Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ruiz: Čerpám inspiraci ze zápasů Tysona. Rahman: Joshua neudělá chybu jako Lewis

  • Napsal Antonín Vavrda

Andy Ruiz Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comAndy Ruiz Jr. / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Už se to blíží. Velký debut britské hvězdy Anthonyho Joshuy (22-0, 21 KO) na americkém kontinentu je za dveřmi. V noci na neděli se postaví AJ americkému bijci s mexickými kořeny Andymu Ruizovi Jr. (32-1, 21 KO). A ten dělá vše pro to, aby se zbavil nálepky snadného sousta.

Tvrdé tréninky, ostré nácviky, nekompromisní údery. To vše mohou sledovat fanoušci na videích z přípravy devětadvacetiletého Andyho Ruize Jr. před jeho životním duelem proti Anthonymu Joshuovi.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. RUIZ:

A sem tam přípravu proloží také nějakými těmi větami pro média. Tak jako o posledním víkendu před příletem do New Yorku.

„Vím, že mne všichni podceňují. Ale bude to opravdu bitva, tomu věřte. Jsem tady, abych šokoval celý svět a ukázal, co ve mně je. Jsem připraven na Anthonyho Joshuu. Věřím, že také on mne podcení a pak bude překvapený z toho, co proti němu předvedu v ringu. Jakmile uvidí moji rychlost a přesnost, bude hodně v šoku,“ pronesl pro ostrovní média.

Pokud by opravdu zvítězil, překvapil by boxerský svět jako například Buster Douglas v roce 1990 proti Miku Tysonovi, nebo Hasim Rahmam před osmnácti lety proti Lennoxu Lewisovi.

„Nemyslím si, že Joshua dopustí totéž, co Lennox,“ řekl pro Sky Sports právě Rahman. A aniž by chtěl shazovat svoje pětikolové vítězství, tak přidal: „Víte, box se mění, a přestože byli v podobných pozicích, kdy drželi několik světových titulů, tak AJ toho má v sázce daleko více. Má před sebou vizi střetu s Wilderem o pozici absolutního šampiona. Nevěřím, že by ji chtěl jakkoliv ohrozit.“

Dlužno dodat, že jak Douglasovi, tak Rahmanovi tehdy hrály do karet i okolnosti. Tyson svého rivala silně podcenil, ten se přitom mimo pozornost médií tvrdě připravoval na životní šanci, zatímco obávané „Zvíře“ se věnovalo všemu vyjma boxu. Lewis pak podcenil aklimatizaci ve vysokohorském Brakpanu.

„Musí předvést podobně dominantní výkon, jaký se povedl Wilderovi proti Breazealemu. Nebo se mu alespoň se mu přiblížit. Pokud by jej porazil jen na body, měl by při jednání s Američanem daleko horší pozici, než jakou má nyní,“ přidal ještě jeden poznatek Rahman.

Ruiz ale věří, že jednání zhatí úplně. „Má hodně slabin. Viděl jsem, jak pracuje. Nechci o nich moc mluvit, uvidíte v ringu. Mám několik plánů. Každopádně jsem viděl hodně videí Mika Tysona. A pracujeme na některých věcech, které dělal. Snažím se je dostat do svého tréninku, protože s jejich pomocí mám velkou šanci se dostat hodně blízko s Joshuovi,“ poznamenal sám americký sympaťák s mexickými kořeny.

Připomněl tak skutečnost, že je na svoji postavu až překvapivě výbušný a pohyblivý. A také, že mu do výšky šampiona WBA, IBF a WBO chybí dobrých deset centimetrů (198 cm ku 188 cm dle oficiálních údajů). Dokáže přejít od slov k činům?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze