Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Prezident Top Rank: Dejme lidem, co chtějí. Dejme ji zápas Spence-Crawford! Můžeme!

Spence vs. CrawfordSpence vs. CrawfordLOS ANGELES – Je to pár hodin, co se rozpovídal výkonný prezident Top Rank Boxing a pravá ruka legendárního promotéra Boba Aruma – Todd DuBoef – pro televize Sky Sports. A dal fanouškům naději, že uvidí vytoužené duely.

Slova naděje pro příznivce rohovnického sportu přišla na základě nedávného střetu mezi Američanem Deontayem Wilderem a Britem Tysonem Furym. Na něm totiž musely spolupracovat dvě rozdílné skupiny.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zatímco za Wilderem stojí Premier Boxing Champions (PBC) a televize FOX, za Furym pak právě Top Rank a ESPN. A přesně stejné rozdělení sil panuje v případě dvojice nepsaných vládců velteru – Errola Spenceho Jr. (26-0, 21 KO) a Terence Crawforda (36-0, 27 KO).

„Úspěch všeho kolem zápasu Wilder vs. Fury 2 může být pro tento zápas více než užitečný. Protože nám ukazuje, že si můžeme sednout za jeden stůl a domluvit. A pokud by se nám to povedlo také tentokrát, pak dáme veřejnosti to, co chce nejvíce,“ začal své povídání DeBoef, který je druhým nejdůležitějším mužem Top Rank už dlouhé roky.

„Víte, Terence chce bojovat s těmi nejlepšími. My bychom rádi, aby se postavil Errolovi, protože je to ten nejlepší možný soupeř v divizi. Ale také respektujeme, že se potřebuje nejdříve dostat stoprocentně dohromady po té loňské nehodě. A také vyřešit všechny záležitosti s policií,“ připomněl nehodu šampiona WBC a IBF v jeho sporťáku z loňského podzimu. Z ní sice vyvázl s povrchovými zraněními, ovšem dle policejní zprávy řídil pod vlivem alkoholu, či omamných látek.

Crawford tak nejspíše bude muset na Spenceho počkat do druhé poloviny roku. Byť se mu to pochopitelně moc nelíbí, Top Rank bohužel pro něj nemá ve velteru tak silnou pozici. Elitní příčky této divize okupuje právě PBC. Může ale sáhnout o váhu níže.

„Máme tu Joshe Taylora (16-0, 12 KO) nebo Joseho Ramireze (25-0, 17 KO). To jsou také hodně zajímavé duely, oba uvažují o tom, že by přešli o váhu výše (anebo o vzájemném duelu o absolutního krále své váhy),“ přidal DuBoef. Dlužno dodat, že oba už mají naplánované duely.

A bohužel pro Crawforda až na květen, skotský válečník bude hájit pásy WBA a IBF proti povinnému vyzývateli IBF Apinunovi Khongsongovi (16-0, 13 KO) z Thajska, Ramireze – šampiona WBC a WBO – pak čeká ex-mistr světa, Ukrajinec Viktor Postol (31-2, 12 KO), který předloni prohrál právě s Taylorem.

DuBoef ale nezůstal jen u těchto zápasů. Sky Sports potvrdil jednání mezi ukrajinskou hvězdou Vasylem Lomačenkem (14-1, 10 KO) a Američanem Teofimem Lopezem (15-0, 12 KO). „Vasyl rád sbírá tituly, takže tento zápas ho extrémně zajímá. Je neskutečný. A Lopez. Toho čeká obrovský úkol, ale také velmi lákavý. Může sesadit jednoho z králů napříč vahami. Lomačenko je už nyní legendou,“ dodal výkonný prezident Top Rank Boxing.

Ten se pak těší také na debut japonské komety Naoyi Inoueho (19-0, 16 KO) v Las Vegas, a to proti zkušenému Filipínci Johnu Rielu Casimerovi (29-4, 20 KO). K tomu dojde 25. dubna.

A co si budeme povídat, rozhodně není jediný, kdo je na všechny tyto zápasy zvědavý...

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze