Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao: Nemusíš boxovat synku. Jimuel: Box je pro mě vášní, tak jako pro tebe tati!

  • Napsal Antonín Vavrda

Pacquiao Jr v akciMANILA – Už se to řešilo před jeho vítězným lednovým soubojem s Američanem Adrienem Bronerem. Filipínská legenda Manny Pacquiao (61-7-2, 39 KO) a především jeho manželka Jinkee nejsou příliš nadšeni tím, že by některý z jejich potomků šel v jeho stopách. Minimálně ale u nejstaršího syna Emanuela Jr. se s tím budou muset smířit. Alespoň prozatím.

Je mu devatenáct let. Je až nápadně podobný svému otci. A to nejen vzhledem ale i pohyby v ringu, rychlostí a dynamikou.

Jmenuje se Emanuel „Jimuel“ Pacquiao Junior a je nejstarším z pěti dětí boxerské legendy Mannyho Pacquiaa a jeho manželky Jinkee.

VÍCE K MANNYMU PACQUIAOVI:

„Jsem z toho trochu smutný. Nechci, aby boxoval, ale on opravdu rád bojuje v ringu. Trénuje takřka každý den. Pokaždé, když ho vidím u něj v pokoji, sleduje mé zápasy. Má je všechny stažené v mobilu,“ prozradil už před měsícem pro americké novináře šampion osmi váhových divizí.

„Má velmi silnou pravačkou a má podobné pohyby jako jeho otec,“ řekl na adresu Pacquiaa Juniora bývalý šampion Rodel Mayol, který si s ním v lednu zatrénoval jak na Filipínách, tak v Los Angeles během kempu „Pacmana“ chystajícího se na Bronera. „Je otázkou, zda se chce soustředit na box. Ale nemyslím si, protože má ve svém životě úplně všechno,“ přidal tehdy Mayol.

„Je silný, má silnou hlavu. Jestli bude boxovat? To záleží na jeho matce,“ rozesmál se posléze Pacquiao Sr., který zmínil silnou rodinnou roli manželky Jinkee. Ta by nejraději viděla mimo boxerský ring také jeho samotného.

Jenže stejně jak je tvrdohlavý její muž, je paličák také syn.

Minulý týden se tak téma boxu mladého Pacquiaa dostalo znovu na pořad dne. Stalo se tak ve chvíli, kdy se Jemuel představil v exhibičním souboji a video uniklo na sociální sítě. Mladík potvrdil otcova slova o tvrdé a šikovné pravačce. Zároveň je ale viděl velká syrovost a nezkušenost.

To se ale může rychle změnit. Pokud by začal skutečně boxovat naplno a případně zápasit. A právě tomu chce otec zabránit. „Líbí se mi, že boxuje, protože moc dobře vím, jak těžké to je. A také jsem mu řekl: 'Táta začal boxoval kvůli chudobě. Ty nemusíš, máš všechno',“ řekl Pacquiao Sr. ABS-CBN.

„Oni mi odpověděl: 'Tati, pro mě je box vášní stejně jako pro tebe. Chci být vyslance naší země coby sportovec',“ přidal odpověď svého potomka, která rozhodně nenadchla maminku. „Opravdu nechce, aby boxoval. Několikrát mu volala a rozmlouvala mu to.“

Dle všeho ale je velmi blízko tomu, že mladý Pacquiao do boxerského ringu coby skutečný bojovník vstoupí. Že půjde ve stopách slavného otce podobně jako Conor Benn, Chris Eubank Jr., Marvis Frazier, Julio Cesar Chavez Jr., či Floyd Mayweather Jr.

Mimochodem právě posledně jmenovaný je stále v hledáčku Pacquiaa, který touží pokračovat ve své vlastní kariéře a letos ještě minimálně jednou boxovat. Kdo ví, třeba tentokrát absolvuje celý kemp po boku vlastního syna...

Emanuel Pacquiao Jr.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze