Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rozpačitý boháč Loma: Odvetu chci, pokud mi ji dá. Arum: Je to jen na nich, co bude dál

Loma a LopezLoma a LopezLOS ANGELES – Ukrajinec Vasyl Lomačenko (14-2, 10 KO) po úspěšné operaci pravého ramene poprvé připustil, že před týdnem prohrál s Američanem Téofimem Lopézem (16-0, 12 KO) zaslouženě, mimo jiné i kvůli váhovému rozdílu obou mužů. Přesto by rád získal odvetu.

Podobně jako loni Mikey Garcia přesunem do velteru a tužbou po souboji s Errolem Spencem Jr. našel nyní Vasyl Lomačenko svůj limit. Téofimo Lopéz je na rozdíl od něj přirozenou lehkou vahou, která jednou půjde minimálně do lehké velteru, nebo velteru, zatímco on patří i o dvě divize níže.

VÍCE K ZÁPASU #LOMALOPEZ:

„Je mi líto, že jsem zklamal své fanoušky. Hrozmě mě to mrzí. Děkuji všem, kteří mě podporovali, především pak svému týmu,“ pronesl krátce po duelu, kdy se na dlouhé hodiny zavřel zklamaný do své šatny. Zatímco jeho tým v čele s manažerem Egisem Klimasem poukazoval na zraněné rameno, které si poškodil už v přípravě, on o této indispozici pomlčel.

Po následné okamžité operaci a návratu domů do Oxnardu přidal: „Musím si ten zápas ještě pořádněji prostudovat. Více. Každopádně problém byla jeho velikost a váha. Nebylo snadné se k němu dostat. Co se týče odvety, rád ji podstoupím, pokud bude mít on zájem.“

Že je silový rozdíl výrazný se projevil v hlavně v závěrečných kolech, kdy měl nejdříve Ukrajinec v tom jedenáctém navrch, v posledním, dvanáctém ale v otevřené bitvě dominoval Američan s honduraskými kořeny. Ten také opakovaně pronesl, že o druhé setkání nemá zájem, jelikož vyhrál naprosto jednoznačně a hladce.

Byť ne tak, jak sliboval, tedy knockoutem do třetího kola.

A úplně tuto možnost nevyloučil ani promotér obou mužů, Bob Arum z Top Rank Boxing. „Je to na nich. Promluvím si s nimi o možnostech, ukážu jim finanční aspekty a je na nich, jak se rozhodnou. Protože, co si budeme povídat, finance jsou silným lákadlem pro všechny,“ pousmál se zkušený obchodník, který se v tomto byznysu pohybuje už hodně přes padesát let.

Čísla to budou nesmírně zajímavá. Zápas totiž na ESPN sledovalo v průměru téměř 2,8 milionů diváků, což je letošní rekord ve všech bojových sportech – box či MMA (ESPN vysílá také UFC). Co se týče zámoří, tak je to největší sledovanost boxerského souboje za poslední tři roky. Základ pro odvetu tedy více než slušný.

A totéž platí také pro oba bojovníky ohledně výplat. Nakonec vítězný Lopéz si přišel minimálně na dva miliony dolarů, což jsou na lehkou váhu a vlastně teprve druhý titulový zápas kariéry fantastická čísla. Ukrajinec pak na 3,25 milionů dolarů a další procenta (60 procent) z prodaných televizních práv. Touto částkou se tak dostal na více než 20 milionů dolarů (garantovaných), které za svých šestnáct profesionální zápasů vydělal. Hned v polovině duelů byla jeho výplata přes milion dolarů.

Toť výrazné argumenty pro ještě jedno setkání obou bojovníků, byť nejdříve ve druhém kvartálu roku 2021, jelikož Lomačenka čeká minimálně do ledna rekonvalescence po zmíněné – už druhé operaci – pravého ramene.

Argumentem proti budiž onen váhový rozdíl mezi oběma bojovníky. Třiadvacetiletý Američan opakovaně mluví o tom, že už příště by mohl boxovat v lehké velterové váze, kde má Top Rank také velmi silné bojovníky, vlastně ty nejlepší z nejlepších. A Lomačenko naopak o tom, že se vrátí minimálně do super pérové, možná i pérové váhy...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze