Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Parker odmítl pomoc Furyho a jeho kouč tvrdí: Pokud půjde Joshua dolů, dorazí ho

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua na podlaze ringu od KličkaJoshua na podlaze ringu od KličkaLAS VEGAS – Už se to blíží. Pouhých šest týdnů zbývá do ostře sledovaného souboje dvou neporažených těžkých vah, dvou světových šampionů Anthonyho Joshuy (20-0, 20 KO) a Josepha Parkera (24-0, 18 KO). Oba talenty se utkají 31. března v Cardiffu a ve hře budou tituly WBA, IBF a WBO.

Oba se tvrdě připravují. Oba plní sociální sítě videi a fotkami ze svých kempů. A sem tam také poskytnou nějaké ty komentáře médiím.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. PARKER:

Naposledy se rozpovídal na konci uplynulého týdne Novozélanďan Parker, držitel světového titulu federace WBO, který se připravuje v Las Vegas po boku svého kouče a manažera Kevina Barryho.

„Všechno jde opravdu skvěle. Máme parádně sestavený plán, trénink vychází, jak má. V kempu navíc panuje pohodová atmosféra,“ řekl pro britský Sky Sports pětadvacetiletý tvrďák, který zároveň odmítl nabídku Brita Tysona Furyho na společné sparingy.

Parker totiž plánuje kvůli aklimatizaci dorazit do velšské metropole již v polovině března. „Tyson je skvělý chlapík, ale s veškerou úctou k němu, nemyslím si, že je pro mě vhodným tréninkovým partnerem pro tento duel. Je vyšší a má jiný styl než Joshua. Chceme soupeře, kteří jdou vpřed a nechají se přizabít, když na to přijde. Fury je až moc chytrý, který nechce příliš inkasovat a který sází na svůj pohyb,“ zaznělo z jeho úst.

A Barry s ním souhlasil: „Tyson nám podal pomocnou ruku a my si toho nesmírně vážíme. Je naším přítelem, ale tohle není dobré načasování.“ Je až neuvěřitelné, jak jsou některé vztahy v zákulisí podivně provázané. Posledním soupeřem Parkera byl totiž bratranec Tysona Furyho – Hughie –, který s ním kontroverzně prohrál, což loni v září pořádně namíchlo také manchesterského obra, který byl duelu pochopitelně osobně přítomen.

Tyson Fury a Joseph ParkerTyson Fury a Joseph Parker

Bývalý kouč mimo jiné také Davida Tuy zároveň promluvil o tréninkovém kempu svého současného diamantu. Dle některých stále ještě nevybroušeného diamantu.

„Jsem spokojený. Joe miluje běhání, každé ráno si dává pět, šest kilometrů už krátce po půl šesté, aby udržoval svoji kondici. Postupně budeme distance a styl běhání měnit. Všechno bereme maximálně vážně. Tenhle duel byl nevyhnutelný a je skvělé, že na něj dojde už nyní a před takovou kulisou. Protože my se nyní snažíme, abychom měli v zádech co nejvíce britských fanoušků. A musím říct, že se to daří, Joa na ostrovech milují.“

To ale nebylo od zkušeného trenéra, který byl sám velmi dobrým boxerem, všechno. „Víte, hodně se toho namluvilo o Joshuově bradě, často to byl jen marketing. Dovolte mi říct, že Joshuova brada rozhodně není špatná. Naopak, vždyť utekl z počítání Vladimiru Kličkovi, aby ho pak slavně porazil. To bez odolné brady nejde. Ale řeknu vám jedno: pokud jej dostane na zem Joe, pak už Joshuu nezachrání nic. Neznám nikoho, kdo by byl tak hladový po knockoutu jako Joe!“

Zdá se, že nás v Cardiffu čeká velkolepý večer, který by navíc dle všeho měla vysílat také tuzemská stanice Nova Sport. A zajímavě se plní také celá fightcard, vedle tohoto duelu se mohou fanoušci těšit na bitvu Alexandra Povětkina s Davidem Pricem, v akci budou také neporažené hvězdičky Joe Cordina a Ryan Burnett.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze