Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Parker je pryč. Kdo dál? Joshua stojí před dalšími výzvami: Wilder, Fury, Povětkin…

  • Napsal Antonín Vavrda

Anthony JoshuaAnthony JoshuaPRAHA – Britský boxer Anthony Joshua (21-0, 20 KO) přidal v noci na neděli ke svým pásům organizací WBA a IBF (a také méně prestižní IBO) titul federace WBO, který říkal do jejich vzájemného střetu pane Novozélanďanovi Josephu Parkerovi (24-0, 18 KO).

A jako po každém velkém souboji se bude nyní řešit, kdo bude dalším soupeřem hvězdného Brita, který měl tímto zápasem garantovanou odměnu 13 milionů liber, která se může dle odhadů vyšplhat až hranici 20 milionů liber.

VÍCE K ANTHONY JOSHUA:

DEONTAY WILDER (USA, 32 LET, 40-0, 39 KO) – ŠAMPION WBC

Pokud by o zápasech v boxerském ringu rozhodovali fanoušci, nebylo by vůbec o čem. Bitvu dvou mistrů světa o pozici absolutního, nesporného šampiona chtějí vidět asi všichni. Že ten zápas chtějí, nelze upřít ani oběma boxerům. Můžete si vsadit, že oba mají dostatek sebevědomí i víry ve vlastní dovednosti (oprávněné), že nemají důvod se rivalovi postavit.

Jenže přání jsou věc jedna a boxeři nejsou svými pány. Z čistě finančního hlediska (a to jde vždy na prvním místě) by byl tento souboj nyní chybou. Oba za sebou mají těžké duely – Joshua s Parkerem, Wilder s Ortizem, dokud tady nebudou lukrativní další výzvy, byla by marketingově hloupost pustit obě hvězdy proti sobě.

DILLIAN WHYTE (V. BRITÁNIE, 29 LET, 23-1, 17 KO) – STŘÍBRNÝ ŠAMPION WBC

Whyte před týdnem knockoutoval Australana Lucase Browna, předvedl kvalitní a vyzrálý výkon. A chce další velkou šanci. Ať už z Wilderem, Alexandrem Povětkinem, nebo odvetu s Anthonym Joshuou. Jejich bitva by dávala smysl, určitě by byla pro ostrovní fanoušci tahákem. A i pro další, jejich první setkání se povedlo, byť trvalo „jen“ sedm kol. Daleko reálnější ale je, že se Whyte utká nyní s Wilderem než Joshuou.

ALEXANDER POVĚTKIN (RUSKO, 38 LET, 34-1, 24 KO) – MEZINÁRODNÍ ŠAMPION WBA A WBO

Jeho knockout proti Davidu Pricemu v předzápase sobotního show zaujal možná více než hlavní zápas. A ruský bohatýr má k setkání s Joshuou dle všeho skutečně hodně blízko. Skvěle vycházejí promotéři obou boxerů, Brit bude muset plnit i povinnosti šampiona, přičemž Povětkin je už nyní jedničkou WBA a WBO. A po víkendu o tyto pozice rozhodně nepřijde, naopak je spíše upevní. A posune do té „povinný vyzývatel“.

Pro Joshuu a jeho tým je navíc Povětkin zajímavý ještě z dalších hledisek – šlo by o další střet dvou olympijských šampionů. Rus byl navíc mistrem světa v amatérech i profesionálech. A ve vítězném zápase s Pricem ukázal, že je zranitelný, otřesitelný. Silově jsou na tom Price a Joshua podobně, současný král těžké váhy je ale navíc po boxerské stránce kvalitnější. Navrch přidejte možnost pomstít krajana a máte dokonalý plán pro zajímavou, přesto relativně schůdnou překážku.

JARRELL MILLER (USA, 29 LET, 20-0-1, 18 KO) – BEZ TITULU

Tohle „Velké dítě“ z Brooklynu má před sebou duel s Francouzem Johannem Duhaupasem (37-4, 24 KO) na konci dubna. Půjde o eliminaci WBA. Tedy alespoň tak je to nyní dáno. Důležitější ale je skutečnost, že Miller má promotérskou smlouvu s jistým Eddiem Hearnem, mužem, který stojí za Joshuou i Whytem. Je klidně možné, že právě tenhle 130kilový pořízek bude další překážkou AJ. Nebo dá Hearn dohromady staré známé ostrovní rivaly a Millera zkusí poslat na Wildera?

DAVID HAYE (V. BRITÁNIE, 37 LET, 28-3, 26 KO) – BEZ TITULU

Šílenost? Možná. Ale pokud se Hayemu povede 5. května odčinit porážku s Tonym Bellewem, není to až tak nemyslitelné. „Hayemaker“ má sice to nejlepší již za sebou, pořád je to ale pojem. Tahák na peníze. Rozhodně by šlo o finančně lukrativní duel, který by přilákal pozornost. Nejdříve ale musí bývalý světový šampion zdolat Bellewa. A co nejpůsobivěji.

TYSON FURY (V. BRITÁNIE, 29 LET, 25-0, 18 KO) – BEZ TITULU

Další ostrovní derby, které by dávalo smysl. Ale rozhodně ne nyní. Fury neboxoval od slavného triumfu nad Ukrajincem Vladimirem Kličkem. Tehdy bylo na kalendáři datum 28. listopadu 2015. A byť on sám prohlašuje, že by Joshuu s klidem vyřídil i nyní, udělat hned teď tento souboj, by byl manažersky až moc riskantní. Pokud se ale Fury vrátí, stihne letos i jeden větší duel s kvalitním protivníkem, příští rok může být díky němu nesmírně zajímavý.

KUBRAT PULEV (BULHARSKO, 36 LET, 25-1, 13 KO) – BEZ TITULU

Rozhodně nejméně zajímavá varianta pro boxerské fanoušky i promotéry. Vyloučit ji ale úplně nelze. Právě s Pulevem se měl utkat Joshua už loni na podzim. Ze zápasu sešlo, Bulharovi se do něj za nastavených podmínek prostě a jednoduše nešlo a tak se týden před termínem objevila lékařská zpráva o jeho zranění prsního svalu. Carlos Takam jej sice coby další bijec z ratingu IBF nahradil, nebyl ale pasován do pozice povinného vyzývatele.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze