Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Odveta Wilder vs. Fury nyní nebude. ESPN je proti, na šampiona se ale stojí fronta

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury a Wilder po prosincovém zápase / zdroj foto: Boxingscene.comFury a Wilder po prosincovém zápase / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Okamžitá odveta mezi Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO) a Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) v květnu nebude. Tak zní prohlášení federace WBC, jejímž šampionem Američan je, které následně potvrdily i obě strany.

„Odveta mezi Deontayem Wilderem a Tysonem Furym se oficiálně neuskuteční. Zatímco Wilder projevil ochotu o tento střet, Fury chce jiný zápas s tím, že se střetnou později,“ řekl Boxingscene.com Mauricio Sulejman, prezident WBC.

VÍCE O ZÁPASE WILDER VS. FURY:

„ESPN trvá na tom, že tam bude jeden zápas, než se uskuteční odveta s Wilderem, řekl o den později BBC Radio 5 live pro změnu promotér britského obra Frank Warren.

Ten se nyní na americké půdě stará o manchesterského rodáka společně se stájí Top Rank a právě ESPN, zatímco titulové zápasy Wildera byly dosud vždy na platformě Showtime Boxing, která spolupracuje s jeho promotérem Alem Haymonem skrze projekt Premier Boxing Champions (PBC).

Právě s ohledem na skutečnost, že Fury minulý týden podepsal s ESPN a Top Rank smlouvu, se začalo spekulovat, že na odvetu nyní na jaře nedojde. A spekulace se nyní proměnily v realitu.

„Tyson chtěl boxovat s Wilderem, tomu věřte, je nyní trochu zklamaný, ale je to rozhodnutí, které není jeho. ESPN toto chce kvůli tomu, aby zvýšila hodnotu odvety, platby za PPV (placený přenos) a také generovala větší počet zakoupení PPV,“ přidal Warren.

Prosincové remízové setkání obou neporažených hvězd těžké váhy generovalo 300 tisíc prodaných PPV na americkém kontinentu, což je s ohledem na premiéru obou co se týče placeného televizního přenosu velmi kvalitní číslo.

A jelikož jejich střet překonal očekávání, všichni zainteresovaní nyní chtějí dosáhnout ještě vyšších zisků.

„Myslíme si, že jejich odveta může generovat klidně až dva miliony prodaných PPV. Ale jediný způsob, jak toho dosáhnout, je ten, aby společnost oba pořádně poznala. A k tomu je potřeba. K tomu je potřeba dalších zápasů,“ vysvětlil kroky ESPN a Top Rank výkonný ředitel druhé ze společností Bob Arum.

Otázkou zůstává, co se stane poté, pokud by jeden z nich prohrál, nebo pokud se nedomluví obě televizní společnosti, případně promotéři.

Arum sice naznačil, že je schopen najít s Haymonem, se kterým vedl několikeré soudní pře, najít společnou řeč, ale to mohou být pouze slova. Navíc ESPN se tváří tak, že duel chce dělat sama a že Wilder nemá žádnou pevnou smlouvu se Showtime Boxing, což její šéf Stephen Espinoza před týdnem pro Boxingscene.com nevyvrátil.

Nyní ale dostává šanci toto změnit. Wilder totiž bude boxovat tak, jak bylo už předem avizováno – 18. května, nejspíše v newyorské Madison Square Garden. A dle všeho opět pod hlavičkou Showtime Boxing.

A soupeř? Hlásí se Dominic Breazeale (20-1, 18 KO), který byl přitom blízko dohody s Britem Dillianem Whytem (25-1, 18 KO) a který je povinným vyzývatelem WBC v těžké váze. Tedy Wildera, se kterým má otevřený osobní účet.

Je tu také Kubánec Luis Ortiz (30-1, 26 KO), který s Wilderem loni v březnu v krásné bitvě prohrál TKO v desátém kole a kterého čeká o víkendu nebezpečný Němec Christian Hammer (24-5, 14 KO).

Co se týče třicetiletého manchesterského rodáka, o jménech jeho nejbližšího soupeře a datu zápasu se momentálně příliš neví. Jako první padlo jméno Novozélanďana Josepha Parkera (25-2, 19 KO), ale je otázka, zda se mu bude chtít absolvovat třetí těžký duel s britským rivalem během zhruba patnácti měsíců.

Jisté tak u Furyho vlastně nyní je pouze to, že by měl na konci května zavítat do Prahy mluvit o svém životním příběhu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze