Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Revoluce! Adamsová bude další duel boxovat jako muži na tři minuty. A chce více

  • Napsal Antonín Vavrda

Nicola AdamsováLONDÝN – Britská boxerka Nicola Adamsová (1-0) zboří ve svém příštím souboji další milník. Jako první žena (tedy pochopitelně se svojí soupeřkou) si zaboxuje v profesionálním ringu zápas na čtyři tříminutová kola. Dosud ženy v profesionálním ringu boxovaly jen dvouminutová kola.

Na britských ostrovech mohou boxovat ženy od roku 1998. Od té doby zároveň britská profesionální federace (BBBofC) nedělá rozdíly mezi ženským a mužským boxem, dvouminutová kola pro ženy se ale stala tak nějak normou, které se všichni řídí.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Boxuje se tak po celém světě, navíc do loňského roku boxovaly na čtyři dvouminutová kola také ženy v amatérském ringu. Jenže Mezinárodní amatérské asociace (AIBA) toto loni v prosinci změnilo a pro elitní kategorii (dospělé nad 18 let) změnila pravidla na 3x3 minuty tak, jak je tomu běžné u mužů.

Už po svém posledním souboji – 25. března – se nechala irská hvězda Katie Taylorová slyšet, že by ráda boxovala stejně jako muži tříminutová kola. Důvod? Během dvouminutovek je daleko těžší soupeřku knockoutovat, nelze naplno využít především kondiční výhody.

Ona sama bude ve Wembley 29. dubna na galavečeru Joshua vs. Kličko boxovat duel vypsaný na osm dvouminutovek (zatím).

Její ostrovní parťačka Nicola Adamsová, která mezi profesionálkami debutovala minulou sobotu proti Argentince Virginii Noemi Carcamové, si v příštím duelu už zaboxuje se svou soupeřkou na čtyři tříminutová kola.

„Ženský box má za sebou dlouhou cestou. Pořád ale existuje způsob, jak jej posouvat zase o něco dál,“ nechala se slyšet dvojnásobná olympijská šampionka ve čtvrtek pro britská média. „Myslím, že pravidla mohou být pro muže i ženy stejná. Myslím, že sami boxerky a hlavně fanoušci tyto změny chtějí,“ pokračovala Adamsová, která by ráda, aby ženy boxovaly se stejně velkými (malými) rukavicemi jako muži.

„Bylo opravdu hodně frustrující, když jsem ve svém prvním profesionálním souboji pokaždé cítila, že mám šanci svoji soupeřku ukončit, tak zazněl gong pro konec kola. Je skvělé, že BBBofC podporuje tuto změnu a věřím, že další na pořadí dne bude změna velikosti rukavic,“ dodala žena, která vybojovala mezi amatéry také tituly mistryně světa, Evropy, Evropské unie, Commonwealthu a ovládla i Evropské hry.

Už před svojí premiérou mluvila čtyřiatřicetiletá Adamsová o tom, že chce v profesionálním ringu zanechat výraznou stopu a zapsat se do historie tohoto sportu. Svá slova začala naplňovat hodně rázně...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze