Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

První střet obrů! Joyceho má nažhavit na DDD sestřelením Wallische, ten ho varuje

  • Napsal Antonín Vavrda

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Dalších pět duelů nabídne Frank Warren a BT Sport v jejich londýnském televizním studiu. Tahákem číslo jedna je střet dvou obrů – neporaženého domácího Joa Joyceho (10-0, 9 KO) a Němce Michaela Wallische (20-3, 13 KO). Pro prvně jmenovaného má jít o zahřívací souboj před říjnovým britským šlágrem proti Danieli Duboisovi (14-0, 13 KO).

Stoupal, působil neohroženě, drsně. Čtyřiatřicetiletý Michael Wallisch má za sebou hodně těžký životní osud, našel se ale v boxu. Se dvěma metry výšky a více než 110 kilogramy živé váhy pak děsil soupeře už jen vzezřením. Ostatně na vlastní kůži to mohli pocítit také fanoušci v Česku, když se před osmi lety představil na galavečeru v ústecké Slunetě. A hrůza šla z Wallische v ringu i jeho kamarádů v hledišti.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže před dvěma lety narazil v souboji s krajanem Christianem Hammerem. Proti rumunskému rodákovi byl ve střetu o jedničku těžké váhy stáje Erola Ceylana mírným favoritem, ovšem selhal. Nechal se rozhodit chybami rozhodčího a padl v první minutě pátého kola.

O čtyři měsíce později dostal šanci na odpustek, jenže při americké premiéře spíše posloužil Efemu Ajagbovi jako velký boxovací pytel. Totéž se opakovalo také v září pro změnu ve Francii proti Tonymu Yokovi. Nyní dostává šanci také proti druhému finalistovi poslední olympiády v Riu, Joemu Joycemu.

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.com

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.com

Jen taková perlička: pro Wallische je to třetí souboj proti jednomu z osmičky nejlepších supertíh brazilských Her, což je kousek, který se nejspíše jen tak někomu už nepovede. Jenže zatím proti bývalým elitním amatérům a nyní prospektům mezi profíky sbírá porážky. Expresní porážky.

„Nikdo by mě neměl podceňovat. Nejsem žádný nováček, vím, co profesionální box obnáší. Je to jednoduché, zničím vaše britské plány na zápas Dubois vs. Joyce. Porazím Joa, pak si počkám na vítěze Dubois vs. Erik Pfeifer (7-0, 5 KO), abych nakonec boxoval s Tysonem Furym zde v Anglii,“ předvedl řádnou porci sebevědomí Wallisch.

Nebo jen hraní si se slovy? Před jeho kvalitami varuje i promotér Frank Warren a někteří experti. Navíc po dlouhé pauze způsobené koronavirem je těžké soudit, v jaké jsou jednotliví boxeři formě. Joyce navíc bude bojovat bez svého kouče Ismaela Salase, kterého nepustili ze zámoří. Během koronavirové pauzy se musel bývalý instalatér a instruktor plavání připravovat sám v Londýně, když navíc ale nenavštěvoval svůj mateřský gym.

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.com

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.com

„Nepochybuji o tom, že Michael vyhraje. Stejně tak o tom, že já porazím Daniela. Vůbec neví, co ho čeká. Jsem nejsilnějším protivníkem, proti kterému kdy nastoupil. On je odrazovým můstkem pro mě, ne já pro něj,“ přidal se na stranu svého krajana v tomto britsko-německém dvojzápase Pfeifer, který je pro změnu ve stejné pozici jako Joyce proti Wallischovi – tedy zkušenější a vyzápasený amatér proti kvalitnímu profíkovi. Byť Dubois je teprve na startu své kariéry.

O tomto zápase se ale bude psát až na konci srpna, nyní jsou na řadě „Juggernaut“ a potetovaný obr z Mnichova. „Joe je nepřekonatelný, cokoliv dělá, dělá s maximálním nasazením, nepochybuji o něm,“ tvrdí přesto jeho bývalý kouč z časů amatérský, Sid Khan, starší bratr současného londýnského starosty Sadiqa Khana.

Budou jeho slova platit dnes v noci? Dle váhy (Joyce poprvé překročil hranici 120 kilogramů) a postavy to vypadá, že během posledních týdnů spíše maximálně tak holdoval dobrému jídlu. Nebo jen klame tělem? Nejpozději kolem dnešní půlnoci budeme moudřejší, bohužel v Česku žádná televize galavečer v přímém přenosu nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.com

Joyce vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze