk dolů před oběma,“ pokračoval sympatický bijec přezdívaný „Destroyer“, který se po prohře s Joshuou přesunul do týmu Canela Alvareze.

Andy Ruiz v odvetě s Anthonym JoshuouAndy Ruiz v odvetě s Anthonym Joshuou

Pod dohledem Eddyho Reynosa shodil dvanáct kilogramů, na duel s Arreolou přišel v úžasné formě. V tucích údajně přišel o téměř dvacet kilo. Jenže paradoxně, jako kdyby to, co získal na pohybu, rychlosti, ztratil na odolnosti. Arreola jej poslal na zadek ve druhém kole, ve třetím jím opětovně otřásl. A eliminace WBA pak pokračovala v podobně opatrném duchu – ze strany Ruize – jako zažil v opačném scénáři v odvetě s Joshuou.

Mimochodem, pásy WBA – ty regulérní, obyčejné, o které svedli eliminaci Ruiz s Arreolou – drží Manuel Charr (32-4, 18 KO) a Trevor Bryan (21-0, 15 KO). V obou případech jde o soupeře, které by mohl a měl Ruiz s přehledem porazit.

A přes které by se mohl odrazit ke svým cílům: Alexander Usyk (19-0, 13 KO), Tyson Fury (31-0-1, 22 KO), Anthony Joshua (24-2, 22 KO), Dillian Whyte (28-2, 19 KO) nebo Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO). „Chci boxovat s těmi nejlepšími, chci dělat ty nejšílenější a nejvíce nemyslitelné věci,“ okomentoval své choutky Ruiz.

Z toho pohledu se jeví jako první volba Fury. „Destroyer“ je trojkou federace WBC, které britský obr s podobným osudem – pokud se bavíme o boj s vahou – vládne. Ten má před sebou nejspíše únorovou dobrovolnou obhajobu. Je ale otázkou, zda by nebyl Ruiz zbytečně riskantním podnikem. Totéž platí v případě Wildera, který – pokud ještě bude pokračovat v kariéře – určitě zvolí do prvního duelu po náročné trilogii s Furym lehčího soupeře. A těžko se mu může někdo v tomto ohledu divit.

Andy Ruiz proti Chrisi ArreoloviAndy Ruiz proti Chrisi Arreolovi

Pro Whyta, který je prozatímní šampion WBC, by byl duel s Ruizem hodně zajímavým. Je ale otázkou, jak rychle stihne vyřešit arbitrážní soud s touto federací ohledně nároků na titulový duel. A zda si nebude duel s ním nárokovat Švéd Otto Walin (22-1, 14 KO), se kterým se měl utkat na konci října, deset dní před duelem se ale záhadně zranil.

Usyk a Joshua jsou pak mimo na 99 procent, jelikož se chystají na okamžitou odvetu za Ukrajincovo senzační vítězství na konci září na fotbalovém stadionu Tottenhamu Hotspur. A těžko si představit, že pokud by jeden z nich vypadl z duelu pro zranění, že by Eddie Hearn sáhl po Ruizovi opět jako po náhradníkovi, stejně jako v dubnu roku 2019, když následně ten 1. června Joshuu knockoutoval.

Z elitní desítky BoxRec.com už jsou pak volní jen Michael Hunter (20-1-1, 14 KO), který by do určité míry mohl dávat smysl, jelikož je i vysoko v některých ratinzích top čtyř organizací, a Kubrat Pulev (28-2, 14 KO), který ale bude boxovat o tomto víkendu v novém sportu pod hlavičkou Triller Fight Clubu s ex-šampionem UFC Frankem Mirem.

Při pohledu na žebříčky WBC, WBA, IBF či WBO byl pak pro Ruize dával smysl ještě Joe Joyce (13-0, 12 KO), který sám touží po velké titulové šanci.

Proti komu nakonec Ruize uvidíme v příštím zápase v ringu? A v jaké se představí formě, respektive, jak bude vypadat? Zůstane u hubnoucí kůry, nebo se vrátí k váze kolem 120 kilogramů, která mu možná svědčí přece jen více?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze