Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rozverný Jágr: Kdybych měl 10 kilo nadváhu v boxu nebo MMA, tak mě někdo přizabije

  • Napsal Antonín Vavrda

Jaromír Jágr na OKTAGON / zdroj foto: OKTAGON MMAJaromír Jágr na OKTAGON / zdroj foto: OKTAGON MMAPRAHA – Je českou sportovní ikonou. Modlou. Nelze se divit, že kam dorazí, tam přitáhne pozornost. V sobotu večer tomu tak bylo v Praze na Štvanici na galavečeru OKTAGON MMA 13, o dva dny později pak na litvínovském zimáku Ivana Hlinky.

V obou případech byl v bílém a byl nepřehlédnutelný.

VÍCE K JÁGROVI A BOJOVÝM SPORTŮM:

Na přípravný duel Litvínova s Kladnem přišly téměř tři tisícovky diváků. Jágr stihl při prohře svého celku 2:3 zapsat gól a asistenci. A také se fotit s fanoušky, když byl vyloučen. „Proto jsem se nechal vyloučit, abych uspokojil také diváky u trestné lavice,“ smál se sedmačtyřicetiletý veterán.

Ten mimo jiné pobavil komentářem k focení s asistentkou litvínovského vedení Renátou Hlaváčovou. „Moc hezká černovláska na to, že fandí Litvínovu,“ mělo zaznít z úst majitele kladenských Rytířů, který je momentálně oficiálně bez partnerky.

Byť o dva dny dříve na Štvanici seděl vedle sličné tmavovlásky. Ta ale nebyla jeho doprovodem.

Naopak po pravici měl Petra Větrovského, muže, který do Česka přivedl Mika Tysona a Tysona Furyho, a také právníka svého i Karlose Vémoly, Michala Dittricha. „Mluvil jsem s ním poprvé v životě a skvělý chlap, byl to zážitek,“ prozradil Dittrich, který se sám věnuje boxu pod vedením Daniela Táborského, a tak trochu pošilhává po duelu v rámci Manažerské extraligy.

Zleva: Větrovský a Jágr / zdroj foto: OKTAGON MMAZleva: Větrovský a Jágr / zdroj foto: OKTAGON MMA

Jágr na Štvanici / zdroj foto: OKTAGON MMAJágr na Štvanici / zdroj foto: OKTAGON MMA

Bojovými sporty si občas zpestří přípravu také Jágr. Ostatně tři roky zpět pronesl: „Myslel jsem, že hokejisti dřou. Box je ale daleko náročnější.“

A po duelu v Litvínově našel příměr s bojovými sporty opět. To, když došlo na téma jeho aktuální váhy, která je vysoko nad tou ideální. „Když máš 120 kilo místo 105... Jestli tohle řekneš nějakému profesionálnímu sportovci, bude si klepat na čelo. Výhoda v hokeji je, že když nemůžeš, vystřídáš. Kdybych měl nadváhu někde v MMA, v boxu, tak mě někdo přizabije...,“ zaznělo od hokejové legendy v rozhovoru pro iDnes.cz.

S trochou nadsázky se dá říct, že v jeho případě by až takový problém být nemusel. Tak, jako tak by se totiž pohyboval v nejvyšší váhové divizi bez omezení. Teda, v MMA horní hranice je. Právě oněch 120,2 kg...

Jágr na Štvanici / zdroj foto: OKTAGON MMAJágr na Štvanici / zdroj foto: OKTAGON MMA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze