Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Odveta Ruiz-Joshua potvrzena: 7. prosince u šejků, kteří zaplatili 100 milionů dolarů

  • Napsal Antonín Vavrda

Ruiz vs. Joshua / zdroj foto: Sky SportsRuiz vs. Joshua / zdroj foto: Sky SportsLONDÝN – Fanoušci profesionálního boxu dostanou předčasný vánoční dárek. Už 7. prosince si to v saudskoarabském Rijádu rozdají Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) a Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Tentokrát vstoupí do ringu coby šampion organizací WBA, IBF a WBO americký pořízek s mexickými kořeny. Další podrobnosti budou oznámeny na pondělní tiskové konferenci v Londýně.

1. června 2019 psal historii. Historii své vlasti, největší středoamerické země. Téměř přesně půl roku poté se pokusí svůj zápis potvrdit.

DALŠÍ NOVINKY K DUELU:

Nakonec na neutrální půdě, byť pod promotérským velením Eddieho Hearna, který stojí za britským obrem. Ruiz totiž po nedávném dopingovém nálezu Dilliana Whyta (byť VADA jej následně vyvrátila) odmítl boxovat na britském území, Joshua totiž chtěl hájit pásy na oblíbeném fotbalovém chrámu v Cardiffu.

Mluvilo se opět o New Yorku, nebo dokonce o Mexiku. „Je mi jedno, kde se utkáme. Klidně to může být v Tijuaně a rozhodčím bude jeho strýček. Pořád to bude souboj mezi mnou a jím,“ nechal se před pár dny slyšet Joshua.

Mexičané se skutečně snažili získat potřebný kapitál. V zemi, kde je momentálně sportovní jedničkou král střední váhy Canelo Alvarez, by šlo o sportovní událost roku. Možná desetiletí. A koneckonců, proč ne rovnou století.

Jenže byť se manažer Fernando Beltran ze Zanfer Promotion snažil, opravdu snažil, bylo to málo. Na sílu peněz arabských šejků momentálně mají maximálně snad jen čínští investoři. Ti se ale do dostihů o tento souboj nezapojili.

A tak 100 milionů dolarů, které údajně dle britských médií ze Saudské Arábie do Londýna přilétly, Hearna přesvědčilo. Půjde tak o třetí zajímavý boxerský zápas v této zemi – loni zde dosáhl na vládu nad super střední vahou Brit Callum Smith, před měsícem pak před zraky šejků slavil Amir Khan.

Zda bude do třetice horká pouštní půda zaslíbená britskému boxerovi, to si budeme muset ještě chvíli počkat. Jisté ale je, že Joshua pro to udělá maximum. Mimo jiné dle posledních informací změnil přístup k váze a kvůli lepší kondici a výdrži shodil několik kilogramů. Podruhé za posledních pět let by tak mohl v zápase vážit pod 110 kilogramů.

V zámoří bude galavečer vysílat opětovně streamingový gigant DAZN, na britských ostrovech placený kanál Sky Sports. A pokud bude pokračovat současná spolupráce Sky Sports se Sport TV, tak by mohla (a měla) vysílat souboj také tuzemská Sport 1/2.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze