Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ortiz se poklonil Wilderovi. A tvrdí: Dokud ho někdo neporazí, je nejlepší v této dekádě!

Luis Ortiz / zdroj foto: Boxingscene.comLuis Ortiz / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Už jen dny chybí do prvního podzimního šlágru těžkých vah. Američan Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) a Kubánec Luis Ortiz (31-1, 26 KO) si tuto sobotu zopakují duel z loňského března, které i přes velké problémy nakonec opanoval v deseti kolech prvně jmenovaný.

Oba mají za sebou setkání s novináři, i když ještě jedno absolvují. Oba pustili novináře do svých kempů, i když ještě jeden otevřený trénink mají na programu. Oba jsou dle pozorovatelů ve skvělé formě.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Přestože Wilderovi už je měsíc 34 let – ze současných hvězd těžké váhy je Američan jasně nejstarší – a jeho kubánskému rivalovi bylo v březnu 40. Oficiálně, mnozí jeho věk zpochybňují, myslí si, že je o pár let starší. Ostatně zpochybňoval to i sám „Bronzový Bombardér“ do chvíle, než se s ním loni v březnu utkal.

A musel se v polovině zápasu dostávat z dosud největších problémů profesionální kariéry.

Zvládl je, pás obhájil, stejně jako následně při kontroverzní remíze s Britem Tysonem Furym a expresní demolici krajana Dominika Braezealeho. A tak znovu dochází na setkání s kubánským „King Kongem“.

„Chci zakončit kariéru s 52 výhrami a mít na kontě přes 50 knockoutů, přesněji 51. Chci to dokázat, překonat rekord Floyda Mayweathera. Myslím, že 52-0 (v zámoří na remízy moc nedají) a 51 KO by byl hezký rekord směr důchod,“ usmíval se v minulém týdnu před novináři Wilder.

Deontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.comDeontay Wilder / zdroj foto: Boxingscene.com

Pokud by pokračoval v podobném zápasovém tempu jako dosud – tedy dva zápasy ročně – vídali bychom rodáka z Tuscaloosy v ringu až do roku 2024, tedy jeho čtyřicátých narozenin. Zda se mu povede, je ve hvězdách, nejprve se musí dostat přes Ortize.

Toho Ortize, kterého před prvním setkáním častoval hodně posměšky, po něm ale mezi oběma vzniklo přátelství. Jak Wilder, tak Kubánec se totiž starají o potomka s vrozenou vadou. A role otců, kteří pomáhají svým dětem právě skrze box, oba sblížila.

Ostatně i „King Kong“ z Floridy, kde nyní žije, mluví o svém rivalovi s velkým respektem. „Podle mne je nejlepší těžká váha této dekády, tedy od roku 2010. A dokud jej někdo neporazí, nic se na tom nezmění,“ řekl před žurnalisty.

Bude on tím, kdo ukončí jeho neporazitelnost? „Jsem ve skvělé formě, cítím se opravdu dobře, tréninkový kemp proběhl tak, jak jsem chtěl. Pracoval jsem v ringu, pracoval jsem na jídelníčků, vše je tak, jak by mělo být. A taktika? Ta už je také stanovená. Jsem připravený ten zápas ukončit před limitem. Ale pokud bude potřeba jít na body, vyhraji na body,“ přidal.

Fanoušci se tak mají nač těšit. A to i ti čeští, galavečer z MGM Grand v Las Vegas bude vysílat od 3:00 hodin přímým přenosem také televize Sport 1.

Luis Ortiz / zdroj foto: Boxingscene.comLuis Ortiz / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze