Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao lepší Mayweathera?!... Já bojuji, protože chci, on proto, že musí, říká Floyd

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd vs. MannyFloyd vs. MannyNEW YORK – Hodně zajímavého se objevilo v posledních dnech kolem dvojice velkých rivalů a dlouhé roky nejlepších boxerů napříč vahami, Američana Floyda Mayweathera (50-0, 27 KO) a Filipínce Mannyho Pacquiaa (62-7-2, 39 KO).

Bývalý analytik HBO, které ale už se boxu nevěnuje, Max Kellerman – nyní zaměstnán u ESPN – na začátku týdne promluvil o dvojici mužů, kteří jsou nejvýraznějšími boxery posledních dvou dekád.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Můžete tvrdit, že Floyd je lepší boxer bez rozdílu vah, protože v roce 2015 Mannyho porazil a je to silný argument. Stejně tak souhlasím s tím, že by ho porazil i v dobách, kdy byli oba na vrcholu, ale pak je tu druhá strana,“ začal svůj rozbor Kellerman.

„Floyd je přirozeně větším chlapem, svůj první titul získal v super pérové váze, Manny v muší váze (rozdíl osmi kilogramů). Nakonec se ale dokázal přesunout až do lehké střední váhy. Takže pokud vnímáme žebříček P4P (bez rozdílu vah) touto optikou, je Manny lepším bojovníkem než Floyd,“ dodal zajímavou myšlenku Kellerman k šampionovi pěti (Mayweather) a osmi (Pacquiao) vah.

Ke svému rivalovi, který je na rozdíl od něj stále aktivní v profesionálním ringu, se nedávno dvakrát vyjádřil i sám bijec přezdívaný „Money“. Ten momentálně plánuje spíše další exhibiční duel v Japonsku než skutečnou boxerskou zkoušku.

„Vaším skutečným bohatstvím je vaše zdraví. Proto já už nyní neboxuji, protože mám vyděláno a mohu si svých peněz užívat coby zdravý muž. A proto mohu plánovat exhibice, prostě boxuji, protože chci. Pacquiao to má jinak, on boxuje proto, že musí. Potřebuje peníze,“ poznamenal v jednom ze streamových rozhovorů hvězdný Američan, který si v ringu vydělal více než miliardu dolarů.

A přidal ještě jednu hlášku, která se týkala slov řady kritiků, že oba spolu boxovali už za zenitem výkonnosti, především v případě Pacquiaa, který už v té době neměl svoji rychlost z minulosti, aby mohl rivala ohrozit.

„Všichni mluví o tom, co by bylo, kdybychom boxovali na našich vrcholech. Ale pořád se zapomíná na to, že jsem o dva roky starší než on. Lidé tohle tvrdili, když jsem porazil Mannyho, řešili náš věk i v zápase s Oscarem de la Hoyou, přestože byl mezi námi rozdíl čtyř let. Lidi nebudou nikdy spokojení, nikdy se nezavděčíš všem. Je mi to jedno, důležité pro mě je to, že jsem šťastný já,“ dodal Mayweather.

Jak už bylo zmíněno, zatímco on plánuje už jen exhibiční duely za velké peníze, šampion WBA ve velterové váze má před stále ještě profesionální výzvy. K tomu ale potřebuje rozvolnění omezení ve světě. A je jedno, zda ve Spojených státech, nebo Asii či u bohatých arabských šejků.

„Existuje hodně možnosti, jak by mohlo Manny letos boxovat, ale musíme čekat na vývoj. Máme nějaké nabídky, ale čekáme. Stejně tak je třeba myslet na jeho povinnosti senátora, takže ideálními termíny pro něj jsou červenec a leden, kdy má volno co se týče politických povinností,“ řekl Boxingscene.com prezident MP Promotions Sean Gibbons.

I přes tato omezení prohlásil ve čtvrtek pro stejný web promotér Terence Crawforda (36-0, 27 KO) – Bob Arum –, že je ve hře termín 14. či 21. listopadu pro případný střet jeho chráněnce a šampiona WBO ve velteru právě s Pacquaiem. „Nic ale není domluvené ani podepsané,“ dodal zkušený šéf Top Rank Boxing k případnému střetu, o kterém se mluví už pár let.

Ano, paralela mezi Mayweather vs. Pacquiao by tu byla...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze