Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Okamžitá odveta nebude. 'Jsme v kontaktu,' říká Pejsar. A je libo Andrýsek vs. Rácz?

Pejsar vs. KudrjašovPejsar vs. KudrjašovPRAHA – Český bijec Václav Pejsar (14-9, 12 KO) si bude muset na srovnání účtů s Rusem Dmitrijem Kudrjašovem (24-3, 23 KO) ještě chvíli počkat. „Ruské Kladivo“ má totiž před sebou střet s domácí jedničkou křížové váhy Ruslanem Fajferem (25-1, 16 KO).

S odkazem na stáj „Svět boxu“ informoval Boxingscene.com na chystanou velkou akci v Kaliningradu, která by se měla uskutečnit 6. května. Na ní se představí také oblíbený Dmitrij Kudrjašov, ovšem nikoliv s českým rivalem Václavem Pejsarem, ale se svým krajanem Ruslanem Fajferem.

DALŠÍ NOVINKY Z DOMÁCÍ SCÉNY:

Což o to, duel to bude pro domácí fanoušky více než lákavý. Osmadvacetiletý Fajfer je aktuálně ruskou jedničkou a světovou třináctkou křížové váhy, když naposledy zdolal neporaženého krajana Jurije Kašinského celkem přesvědčivě 3-0 na body (2x 115-111 a 114-112). Kudrjašov je doma pětkou a ve světě číslem 21.

A vyjma souboje s Pejsarem skončily vždy jeho duely před limitem. Ať ty vyhrané, tak také prohrané. Z tohoto pohledu se bude jistě nač dívat. A dá se říct, že pro čtyřiatřicetiletého knockoutéra, který dlouho platil za nejobávanějšího boxera této divize, půjde o zápas poslední záchrany.

Pokud uspěje, může ještě pošilhávat po světových vavřínech. V případě prohry jeho velká kariéra končí. Jenže podobně byl postaven také jeho prosincový střet s Pejsarem. Ten na body vyhrál. Jenže...

Oba bodoví, kteří mu zápas dali, byli na 18 měsíců suspendovaní. Mluvilo se dokonce o anulaci výsledku, který smrděl podvodem. De facto celý svět, včetně ruských fanoušků – a nakonec i samotného Kudrjašova a jeho promotéra Andreje Rjabinského – viděl vyhrát Pejsara, který byl po celý duel lepší. A to počítání ve čtvrtém kole navzdory.

Jenže i tento případ ukazuje, že profesionální box je především politika. K anulaci nedošlo. A k okamžité odvetě nakonec také ne. I když... „O tom jejich duelu vím. Mám slíbeno, že po zápas s Fajferem budu jeho soupeřem. Jsme v kontaktu,“ sdělil pětatřicetiletý plzeňský bijec na dotaz Profiboxing.cz zda o ruské bitvě ví s dovětkem, že to jsou veškeré informace, které ze „země neomezených možností“ má.

Kromě Pejsara je ale na české scéně celkem živo. V přípravě na „tajný“ duel v zahraničí je aktuálně Pavel Šour (11-2, 6 KO) – stejně jako jeho původně poslední plánovaný protivník, Brit Hughie Fury (23-3, 13 KO).

Už příští týden, na den Sv. Valentýna, si v kanadském Sydney střihne zápas o Mezinárodní pás WBC v křížové váze Vladimír Řezníček (9-2-2, 4 KO), jehož soupeřem bude domácí talent Ryan Rozinski (11-0, 11 KO). „Řezňa“ odlétá do zámoří už tuto sobotu a my se vám pokusíme s ním ze zámoří zprostředkovat aktuální rozhovor.

A je tu ještě jeden zajímavý souboj. Souboj, kterému by se minimálně jedna strana nevyhýbala, respektive už otevřeně oznámila, že by ji zajímal. Souboj mezi Slovákem Robertem Raczem (22-2, 19 KO) a Markem Andrýskem (4-0, 3 KO). Tedy mezi bývalý českým mezinárodním šampionem super střední váhy a tím úřadujícím. Že by jeden z taháků plánovaného galavečera Lukáše Konečného na přelom března a dubna do Ústí?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze