Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Obří záležitost: Ruiz–Joshua, Whyte–Wach, Povětkin–Hunter, Hrgovič a Medžidov

Galavečer v ArábiiGalavečer v ArábiiPRAHA – Tak tohle bude něco! Včera totiž Matchroom Boxing oznámil další zápas na galavečer Clash on the Dunes v saudskoarabském Dirijahu. Už tak našlapanou přehlídku těžkých vah doplní dvojice Dillian Whyte (26-1, 18 KO) – Marius Wach (35-5, 19 KO).

Něco podobného boxerská historie nepamatuje. Na jednom galavečeru pět zápasů těžkých vah. Až na jednu výjimku jsou všechny vypsané na dvanáct kol. Že ale některá z nich neskončí před limitem? Na to si asi nikdo nevsadí.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A těch sázek by se dalo kombinovat opravdu řada. Posuďte sami:

Galavečer 7. prosince v Dirijahu odstartují debutující Ivan „Hopey“ Price, poté přijde na řadu Diego Pacheco (7-0, 6 KO). Oba devatenáctileté talenty ještě své soupeře neznají, ale to nevadí. Stejně půjde o rozcvičku. A předkrm před pořádnou porcí hlavního menu.

Zkušený Brit Tom Little (10-7, 3 KO) se pokusí zastavit hladového ázerbajdžánského lva jménem Magomedrasul Medžidov (1-0, 1 KO). Jistě, dvaatřicetiletý Little jde tak trochu jako ovce na porážku, na druhou stranu, ani o rok starší Medžidov není nezranitelný, což se ukázalo při jeho profesionálním debutu, kdy byl s Edem Fountainem počítán.

A protože Eddie Hearn si v posledních letech doslova zamiloval amatérské hvězdy, hned v následujícím duelu představí jistého Filipa Hrgoviče (9-0, 7 KO). Sedmadvacetiletý Chorvat, který už nyní okupuje 13. příčku ratingu BoxRec.com, si to rozdá s o deset let starším Američanem Erikem Molinou (27-5, 19 KO). Jistě, také zde jsou karty rozdány celkem jasně, Molina ale umí překvapit a styl Hrgoviče by mu mohl paradoxně vyhovovat.

Extrémně sledovaná poté bude eliminace WBA mezi Rusem Alexandrem Povětkinem (35-2, 24 KO) a Američanem Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO). Čtyřicetiletý veterán srpnovou výhrou nad Britem Hughiem Furym ukázal, že stále ještě nepatří do starého železa, o devět let mladší „Bounty“ pak po přestupu do těžké váhy stále ještě neprohrál. Naposledy si poradil v polovině září s krajanem Povětkina a jeho parťákem z tréninku, Sergejem Kuzminem.

Ruiz Jr a JoshuaRuiz Jr a Joshua

Mimochodem, jaký je rozdíl mezi výhrou a porážkou v Matchroom Boxing – Povětkin s Hunterem si to rozdají před arabskými šejky na možná nejsledovanější boxerské akci roku, Fury s Kuzminem jsou, respektive byli zapsaní na galavečer v Monte Carlu o tomto víkendu. Honosné, parádní, leč přece jen komornější akci. Navíc ruský „Medvěd“ nakonec nebude boxovat ani tam, protože se v závěru přípravy zranil.

Ale zpět do Arábie. Před vrcholem v podobě odvety mezi Andym Ruizem (33-1, 22 KO) a Anthonym Joshuou (22-1, 21 KO) se představí poslední do party obrů. Ti, kteří byli definitivně doplněni na galavečer až včera.

Kontroverzní prozatímní šampion WBC Dillian Whyte (26-1, 18 KO) a polský „Viking“ Mariusz Wach (35-5, 19 KO). Jistě, devětatřicetiletý obr z Krakova už má to nejlepší za sebou. Už dokonce není ani tím neknockoutovatelnou zdí, byť k zemi se stále poslat nedá. Jenže pořád je to 202 centimetrů vysoký ranař, který je v tréninku a který sní o své velké šanci. Navíc o osm let mladší Brit by mu mohl stylem sedět.

A to nejlepší na závěr: galavečer bude od 20:30 hodin vysílat v přímém přenosu stanice Sport 1.

Takže si připravte popcorn, pivo, nebo cokoliv jiného, zakroužkujte v kalendáři 7. prosince, stříhejte metr, protože tohle bude pro milovníky těžké váhy předčasný Ježíšek, Santa Claus, Mrazík, prostě pořádná vánoční nadílka!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze