Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Parker: Joshua je králem steroidů. Obrovitý Brit: Z očí do očí mi to říct nedokázal

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony Joshua vs. Joseph ParkerAnthony Joshua vs. Joseph ParkerLONDÝN – Už za necelých devět týdnů budeme znát absolutního šampiona těžké váhy. V sobotu 31. března si to rozdají o tituly WBA, IBF a WBO Brit Anthony Joshua (20-0, 20 KO) a Novozélanďan Joseph Parker (24-0, 18 KO). A přestože tisková konference minulé úterý proběhla mezi oběma obry v klidu, mimo oficiální setkání se navzájem příliš nešetří.

Jako kdyby měli zástupci z Nového Zélandu ramena jen mimo záři ramp. A také jen ve chvíli, kdy není 198 centimetrů vysoký a 115 kilogramů vážící rodák z Watfordu poblíž.

VÍCE K ZÁPASU JOSHUA VS. PARKER:

O tom se všichni přesvědčili již na úterní tiskové konferenci, kdy promotér Josepha Parkera – Dave Higgins – nedokázal zopakovat svá slova „skleněné bradě“ Joshuy a raději volil mírnější slova. Jeho chráněnec pak sice pronesl, že v Cardiffu na konci března zvítězí, žádná silná slova ale nepřidal.

Až následně při rozhovoru pro televizi Sky Sports. A také pro domácí média. „Říkám mu král steroidů. Netvrdím, že je bere, jen tvrdím, že je to možné,“ nechal se slyšet pětadvacetiletý šampion organizace WBO.

„Nevím, kde to bere, ale je to jeho věc. Je zajímavé, že když jsme spolu seděli u jednoho stolu, tak byl klid. Byl jsem připravený na útoky, ale nic nepřišlo. Chovali se uctivě, takže já je budu respektovat a věnovat se sportu. Doufám, že naším potřesením rukou to všechno skončilo a můžeme se dívat vpřed,“ kontroval jeho o tři roky starší rival, který má v držení pásy federací WBA a IBF.

Podobně mluvil také jeho promotér Eddie Hearn: „Myslím, že Parker svých slov lituje, ostatně se za ně také omluvil na svém facebooku. Je třeba si uvědomit, že někdy jste pod velkým tlakem a říkáte věci, které byste jinak neřekli. Platíme 30 tisíc liber před každým zápasem na dopingové testy všech boxerů, kteří jsou poté testování WADA (Světová antidopingová agentura).“

„Jsme 365 dní v roce ve spojení s britskou antidopingovou kanceláří i profesionální federací. Oběma udáváme pravidelně informace o místě pobytu nejen Anthonyho Joshuy tak, aby mohl být kdykoliv náhodně testován. Za poslední tři duely jej v rozmezí dvanácti týdnů v kempech navštívili komisaři celkem dvanáctkrát. A vždy bylo vše v pořádku,“ řekl ještě šéf stáje Matchroom Boxing.

„Víte, když byl na vrcholu Vladimir Kličko, spousta lidí o něm říkala podobné věci. Prostě ho sledovali, dívali se na to, jak vypadá, jak boxuje a tvrdili, že porušuje pravidla. Ale dokud o tom mluví doma na gauči, nebo v rádiu, v televizi, a nemají to srdce mi to říct do obličeje, z očí do očí, tak nemám důvod na ně reagovat,“ dodal ještě Joshua.

Dojde na jeho slova, nebo se objeví další téma, které rozvíří emoce?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze