Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ortiz: Nikdy bych neohrozil dopingem svoji rodinu. Wilder: Půjdeš na prdel chlape!

  • Napsal Antonín Vavrda

Luis Ortiz při tréninkuLuis Ortiz při tréninkuPRAHA – Březen bude měsícem fanoušků těžké váhy. V jeho úvodu se sebe pustí Američan Deontay Wilder (39-0, 38 KO) a Kubánec Luis Ortiz (28-0, 24 KO), v závěru pak Anthony Joshua (20-0, 20 KO) s Josephem Parkerem (24-0, 18 KO).

Je něco přes týden, kdy jsme vám připomněli dvojici neporažených talentů z Velké Británie a Nového Zélandu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Nuda ale není ani u druhé dvojice, kterou čeká souboj o titul mistra světa WBC. Ten drží dvaatřicetiletý Wilder. „A bude mi říkat pane také po 3. dubnu až se vypořádám s Ortizem,“ usmívá se před novináři bijec přezdívaný „Bronzový Bombarďák“, který má celkem čtyři děti a se snoubenkou Shuntel Swiftovou je v těchto dnech v očekávání dalšího potomka (třetí dcery).

Početnou rodinu má také jeho o šest let starší vyzývatel, dle mnohých nejlepší bijec, který nemá ve své moci pás světového šampiona. A také bijec, který měl v minulosti už dva dopingové nálezy. Ten poslední zhatil jeho duel s Wilderem plánovaný na 4. listopadu loňského roku.

„Hodně lidí ví, že jsem nic neprovedl. Nikdy bych neohrozil svoji budoucnost boxera. V sázce je příliš mnoho, rodina, děti a možnost zajistit jim budoucnost,“ nechal se v těchto dnech slyšet Ortiz, který měl problém kvůli léku na vysoký krevní tlak. Ten ale obsahuje látky, které jsou na seznamu těch zakázaných Mezinárodní antidopingové agentury (WADA), protože může maskovat doping.

„Beru ho dva roky, jen jsem ho zapomněl napsat do seznamu, když jsem vstupoval do programu WBC a VADA (Nezávislá antidopingová agentura). Nikdy bych nevěřil, že mi může jeden lék a papírování s ním způsobit takové problémy, jen pro to, že jím někteří lidé maskují podvody a musí často na záchod. Já vypiji dva galony vody denně, takže jsem na záchodě tak jako tak,“ pokračoval ve své obhajobě.

„Jsem těžká váha, nedává smysl, abych něco podobného bral. Abych bral něco, co by mě nutilo chodit často na záchod. Proč? Kdybych věděl, že tento lék není dovolený, řekl bych to trenérovi i lékaři, ale já to vážně netušil. Navíc množství, které mi nalezli, bylo tak nízké, že těžko mohlo cokoliv kamuflovat,“ přidal ještě s tím, že je ale rád, že k tomu došlo. „Asi se to mělo stát. Nyní je jsme tu znovu a už se nic podobného nestane. Už není nač se vymluvit!“

Jeho manažer Jay Jimenez následně přidal, že Ortiz byl během posledních pěti týdnů testován v rámci programu WBC „Čistý box“ hned sedmkrát. A vždy bezproblémově. „Já doufám, že to tak bude i nadále. Vždycky se říká, že kdo podváděl jednou, bude i nadále. Ale věřím, že Luis Ortiz je chytrý člověk, který podobnou chybu již znovu neudělá. A pokud ano, jen si řeknu, jaká je škoda, že se tak stalo prve a způsobil tím tolik problémů,“ pousmál se oznámení druhé strany Wilder.

Kolikrát navštívili dopingoví komisaři jeho, ale neřekl. Místo toho se ještě slovně věnoval svému soupeři. „Myslím, že opravdu neudělá další hloupost. Ale netrápím se tím, jsem přesvědčený, že 3. března se utkáme, já předvedu skvělý výkon ve velkém zápase, který ovládnu,“ přidal bronzový medailista z OH 2008, kde startoval ještě ve váze do 91 kg.

„Hodně mluví, to by mu šlo. Tvrdí, že zabije 'King Konga' (přezdívka Ortize), jenže zapomíná, že já nejsem jako jeho ostatní soupeři. Jsem skutečná těžká váha s velkým množstvím zkušenosti, který boxuje od deseti let. Jeho slova mě nezastrašují, spíše baví. Pro svoji rodinu i pro fanoušky udělám to nejlepší možné, knockoutuji ho a ukážu celému světu, kdo je 'King Kong',“ nechal se slyšet Kubánec, který v amatérském ringu odboxoval na 370 zápasů.

Podobně jako například Rus Sergej Kovaljov se ale ve své váze nikdy neprobil do pozice domácí jedničky, kterou byl dlouhodobě Odlanier Solis. Na Wildera ani tak ale příliš dojem neudělal.

„Luis Ortiz se chystá jít k zemi. Posadím tě na zadek, použiji tě jako exemplární příklad pro ostatní, pro všechny, kdo si na mě troufají, nebo o mě pochybují. Lidé říkají, že má dovednosti, vůli, že jsi 'King Kong', boogeyman a podobně. To vše mě ale motivuje k tomu, abych tě posadil v našem zápase na prdel,“ dodal současný šampion WBC.

Na čí slova dojde, to poznáme už brzo. Hodně brzo. Konkrétně příští víkend v noci na neděli...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze