Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Rok 2019 ve znamení velkých odvet? Alvarez vs. Kovaljov II. a Wilder vs. Fury II.!

Wilder vs. FuryWilder vs. FuryPRAHA – Během 24 hodin se dočkali fanoušci profesionálního boxu dvou zajímavých novinek. Nejprve stáj Main Events vydala zprávu potvrzující odvetu mezi Eleiderem Alvarezem (24-0, 12 KO) a Sergejem Kovaljovem (32-3-1, 28 KO), následně posvětila federace WBC okamžitý rematch mezi Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) a Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO).

Začněme dohodou, která už je na světě. Kolumbijský šikula Alvarez a ruský bohatýr Kovaljov si to rozdají 2. února o sobotní noci před Super Bowlem ve Ford Center v texaském Frisku.

VÍCE K ALVAREZ VS. KOVALJOV A WILDER VS. FURY:

„Skutečnost, že Kovaljov pronesl, že udělal chybu se shazováním a že jsem měl jen štěstí mne motivuje k tomu, abych mu ukázal, že tomu tak nebylo. A že dostane ještě jednu, bolestivější lekci,“ zaznělo z úst čtyřiatřicetiletého šampiona WBO, který narušuje dominanci Východu nad polotěžkou vahou. Zbývající pásy totiž říkají pane Rusům Arturu Beterbijevovi (IBF) a Dmitriji Bivolovi (WBA) a čerstvě i Ukrajinci Alexandru Gvozdikovi (WBC).

„Udělám vše pro to, abych si vzal zpět svůj titul a dám fanouškům skvělou show,“ pronesl o rok starší ruský „Krusher“, který na tiskovce při setkání tváří v tvář s rivalem lehce vtipkoval. A Alvarezovi nebyla uvolněná nálada proti srsti.

„Do zápasu půjdu s novým koučem, Buddym McGirtem,“ dodal ještě Kovaljov, kterého většinu kariéry připravoval John David Jackson, kterého po dvou prohrách od Andrého Warda nahradil Uzbek Abror Tursunpulatov.

Teprve jednání o odvetě nyní čekají od tohoto týdne na týmy kolem hvězd těžké váhy – třiatřicetiletého Američana Deontaye Wildera a o tři roky mladšího Brita Tysona Furyho. Před víkendem totiž zaznělo ze sídla federace WBC, jejíž pás Wilder drží, toto:

„WBC vám s potěšením oznamuje, že rada guvernérů a členové výkonného výboru jednohlasně souhlasili s přímou odvetou mezi oběma boxery. Wilder a Fury dali boxu jeden z nejlepších zápasů těžké váhy v posledních letech a my nechceme stát v cestě velké touze po jejich odvetě a také přání fanoušků.“

Alvarez vs. KovaljovAlvarez vs. Kovaljov

Wilder vs. FuryWilder vs. Fury

„Rád bych ještě jednou oběma gratuloval k nádherné bitvě v ringu a také jejich následnému příkladnému sportovnímu chování,“ přidal ještě prezident federace Mauricio Sulejman, který zároveň předtím pronesl, že nebude nikterak zpochybňovat verdikt bodových z prvního střetu.

A to ani verdikt svého krajana Alejandra Rochina, který zápas nabodoval naprosto nesmyslně 115-111 pro Wildera. Díky rozhodnutí dalších Roberta Tappera a Phila Edwardse pak duel skončil remízou, přestože většina fanoušků viděla i přes dva downy vyhrát Brita. Na jeho stranu se přiklonilo také přes 70 procent fanoušků hlasujících v naší anketě.

„Vyhrál jsem, celý svět to ví,“ prohlašoval po zápase mimo jiné sám manchesterský obr, který ale jedním dechem dodával, že se nehodlá za výsledek schovávat a brečet. Mimo jiné tak z respektu ke svému soupeři a boxu jako takovému. „Ať se ukáže v ringu,“ souhlasil opakovaně s odvetou.

Stejně jako Wilder. „Jsem připravený a ochotný mu dát druhý zápas. Myslím, že je to správný krok. Jsem připravený čelit komukoliv, ale myslím, že by to měl být jako první Fury. Chci totiž jednou provždy ukončit diskuzi o tom, kdo měl vyhrát,“ prohlásil při středečním setkání s novináři „Bronzový Bombardér“.

Kvůli tomuto rozhodnutí WBC je již nyní jasné, že povinný vyzývatel Wildera – jeho krajan a velký rival Dominic Breazeale (19-1, 17 KO) – si bude muset na svoji šanci počkat ještě o něco déle, než sám očekával. Z tohoto pohledu je více než rozumný jeho krok, když nedávno souhlasil se soubojem proti Portoričanovi Carlosi Negronovi (20-1, 16 KO), se kterým se utká 22. prosince v New Yorku.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze