Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

R.I.P. Zemřel Tommy Morrison, ex-mistr světa i zlobivé dítě Rockyho!

  • Napsal Antonín Vavrda

Tommy Morrison / zdroj foto: repro TVTommy Morrison / zdroj foto: repro TVNEW YORK - Smutná zpráva přišla během dnešního odpoledne ze zámoří. Ve věku pouhých 44 let zemřel Tommy Morrison, ex-mistr světa těžké váhy, který v kariéře prohrál z 52 duelů pouze tři, přičemž dokázal porazit i legendy Donovana Ruddocka či George Foremana. Morrison zemřel v noci na dnešek na selhání orgánů, poté co poslední měsíc strávil v kritickém stavu v nemocnici.

Morrison, který se narodil 2. ledna 1969 v Gravette, začal svojí profesionální boxerskou kariéru v roce 1988, poté co boxoval již od třinácti let. V amatérském ringu si vybojoval bilanci 343-1-24, 315 duelů ukončil před limitem, jenže v klíčové bitvě zklamal, když padl v olympijské kvalifikaci pro Soul 1988 s Rayem Mercerem.

ŽIVOTOPIS TOMMYHO MORRISONA NALEZNETE ZDE!

PROFESIONÁLNÍ BILANCI TOMMYHO MORRISONA NALEZNETE ZDE!

V roce 1989 si mezi duely odskočil k natáčení pátého díly slavné série Rocky, kde ztvárnil zlobivého mladíka Tommyho Guna. Ten se nejdříve v roli obdivovatele "vetřel" do přízně stárnoucího Rockyho Balboyi, aby jej následně zradil a přešel pod křídla bohatého promotéra George Washingtona. Rocky jej ale následně vytrestal v závěrečné scéně před barem v pouliční bitvě.

Styl, kterým se Morrison prezentoval na filmovém plátnu, předváděl fanouškům také ve skutečném ringu. V roce 1991 se probil až do první bitvy o titul mistra světa, kde mu ale vystavil stopku jeho životní přízrak - Mercer. Bijec s přezdívkou "Duke" se ale titulu mistra světa přece jen dočkal, když v roce 1993 porazil veterána George Foremana. O pás ale přišel hned ve druhé obhajobě s Michaelem Benttem.

Po výhře nad Ruddockem a tvrdé lekci od Lennoxe Lewise jeho kariéru zastavil tvrdý lékařský verdikt - Morrison onemocněl virem HIV, který způsobuje neléčitelnou nemoc AIDS. O jedenáct let později byl ale lékaři prohlášen za zdravého a ještě se do ringu na dva vítězné duely vrátil. Další rozlet ale opět zastavily lékařské zprávy a fakt, že americké boxerské komise jeho zprávě o vyléčení smrtelné nemoci nevěřily.

Podle všeho právem. Morrison se totiž místo do ringu vrátil letos na lůžko, ztratil na váze, schopnost mluvit, selhávala mu játra. "Je to nezvratné. Očekáváme, že zemře během několika dní, nedá se s tím nic dělat. Mluvíme s ním alespoň po telefonu, dodáváme mu energii, protože ho celá rodina miluje," řekla před týdnem ve velkém rozhovoru pro www.espn.go.com jeho matka Diana.

"Už nechci, aby se trápil, aby bojoval. Je to těžké, hrozně těžké, ale už se s tím nedá nic dělat," dodala smutně žena, která si přeje stejně jako její nejmladší syn, aby byl pochován v rodinné hrobce v Sulphur Springs. Zprávu o smrti Morrisona měla zámořským reportérům (zatím neověřeně z největších deníků) oznámit Morrisonova manželka Trisha, následně pak smutnou novinku potvrdil pro www.worldboxingnews.net také jeho bývalý promotér Tony Holden.

Důvody předčasného konce jednoho velkého boxerského talentu, který se stejně jako například Mike Tyson nevyhnul během aktivní kariéry průšvihům se zákonem za drogy či řízení pod vlivem alkoholu? Dýchací problémy a multiorgánové selhání!

R.I.P.!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze