Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Priceův manažer dostal infarkt, Fury označil Thompsona za děvku

  • Napsal A. Vavrda/Boxingmalacky.717.cz

David Price a Frank Maloney / zdroj foto: www.dailymail.co.ukDavid Price a Frank Maloney / zdroj foto: www.dailymail.co.ukPRAHA – Hodně nabitý víkend má za sebou svět profesionálního boxu. Proto neváhejme a pojďme na nejžhavější novinky, tentokrát se budou týkat především těžké váhy a ohlasů na dění mezi šestnácti provazy během uplynulých dní.

Manažer Frank Maloney zkolaboval po porážce Davida Price

Hodně nepříjemnou dohru měla sobotní šokující porážka Davida Price v liverpoolské Echo Aréně od Američana Tonyho Thompsona. Šedesátiletého manažera britského prospekta těžké váhy totiž po odchodu z ringu postihla slabá srdeční příhoda.

Určitě je na místě říct, že Maloney byl po ošestření v nemocnici v pořádku, mohl se zúčastnit tiskové konference a poté se opět vrátil na pozorování do špitálu. Pro šedovlasého manažera to nebyla první podobná příhoda. Před čtyřmi lety po smrti svého otce, v roce 1994 mu připravila kolaps prohra Lennoxe Lewise s Olivierem McCallem.

Cunningham: Fury udělal chybu, když si vybral právě mne!

„Hodně kecá, má hodně energie a je velký. O hodně větší než já. Má sice hodně předností, ale můj tým v čele s Richardsonem a Ozzbournem na něj dokáže vymyslet vítězný plán zápasu. Určitě nebude hrát roli, že se boxuje u mne ve státech, to ostatně ukázala moje porážka s Adamkem. I tak ale Fury udělal chybu, že si mě vybral,“ nechal se slyšet americký bijec Steve Cunningham, kterého čeká 20. dubna souboj s 206 centimetrů vysokým obrem z Manchesteru.

Fury bije Johnsona / zdroj foto: www.boxingscene.comFury bije Johnsona / zdroj foto: www.boxingscene.comFury: Thompson je stará sračka, kterou vyfackuji jako malou děvku!

Toho ale podle všeho nyní zajímá někdo jiný – Cunninghamův krajan Tony Thompson, který vypráskal Davida Price. „Vyfackuji tu malou děvku Tonyho Thompsona, dostanu ho za to, že knockoutoval Price. Vyřeším to za tebe Davide. Kevin Johnson, je lepší než Thompson. Je to stará sračka, kterou už dvakrát poslal soupeř k zemi. A to samé udělám já, až se vypořádám s Cunnighamem. Tony, kde jsi?“ citoval prostořekého Furyho server Boxingscene.com.

S ohledem na tato slova je celkem překvapivé předchozí Furyho prohlášení, který označil kariéru Price za nafouknutou bublinu a podvod a že podobný výsledek zápasu s Thompsonem jednoduše očekával.

Thompson: Jediné, co v mém těle dopingoví komisaři najdou jsou koblihy a džus

I po svém triumfu nad Pricem se jednačtyřicetiletý Američan vrátil ke svým slovům o tom, že doping nepovažuje v boxu za pomoc a proto by ho povolil. Aby dokázal, že sám nemá co skrývat, podstoupil po zápase dobrovolnou dopingovou kontrolu, přestože nemusel.

„Nemám nic proti dopingovým testům. Věděl jsem, že má slova vyvolají diskuzi a bouři a že do mne budou nyní chtít komisaři píchat jehlami. Nedělá mi to problém. Jediné, co mohou najít, jsou stopy po koblihách, džusu a pečeném kuřeti. Jak můžete koukat na moje břicho a myslet si, že dopuji?“ usmíval se bijec, který mezi posledními dvěma souboji přibral osm kilo.

Froch: Už jsem dosáhl více, než neporažený Joe Calzaghe

Přestože se Carlu Frochovi nikdy nepovedlo změřit síly s neporaženým Velšanem Joem Calzaghem, který odešel do důchodu v roce 2009, stále se s ním snaží porovnávat. A ve svých očích už je dále než byl jeho krajan.

„Nerad snižuji zásluhy Joa Calzagheo, ale když se podíváte na jeho kariéru a počet neporažených boxerů, se kterými se utkal, zjistíte, že já jsem v tomto ohledu na tom lépe. Lépe než on nebo jakýkoliv jiný britský boxer. Joe má na svém kontě 2-3 významné vítězství, já minimálně deset, proto si myslím, že jsme jeho odkaz překonal,“ chvástal se bijec, kterého čeká odveta s Mikkelem Kesslerem.

Mimochodem s tím Kesslerem, kterého Calzaghe porazil, zatímco Froch padl. Ostatně o jeho slovech si může každý udělat obrázek níže, kde přidáváme recordy ze serveru Boxrec.com obou ostrovních boxerů.

Mayweatherovi: Roger a Floyd jr. s Floydem senioremMayweatherovi: Roger a Floyd jr. s Floydem senioremMayweather věří, že konečně sjednotí rodinu a že jednou předá žezlo Bronerovi

Nejlepší boxer současnosti Floyd Mayweather junior doufá, že v jeho rohu při zápase s Robertem Guerrerem, na kterého narazí v Las Vegas 5. května, budou stát oba jeho strýcové i otec Floyd senior, který ho momentálně kvůli zdravotním problémům Rogera připravuje.

Floyd junior věří, že se v jeho rohu objeví i druhý bratr jeho otce – Jeff. „Máme s otcem skvělé vztahy a vracíme se zpět ke společné práci. Chci, aby naše rodina držela pohromadě, Roger mi hodně pomáhá i na dálku, a doufám, že se v mém rohu proti Guerrerovi objeví všichni tři,“ pronesl osminásobný mistr světa pěti váhových kategorií.

Ten vzápětí potvrdil, že by rád jednou předal pomyslné žezlo nejlepšího boxera napříč vahami třiadvacetiletému krajanovi Adrienu Bronerovi. „Je to mladý a hladový tygr. Jsem rád, že ho srovnávají se mnou. Věřím, že mu jednou budu moct předat pochodeň pro nejlepšího boxera na světě,“ řekl na toto téma Mayweather junior.

Donaire hrozí, že nebude boxovat s Rigondeauxem

Milovníci boxu se ještě nedokázali pořádně vypořádat s novinkou, že se dva nejlepší boxeři super bantamové váhy Filipínec Nonito Donaire a Kubánec Guillermo Rigondeaux spolu utkají 13. dubna v ringu a už první jmenovaný hrozí, že k zápasu nedojde. A vyjmenoval důvody.

„Za prvé proto, že jsme zjistili, že podpis Rigondeauxe na smlouvě je jiný, než jeho rukopis. Za druhé proto, že dopingový komisaři nemohou dělat náhodné kontroly, protože nikdo neví, kde se Rigondeaux nachází. A za třetí proto, že jsme zjistili, že spolupracuje s Angelem Herediou, který byl v minulosti usvědčený z obchodu se steroidy. Pokud nedostanu potvrzení, že podepsal smlouvu a že je pro náhodné testy, žádný zápas nebude, nepotřebuji ho,“ pronesl filipínský ranař.

To se ale nelíbí manažerovi obou boxerů Bobu Arumovi. „Popravdě moc jeho slova nechápu, nevím, co se to s ním děje. Guillermo podepsal kontrakt, byl jsem u toho, stejně jako papíry o náhodných dopingových kontrolách. A Nonito nyní říká to, co říká? Zbláznil se snad?“ neskrýval rozladění legendární šéf stáje Top Rank.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze