Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao se vrátí v červenci, na radaru má Garciu, či Spenceho. Jeho pro změnu Hearn

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquiao v akci / zdroj foto: Boxingscene.comManny Pacquiao v akci / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Filipínská legenda Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) potvrdila, že bude letos v létě boxovat. „Super“ šampion WBA ve velterové váze by se rád utkal s jedním z dvojice Errol Spence Jr. (26-0, 21 KO) – Mikey Garcia (40-1, 30 KO). Zatím není ale jasné ani jméno soupeře, ani místo konání.

Do roka a do dne zpět v ringu? Dle všeho to tak vypadá. Jako by se jednačtyřicetiletému filipínskému senátorovi letní termín líbil. Ostatně nelze se mu divit, v té době nemá pracovní povinnosti, může se věnovat naplno jen boxu.

VÍCE K MANNYMU PACQUIAOVI:

„Je dost času se domluvit, najít ideální řešení. Rád bych se představil v ringu ve druhém, nebo třetím týdnu v červenci, což by znamenalo začít kemp někdy v dubnu. Je dost času,“ řekl Pacquiao doma na Filipínách státní televizi.

On sám má v hledáčku rozhodně dvě hodně zajímavá jména – Američan Errol Spence Jr. je obecně považován spolu s krajanem Terencem Crawfordem (36-0, 27 KO) za vládce velterové váhy. Navíc oba svými tituly doplňují Pacquiaa na pozici šampionů této váhy.

„Errol Spence je v mých očích trochu línější boxer na nohou, ovšem je velmi silný. Pokud budeme bojovat, musím se soustředit na taktiku, rychlost rukou a dobrou práci nohou,“ zhodnotil šampiona WBC a IBF legendární boxer.

Jeho druhou vyhlédnutou „kořistí“ je Mikey Garcia, další to Američan, který na konci února zdolal 3-0 na body Jessieho Vargase, jehož „Pacman“ porazil ještě přesvědčivěji už v roce 2006. „Mikey je ranař, hodně agresivní, má různé taktiky, techniky, není tak jednoduše čitelný. Pro jeho souboj bych si musel připravit hodně scénářů boje,“ přidal svůj pohled na šampiona čtyř vah.

Ten chtěl pás v té páté, jenže loni v březnu jej zastavil shodou okolností právě Spence Jr. Laickým pohledem jsou oba duely hodně zajímavé, pravdou je, že Garcia podobně jako Pacquiao není váhově typickým velterem, takže by mohl být pro jednoho z nejlepších boxerů všech dob schůdnějším protivníkem.

Navíc bojuje pod hlavičkou DAZN, za kterou stojí britský promotér Eddie Hearn. A právě ten moc touží uspořádat tento duel. Ideálně v Saudské Arábii, kde si připravil půdu loni v prosinci šlágrem těžké váhy Anthony Joshua – Andy Ruiz Jr. Místní šejky box uchvátil a po šéfovi Matchroom Boxing chtějí přídavek.

Problém momentálně je, že on sám mluví o přelomu června a července, tedy o trochu jiných datech než Pacquiao. Stejně tak je faktem, že ten by měl být stále součástí projektu Premier Boxing Champions, byť některé informace ze zákulisí tvrdí, že jeho smlouva s PBC už vypršela.

„Máme partnerství se Skills Challenge pro další box v Saudské Arábii, včetně podpory amatérského boxu. Chtějí v tomto termínu velkou show. A myslím, že Manny Pacquiao je člověk, kterého by rádi viděli,“ řekl Hearn v pátek po tiskovce ke střetu Alexander Usyk vs. Dereck Chisora.

Pravdou je, že Pacquiao má k arabským zemím blízko, v Dauhá byl během mistrovství světa amatérů 2015 a nebylo daleko k tomu, aby se nechal „ukecat“ pro kvalifikaci na olympijské hry v Riu 2016. V Saudské Arábii se měl také konat nakonec nikdy neuskutečněný duel s Britem Amirem Khanem dva roky zpět.

Pravdou ale také je, že šampion osmi vah nikdy nevolil snadné cesty a na oko lehčí soupeře. Potvrdí to i tentokrát, nebo ho přesvědčí síla peněz, které potřebuje pro své aktivity na milovaných Filipínách? Uvidíme v dalších dnech, roli sehraje také skutečnost, jak bude dál postupovat dění kolem šíření koronaviru a zda začnou ve svém termínu olympijské hry v Tokiu. Jít do termínové konfrontace se startem Her (24. července) by nebylo jistě příliš šikovné...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze