Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Předvánoční nadílka fandům těžké váhy začala. V akci Wilder, Fury, Whyte i Parker

  • Napsal Antonín Vavrda

Pulev vs. FuryPulev vs. FuryPRAHA – Těžká váha byla, je a vždy bude tou nejsledovanější ze všech. Lidé prostě mají rádi tvrdé bitvy velkých chlapů, kde může jeden jediný úder změnit běh dějin. Až do konce roku se mají fanoušci této divize rozhodně nač těšit...

Vlastně víkend, co víkend bude v akci některá ze zajímavých těžkých vah současnosti. Pojďme si tyto duely krátce představit (platí pro zápasy domluvené do 22. října 2018).

VÍCE O TĚŽKÉ VÁZE:

27. ŘÍJNA – KUBRAT PULEV (25-1, 13 KO) vs. HUGHIE FURY (21-1, 11 KO) – dvanáctikolový netitulový duel

Už tuto sobotu se do sebe zaklesnou v bulharské Sofii domácí miláček davů, který v sedmatřiceti letech stojí před jednou z posledních velkých šancí kariéry, a o třináct mladší bratranec Tysona Furyho – Hughie.

V jejich střetu půjde o pozici povinného vyzývatele šampiona IBF, kterým je pochopitelně Anthony Joshua. A Fury už se nechal slyšet, že je připravený se svému slavnějšímu krajanovi postavit. AJ má naplánovaný duel na 13. dubna příštího roku do Wembley. Pulev se mohl se současným králem těžké váhy utkat už loni, sám ale ze souboje de facto vycouval.

10. LISTOPADU – ARTUR SZPILKA (21-3, 15 KO) vs. MARIUSZ WACH (33-3, 17 KO) – desetikolový netitulový duel

V Gliwicích se pravidelně pořádá špičkově obsazený amatérský turnaj. V sobotu 10. listopadu se v nich uskuteční nesmírně zajímavý střet dvou elitních polských bijců, kteří oba dostali šanci boxovat o titul mistra světa. Ani jeden ale neuspěl. Szpilka proti Wilderovi, Wach nestačil na Vladimira Klička.

Byť byli oba kamarády, berou nyní svůj střet hodně vážně a osobně. Szpilka už měl v kempu Alexandra Ustinova, ode dneška mu pak dělá sparingpartnera Robert Helenius. Polský „Viking“ se pak před třemi týdny objevil na otočku v Česku, konkrétně na turnaji v Trutnově.

17. LISTOPADU – TOM SCHWARZ (22-0, 14 KO) vs. TBA – desetikolový netitulový duel

Mladý Němec platí ve čtyřiadvaceti letech za velký talent. A také za muže, který má stále ještě na skutečně velké výzvy čas. Jak dlouho? To se teprve ukáže, jisté je, že v Dessau tomu tak ještě nebude. Mimochodem na stejném galavečeru se představí také dva čeští zástupci – Lucie Sedláčková (11-0-1, 4 KO) proti Nině Meinkeové (7-2, 3 KO) a Standa Eschner (11-10-1, 6 KO) proti Tomu Dzemskému (10-0, 7 KO).

24. LISTOPADU – LUCAS BROWNE (26-1, 23 KO) vs. JUNIOR PATI (12-22-1, 6 KO) – desetikolový netitulový duel

Mluvil o velkých duelech mimo australské hranice, ale zatím zůstává devětatřicetiletý „Big Daddy“ Browne doma a chce se popasovat se všemi svými krajany. O tři roky mladší Pati má sice špatnou bilanci, patří ale mezi velmi zkušené zápasníky napříč bojovými sporty a pokud se připraví, nečeká Browna snadná práce.

24. LISTOPADU – Č'-LEJ ČANG (20-0, 16 KO) vs. ALEXANDER USTINOV (34-2, 25 KO) – desetikolový netitulový duel

Eddie Hearn si před dvěma lety zamiloval Monte Carlo, a tak zde opět na podzim roku letošního uspořádá galavečer. Hlavním tahákem bude Chalid Yafai, zajímavé ale budou také další dvojice. A střet dvou gigantů s dynamitem v rukou? Byť už je oba přes 35 let, Ustinovovi přes 40, pořád mají co nabídnout. Tohle bude hodně zajímavá a tvrdá bitva.

SERGEJ KUZMIN (13-0, 10 KO) – TBA – desetikolový netitulový duel

Před měsícem přetlačil Kuzmin britského obra Davida Priceho, ale rozhodně dostal zabrat více, než se čekalo. Nyní se opět představí na americké půdě a bude zajímavé sledovat, koho tomuto ruskému medvědovi promotérka Kathy Duvaová předhodí.

1. PROSINCE – OSCAR RIVAS (24-0, 17 KO) – TBA – netitulový duel

Prvního prosince si doma v Quebeku zaboxuje talentovaný Kolumbijec Oscar Rivas. Už jednatřicetiletý olympionik, který na hrách v Londýně zdolal Puleva, stále čeká na svoji velkou šanci. Mimo jiné i vinou různých menších či větších zranění. Letos to ale pro něj bude již třetí duel a zdá se, že se konečně začíná dostávat do tempa. A to je pro těžkou váhu jen dobře, pouze 184 centimetrů vysoký šikula v ní může nadělat slušnou neplechu.

1. PROSINCE – DEONTAY WILDER (40-0, 39 KO) vs. TYSON FURY (27-0, 19 KO) – Dvanáctikolový duel o titul WBC

Ve stejný den přivítá Los Angeles duel, na který čeká celý boxerský svět. Dva neporažení obři, kohouti, kteří disponují nejen uměním v ringu, ale také pořádně ostrými jazyky. Do duelu zbývá ještě šest týdnů a my se tak máme nač těšit.

15. PROSINCE – JOSEPH PARKER (24-2, 18 KO) vs. ALEXANDER FLORES (17-1-1, 15 KO) – Desetikolový netitulový duel

Po dvou zápasech na britské půdě se vrací „JoJo“ Parker zpět do své vlasti. Za soupeře si vybral mladého Američana Alexandra Florese, který se ještě loni pohyboval v křížové váze. Uvidíme, co bijec s přezdívkou „The Great“ předvede na Novém Zélandu proti bývalému světovému šampionovi.

22. PROSINCE – DILLIAN WHYTE (24-1, 17 KO) – TBA

Dva dny před Štědrým dnem by se měl v ringu představit také Dillian Whyte. Pro komu? To se stále řeší. Pro londýnský galavečer jsou největšími favority Dereck Chisora a Luis Ortiz. Klidně ale může vše dopadnout jinak. Však to znáte...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze