Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Paráda domluvena. Dubois - Joyce 11. dubna v Londýně, ve hře bude velký rok 2020

Dubois a Joyce na tiskovce / zdroj foto: Frank WarrenDubois a Joyce na tiskovce / zdroj foto: Frank WarrenLONDÝN – Fanoušci těžké váhy se dočkali. Už 11. dubna se v londýnské O2 Arena utkají neporažení britští chasníci Daniel Dubois (14-0, 13 KO) a Joe Joyce (10-0, 9 KO). Ve hře by měly být pásy Commonwealthu a mistra Evropy, ovšem v tomto střetu půjde o daleko více.

Promotéři mají často tendenci přehánět. Vychvalovat své hvězdy, propagovat své duely, které se jim povedlo domluvit. V případě střetu dvaadvacetiletého Duboise a o dvanáct let staršího Joyceho ale není třeba slova Franka Warrena, jakkoliv zpochybňovat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Boxeři vždy mluví o tom, jak chtějí velké výzvy, ale často zůstane u slov. I Daniel a Joe by mohli jít po snadnější cestě, ale vybrali si tuto. Jeden z nich se přiblíží velkým titulovým bitvám, druhý bude muset svoji kariéru opět nastartovat. 22. února uvidíme v Las Vegas číslo 1 a 2 v těžké váze (Wilder vs. Fury 2) a 11. dubna pak dvě nejlepší nové těžké váhy, které chtějí na vrchol,“ pronesl britský promotér.

Mluvit totiž v případě Joyceho o ryzím talentu jde jen stěží. A to ať s ohledem na jeho boxerské dovednosti, tak i na věk. Ve čtyřiatřiceti letech je naopak na svém vrcholu, kdy nemá nač čekat. Také proto byl ochotný jít do bitvy s Duboisem, který je naopak stále teprve na startu své kariéry.

„Jde o velký duel, kdy je ve hře opravdu hodně. Ale zkušenosti jsou něco, co si nemůžete za peníze nikdy koupit. Já jich mám tuny a věřím, že v tomto zápase budou hrát klíčovou roli,“ nechal se slyšet stříbrný z poslední olympiády v Riu 2016, který je WBA Gold na ratingu WBA a číslem 12 na žebříčcích WBC a WBO.

„Bude to nejničivější výkon mojí kariéry. Myslím, že jsem ve všem lepší než Joe. Mám lepší úder, mám lepší pohyb, mám tvrdší a silnější úder. Jedinou jeho výhodou je zkušenost, ale nikdy proti sobě neměl nikoho tak mladého a hladového, jako jsem já,“ kontroval Dubois, trojka WBO a jedenáctka WBC.

V tomto má pravdu, ovšem vše platí také opačně. Joyce v amatérech boxoval s každým, kdo za něco stojí. Vedle stříbra z OH má doma zlato z Her Commonwealthu i Evropských her v Baku a bronz z MS. Ve WSB (poloprofesionální soutěž pod hlavičkou AIBA) jej ze 16 zápasů dokázali porazit pouze Ukrajinec Alexander Usyk a Rus Maxim Babanin.

Joyce je ceněný pro svůj fyzicky náročný styl, kdy dokáže rozdávat rány z různých úhlů a valí se proti vám jako tank. Ovšem v začátcích své amatérské kariéry si kvůli tomu i dvakrát naběhl. V roce 2013 jej na svém zlatém evropském šampionátu za 45 vteřin doslova sešrotoval Sergej Kuzmin, ve stejném roce dopadl podobně na MS s Alžířanem Hamzou Beguernim.

Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank Warren

Dubois je naopak mladý dravec s krátkou amatérskou kariérou, který se stále učí. A učí se rád díky radám od krajanů Lennoxe Lewise či Franka Bruna. Mezi amatéry každopádně stihl nasbírat 75 zápasů, drtivou většinu ale v mládežnických kategoriích, mimo jiné to má 1-1 s mladým Němcem Petrem Kadiru.

Mezi profíky zatím čerpal zkušenosti často od malým těžkých vah, nebo neprověřených Afričanů. Nejvýraznějším zápisem v jeho rekordu je jeho britský vrstevník Nathan Gorman, který vzájemný střet neustál v hlavě a padl relativně snadno v pěti kolech.

„Dokáže Daniel ničivému stylu Joa? Dokáže Joe absorbovat drtivé údery Daniela? To brzo zjistíme, každopádně my všichni jsme přesvědčeni, že Joe vyhraje,“ řekl generální ředitel Joyce S-Jam Boxing Sam Jones.

„Kontrast v jejich stylech je fascinující, Daniel je typický ranař se silným úderem, který se neustále zlepšuje. Joe má svůj vlastní styl, kdy vlastně nevíte, odkud to přiletí a kdy je nesmírně nepříjemný a otravný. Tohle bude něco parádní,“ dodal za všechny – a to i fanoušky – Frank Warren.

11. dubna se máme nač těšit!

Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank Warren

Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank Warren

Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank Warren

Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank Warren

Dubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank WarrenDubois vs. Joyce / zdroj foto: Frank Warren

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze