Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Peníze nejsou vše. Khan se raději než s Brookem utká 20. dubna s Crawfordem

  • Napsal Antonín Vavrda

Khan vs. CrawfordKhan vs. CrawfordLONDÝN – V úterý po poledni se potvrdí další skvělý střet první poloviny roku 2019. Nejspíše v Madison Square Garden v New Yorku se do sebe zaklesnou Terence Crawford (34-0, 25 KO) a Amir Khan (33-4, 20 KO). Ve hře bude titul mistra světa WBO ve velterové váze prvně jmenovaného.

Když ke konci loňského roku přilétla ze zámoří od Boba Aruma nabídka na tento duel, málokdo věřil, že se uskuteční. Ano, šéf Top Rak Boxing slíbil britské hvězdě skvělých 5 milionů dolarů, ten byl ale v tu chvíli v jednáních se svým velkým ostrovním rivalem Kellem Brookem (38-2, 26 KO). A zde by se boxovalo o daleko větší balík peněz.

VÍCE K TÉMATU:

Dokonce se spekulovalo o tom, že Eddie Hearn má tento střet v záloze pro 13. dubna na fotbalovém londýnském Wembley jako alternativu za případně zrušený souboj Anthonyho Joshuy (22-0, 21 KO). Respektive jeho přesunutí na americký kontinent, pokud by se utkal se zámořským obrem Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO).

Nyní už je jasné, že se tato škatulata konat nebudou. „Vše je domluveno, smlouvy uzavřeny,“ řekl ve čtvrtek zdroj Daily Mail. O den později bylo oznámeno, že se v úterý uskuteční v Londýně tiskovka k příštímu souboji Khana. A že na ni bude vedle „Krále Khana“ sedět Crawford, nikoliv Brook. To zase pro změnu v sobotu pro ESPN potvrdil Arum.

Ten přidal, že galavečer se uskuteční v Las Vegas, nebo New Yorku (ten je favorizován) 20. dubna a bude to první PPV přenos ze sedmi nasmlouvaných mezi Top Rank a ESPN.

Jednatřicetiletý rodák z Nebrasky se tak konečně dočká velkého „money fight“, po kterém tolik v posledních letech toužil a o kterém několikrát po svých posledních duelech mluvil. Byť totiž už porazil několik špičkových soupeřů, věhlasu Khana se nikdo rovnat nemůže.

Pokud se duel Crawford vs. Khan uskuteční v New Yorku, bude to jeho druhý zápas v hlavní aréně Madison Square Garden. Zde zdolal v květnu roku 2017 skvělého Dominikánce Felixe Diaze. Naposledy pak „Lovec“, který umí boxovat v obou gardech, ale poslední souboje strávil v tom otočeném (proto také BoxRec.com nově uvádí, že je levák), knockoutoval loni v říjnu ve dvanáctém kole do té doby neporaženého krajana Joseho Benavideze Jr.

Stále teprve dvaatřicetiletý Khan boxoval v zámoří naposledy 7. května, když jej v šestém kole brutálně uspal v Las Vegas Mexičan Canelo Alvarez. Na konci roku 2017 pak nečekaně podepsal smlouvu s Eddiem Hearnem z Matchroom Boxing a všichni zainteresovaní potvrdili, že by on a Brook měli odboxovat dva souboje, aby se následně ve třetím jejich cesty proťaly.

Jenže přišel problém v tom, že Brook se posunul z velterové do lehké střední váhy a odmítal shazovat, následně pak doložku o tom, že by v den duelu nesměl přibrat více než 4,5 kg. V obou případech nakonec ustoupil – ve druhém případě předminulý týden –, přesto se nakonec rozhodl rodák z Boltonu pro zámořskou variantu.

Stejně jako Crawford se zatím v Madison Square Garden představil pouze jednou a to v roce 2010, kdy zde po skvělém výkonu ukončil v jedenáctém kole Američana Paula Malignaggiho a obhájil svůj pás WBA v lehké velterové váze. Ten následně ještě třikrát obhájil, než ho o něj připravil v kontroverzním zápase Lamont Peterson.

Od té chvíle už se titulem světového šampiona pyšnit nemohl. Dočká se na konci dubna?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze