Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ruiz: Joshua mi stylem vyhovuje. Zničím ho také podruhé, i když bude v ringu utíkat

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz bije Joshuu / zdroj foto: Boxingscene.comRuiz bije Joshuu / zdroj foto: Boxingscene.comLOS ANGELES – V plné přípravě je šampion WBA, IBF a WBO v těžké váze Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO), kterého čeká 7. prosince očekávaná odveta s Britem Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO). Američan s mexickými kořeny je zároveň připraven na vše, co na něj soupeř může připravit.

Oba budou chtít odvetu vyhrát. A oba si pro tento cíl vybrali de facto podobnou cestu. Zhubnout.

DALŠÍ TEXTY K #RUIZJOSHUA:

Joshuovi bylo opakovaně vyčítáno, že v posledních duelech nabral až moc svalové hmoty, což jej činilo těžkopádnějšího a mělo vliv na jeho výdrž.

Ruiz zase celou svoji kariéru bojuje s nadváhou a láskou k jídlu. Byly zápasy, kdy vstupoval do ringu i s vahou nad 130 kilogramů, přestože měří „pouze“ 188 centimetrů. Už před prvním duelem s Joshuou na začátku června šel do sebe.

A nyní Mr. Snickers ještě přitlačil na pilu. Na některých fotkách vypadá až tak pohuble, že se někteří fanoušci a experti ptají, zda to není příliš. Na druhou stranu při posledním otevřeném tréninku to nevypadalo, že by ztráta váhy byla nějak výrazná.

Každopádně pro americká média poodhalil svůj jídelníček. Nový jídelníček:

Snídaně: omeleta s houbami, špenátem a avokádem.
Oběd. Kuřecí salát nebo prsíčka.
Svačiny: ořechy, ovoce, nebo kuřecí rolády.
Večeře: kuřecí, nebo rybí steak s těstovinami nebo rýží.

Nakolik vše prokládá svými oblíbenými tyčinkami Snickers už nepřidal.

„Budu v odvetě ještě rychlejší, hubenější než v prvním zápase. Budu připraven na všechno, co ten zápas přinese. Vím, že se bude snažit vyhrát na body, že se bude snažit více pohybovat než bojovat, ale jsem na to připravený. Bude to obtížný boj, ale vyhraji a všem zavřu pusu. Víte, nemám proti AJ nic osobního, mimo ring je to velmi příjemný člověk. Ale uvnitř ringu žádné přátelství neexistuje,“ svěřil se třicetiletý šampion.

Ten už vyhlíží případné další soupeře. A možnosti jsou velké, vedle Deontaye Wildera, který drží zbylý titul federace WBC, zaujal Ruize také nedávno v těžké váze debutující Ukrajinec Alexander Usyk. „Je to skvělý bojovník a boxer, ale při svém debutu v těžké váze nevypadal úplně dobře. Těžko říct, ale myslím, že mohl zaboxovat lépe. Vím, že je mým povinným vyzývatelem, a až porazím AJ, tak se s ním rád utkám,“ přidal s úsměvem.

Podobné plány ale má také jeho protivník. Také on na posledních fotkách vypadá hubenější, než byl v posledním duelu. Sám mluví o tom, že by se rád dostal zpět pod 110 kilogramů. A tuto cestu kvitují fanoušci i odborníci.

Jen jedna ale může být úspěšná. Jen jeden může v Arábii v aréně pro 15 tisíc diváků, která se teprve začala stavět, vyhrát. Oba si uvědomují tlak na svoji osobu. Kdo bude pod větším náporem? To se teprve ukáže, každopádně například i Tim Bradley, bývalý světový šampion a nyní televizní expert, má jasno.

„Joshua musí porazit. A musí vyhrát jednoznačně, před limitem. Musí ukázat, že první duel byla náhoda. Že byl ovlivněn různými okolnostmi, že udělal chybu s tím, že mu půjčil své pásy. Přišel mi až moc hodný. A věřím, že nyní to bude jiné,“ dodal muž, který mimo jiné – byť sporně – dokázal porazit legendárního Filipínce Mannyho Pacquiaa.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze