Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Promotér mexického talentu: Munguia má stále stejný hlavní cíl a tím je Golovkin

  • Napsal Antonín Vavrda

Munguia vs. GGG kolážMunguia vs. GGG kolážJednička federací WBC a WBO ve střední váze Jaime Munguia (38-0, 30 KO) má na startu dalšího roku velké plány. Dle jeho promotéra z Golden Boy Boxing Erika Gomeze je cílem stát se světovým šampionem ve druhé váze. A ideálně skrze souboj se šampionem IBF Gennadijem Golovkinem (41-1-1, 36 KO).

Zatím pouze jeden boxer dokázal mezi profesionály porazit – dle některých „porazit“ – v dubnu už čtyřicetiletého Kazacha. Ten boxer pochází z Mexika a jmenuje se Canelo Alvarez (57-1-2, 39 KO). Napodobit svého krajana, to je velká motivace pro stále teprve pětadvacetiletého Jaimeho Munguiu, který zatím prochází svoji profesionální kariérou bez ztráty kytičky.


DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:


Mimo jiné ji buduje také skrze bývalé protivníky „GGG“. Důkazem budiž právě skončený rok 2021, kdy si postupně poradil s Polákem Kamilem Szeremetou a Američanem Gabrielem Rosadou. S oběma měl větší problémy než Kazach, přestože prvně jmenovaného ukončil oficiálně rychleji. Respektive rok Szeremety duel po šestém kole zabalil.

„Že chce Golovkina, to není žádné tajemství. A my uděláme vše pro to, abychom mu to přání splnili. Ostatně už jsme seděli u jednoho stolu, lehce jednali, a tak nějak cítíme, že by to bylo reálné. Záleží vlastně jen na Golovkinovi, jestli ten zápas bude chtít, nebo ne,“ řekl Gomez v podcastu Chrise Mannixe.

V tomto bodu jsou třeba připomenout tři skutečnosti:

1. Oba mají společnou minulost, když právě Munguia byl na jaře 2018 první možností coby náhrada za Canela Alvareze, který byl pozitivně testován na clenbuterol, což zapříčinilo odložení očekávané odvety až na září toho roku.

Kalifornská komise poté ukázala, jak funguje politika v boxu. Dvaadvacetiletý talent tehdy ještě lehké střední váhy pro ni byl málo zkušený (možná si to tehdy nepřál i promotér, kdo ví), takže místo něj raději schválila pro tento souboj Američana s arménskými kořeny Vanese Martirosjana. Ano, zkušenějšího, ale ještě menšího (fyzicky) a hlavně dva roky předtím neaktivního. Výsledek? „GGG“ ukončil soupeře za necelých pět minut.

2. Golovkin měl 29. prosince bojovat o svůj titul IBF a také pás WBA (Super) v Japonsku s místní hvězdnou Rjotou Muratou (16-2, 13 KO). Duel ale odložila současná koronavirová vlna, respektive obavy z mutace omikron. Dle Eddieho Hearna by se souboj mohl uskutečnit na přelomu března a dubna.

3. Jak Munguia, tak Golovkin patří pod stejnou televizní společnost – DAZN. A i jejich promotéři se dokážou celkem snadno domluvit, nepanuje mezi nimi nějaká výrazná zášť.

Především ale bod číslo dvě může momentálně ambice Munguii zhatit. Respektive jejich naplnění odložit třeba na podzim. „Pokud se s Golovkinem nedomluvíme pro jarní termín, pak jsou tady šampion WBO a WBC, tedy Demetrius Andrade a Jermall Charlo,“ připomněl Gomez vysoké postavení svého chráněnce v obou žebříčcích. A jelikož Andrade boxuje pod DAZN, tento směr by byl momentálně asi nejschůdnější.

„Ano, tento zápas zvažujeme, byť by nám všem více líbil ten s Charlem. Ale uvidíme. Jak jsem řekl, Jaime má momentálně jediný cíl a tím je Golovkin. Chce ho, moc ho chce. Ví, co by tento duel znamenal pro jeho kariéru,“ dodal prezident Golden Boy Boxing, za kterou stojí vlastnicky Oscar de la Hoya.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze