Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ramsey: Zápas Beterbijev vs. Canelo se nikdy nestane. Ví, že to je trochu jiné zvíře

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Beterbijev / zdroj foto: Boxingscene.comMONTREAL – Kanadský trenér Marc Ramsey, který toho času vede krále polotěžké váhy Artura Beterbijeva (15-0, 15 KO), nevěří, že by se hvězdný Mexičan Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) chtěl postavit jeho ruskému chráněnci.

Psal se listopad loňského roku, kdy se Alvarez posunul do polotěžké váhy a v jedenácti kolech uštval dvěma souboji unaveného Rusa Sergeje Kovaljova (34-4-1, 29 KO). Díky tomu vybojoval pás mistra světa (WBO) ve čtvrté váhové divizi a začalo se spekulovat o tom, že by v polotěžké váze mohl zkusit klidně ještě nějaký další zápas.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Anebo dokonce nejen v polotěžké, ale i křížové. Pochopitelně padlo jméno také dalšího Rusa, Artura Beterbijeva, který o pár týdnů dříve doslova přejel v deseti kolech do té doby neporaženého Ukrajince Alexandra Gvozdyka (17-1, 14 KO).

Dokonce údajně došlo na jednání mezi oběma stranami, než se Alvarez a jeho promotéři domluvili na duelu v super střední váze s neporaženým Britem Billem Joem Saundersem (29-0, 14 KO). Součástí tohoto souboje měla být dohoda na podzimní završení trilogie s Kazachem Gennadijem Golovkinem (40-1-1, 35 KO).

Koronavirová krize ale všechny tyto plány smetla podobně jako řadu dalších. Velezkušený Ramsey si ale nemyslí, že by mohlo opětovně dojít na jednání mezi Beterbijevem a mexickou kometou.

„Nevěřím, že na to někdy dojde. Nevěřím, že reálně uvažují o tomto zápase. Boxovat s unaveným Kovaljovem anebo s Beterbijevem, to jsou dva rozdílné příběhy. A oni to moc dobře ví,“ začal pro Sky Spors své povídání muž, který už byl jednou blízko setkání svého boxera s Alvarezem.

Kanaďana Davida Lemieuxe (41-4. 34 KO) zastavila nejdříve prohra s „GGG“ a poté i se Saundersem.

Místo na Alvareze nyní Ramsey s Beterbijevem hledí směr Dmitrij Bivol (17-0, 11 KO), další ruský bijec, který je navíc šampionem WBA. „Kovaljov? Jasně, dokud byl šampion, tak nás zajímal, ale pás nyní nemá. Artur ho porazil v amatérech, takže k čemu další zápas? Že je tam nenávist. Nevěřte tomu, šlo jen o sportovní rivalitu, nic jiného, nebylo v tom nic osobního,“ tvrdí přesvědčivě známý kanadský kouč.

Ten si navíc moc dobře uvědomuje, že jakmile se bude řešit další Beterbijevův zápas, první na řadě jej povinný vyzývatel IBF, Číňan Fan-lung Meng (16-0, 10 KO). Jejich zápas už měl být minulostí, ovšem... ano, koronavirus.

„Uvidíme, co bude dál. Vedle Bivola nás zajímají i ostrovní kluci, Anthony Yarde (19-1, 18 KO), nebo Joshua Buatsi (12-0, 10 KO). Myslím, že Artur by si díky svému ofenzivnímu stylu britské fanoušky okamžitě získal,“ dodal Ramsey.

Mimochodem, s Yardem se před Alvarezem utkal právě Kovaljov a zdolal ho až po velkolepém obratu v jedenácti kolech, Buatsi platí za bývalého skvělého amatéra s bronzovou medailí z olympijských her 2016 a ME 2015, profesionální zkušenosti mu ale přece jen stále chybí...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze