Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nový talent těžké váhy? Top Rank podepsal devatenáctiletého Jareda Andersona

  • Napsal Antonín Vavrda

Jared Anderson a Bob ArumJared Anderson a Bob ArumNEW YORK – Stáj Top Rank Boxing se rozrůstá o nové jméno. Je jím aktuálně nejlepší těžká americká váha v amatérském ringu, Jared Anderson. Mladík z Toleda v Ohia si odbude svoji profesionální premiéru 26. října na galavečeru k zápasu o titul mistra světa v pérové váze organizace WBO mezi Shakurem Stevensonem (12-0, 7 KO) a Joetem Gonzalezem (23-0, 14 KO).

Na svém youtube kanále se prezentuje jako člen amerického boxerského týmu, se kterým se chce dostat na olympijské hry. Jenže letos na světovém šampionátu v Rusku chyběl a dle všeho se nakonec rozhodl vydat jinou cestou. Byť je pravda, že příběh Uzbeka Bachodira Jalolova (7-0, 7 KO) ukazuje, že lze skloubit obě kariéry.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Zvláště, když profesionálové mají nyní možnost bojovat i na amatérské scéně. Mimochodem, Jalolov se stal letos v pětadvaceti letech mistrem světa v olympijském ringu, ve kterém stihl už osm zápasů, stejně jako ale další tři v tom profesionálním. A je téměř jisté, že příští rok je uvidíme v Tokiu.

Zda se o něco podobného pokusí Anderson skrze dvě kvalifikace příští rok na jaře, je ve hvězdách. Nyní je ale mladík figurou i pohybem připomínající šampiona WBC v těžké váze Deontaye Wildera okouzlen možností boxovat mezi profíky.

„Box je můj svět, můj život. Mám pocit, že mohu odstartovat svoji kariéru, něco vytvořit a zároveň tím podpořit svoji rodinu,“ řekl poté, co si stihl pravici s legendárním promotérem Bobem Arumem, vlastníkem Top Rank Boxing.

„Je to velké a silné dítě, které na turnajích na domácí půdě ukázalo vše, co umí. Může bojovat, má mládí, má charisma a také touhu zapsat se do historie,“ pochválil svoji novou akvizici muž, který v prosinci oslaví 88. narozeniny.

Mimochodem, své úspěchy na americké půdě sbíral Anderson podobně jako Wilder v křížové váze do 91 kg, když se v ní stal postupně juniorským i seniorským domácím šampionem. A pochopitelně má doma také „Zlaté rukavice“ za triumf na tomto prestižním zámořském turnaji.

V jeho rekordu pak nejsou ale jen američtí soupeři, ale i ti mezinárodní. Byť s těmi nejlepšími – Nizozemce Peterem Mullenbergem a Kazachem Vasilem Levitem prohrál. Dlužno dodat, že s druhým jmenovaným – stříbrným z posledních Her v Riu – letos jen těsně 2-3 na body.

O Andersona se budou nadále starat Antonio Leonard a James Prince coby manažeři, trenérsky jej bude vést i v profesionálním ringu Darrie Riley, který sám boxoval mezi profíky, ovšem s průměrným rekordem 5-9 (1 KO).

„Je to dobrý kluk, který pracovní etiku na to, aby se stal šampionem. Už když mu bylo patnáct, jsem věděl, co je potřeba k tomu, aby rostl. Toledo má dlouhou historii velkých bojovníků a Jared je další, který bude zastupovat naše město,“ přidal šedesátiletý kouč, který připravoval například i DeAndreho Wareho či Angela Snowa.

„Přesně tak, chci reprezentovat svoje město, být vzorem dětem, ukázat jim, že si mohou plnit své sny. Tím mým je, stát se mistrem světa v těžké váze. Chci být tím nejlepším vyslancem mého rodného města. Toledo pro mne znamená skutečně mnoho,“ poznamenal sám Anderson, který ale paradoxně momentálně žije v Colorado Springs, které je od Toleda vzdáleno zhruba 20 hodin cesty autem (2100 km).

Na celém podpisu je každopádně zajímavý ještě jeden fakt. Pro Top Rank je byla za posledních 12 měsíců čtvrtá podepsaná těžká váha. Přitom platilo, tedy pochopitelně v novém tisíciletí, že Arum dříve stojící za Muhammadem Alim či Georgem Foremanem spíše budoval stáj z „menších“ bijců.

Vedle Andersona a dříve podepsaného dalšího Američana Bryanta Jenningse (24-4, 14 KO) ve zmíněném období přišla pod křídla této stáje tak trochu evropská klika – Bulhar Kubrat Pulev (27-1, 14 KO), Ital Guido Vianello (5-0, 5 KO) a především pak Brit Tyson Fury (29-0-1, 20 KO).

Den po Američanovi pak Top Rank podepsal také Kamerunce Carlose Takama (37-5-1, 28 KO)...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze