Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Horváth brzo proti Cottovi? Pacquiao: Floyda zajímají prachy, ne fandové

  • Napsal Antonín Vavrda

Miguel CottoMiguel CottoPRAHA – Je tu další týden a s ním nálož novinek ze světa profesionálního boxu. A vězte, že kromě dění v těžké váze a především kolem Tysona Furyho, se toho událo opravdu hodně a hodně.

Cotto bude chtít pás WBO. Postaví se mu Horváth?

Domluvit zápas o titul mistra světa je často velká alchymie a zákulisní hra. Důkazem budiž současná situace ve federaci WBO a lehké střední váze. Současný šampion Canelo Alvarez (48-1-1, 34 KO) totiž dle všeho zamíří v příštím roce do střední divize a svůj titul uvolní. První na ratingu je momentálně jeho loňský protivník a portorická legenda Miguel Cotto (40-5, 33 KO), který má dle všeho o tento pás zájem.

S kým by se mohl utkat? „Pokud se Canelo vzdá titulu, cesta pro Miguela je pochopitelně otevřená,“ potvrdil prezident této federace Francisco „Paco“ Valcarcel. „Dvojkou je Demetrius Andrade, jenž ten chce boxovat pod hlavičkou WBA s Němcem Jackem Culcayem. To otevírá možnosti dalším kandidátům v desítce žebříčku,“ přidal se slavný rozhodčí Joe Cortez, který je Cottovým krajanem a momentálně po konci své kariéry působí ve své vlasti coby ceněný boxerský expert.

Číslem 3 je Brit Liam Williams (15-0-1, 10 KO), který se dříve pohyboval ve střední váze a momentálně je britským šampionem lehké střední divize. Čtyřkou pak Čech Štěpán Horváth (17-5, 7 KO), kterého dokázal před dvěma lety v úplně rozdílných fázích kariér porazit. Shodou okolností mají oba tito boxeři naplánovaný další zápas na 22. října – Williams na gala Franka Warrena v Cardiffu, Horváth na Box Live 3 do Karlových Varů.

Zdá se, že poté se rozběhne velký souboj a lobbing právě Warrena s českými promotéry z Qwert Boxing a jejich německými partnery SES Boxing. Nebo oběma stranám případně vypálí rybník někdo třetí?

Hearn: Existuje šance pro zápas Bellewa s Hayem

Už dlouho nebylo slyšet o britském bijci Davidu Hayem (28-2, 26 KO), který se vrátil do profesionálního kolotoče letos v lednu. Nyní nastínil jeho případné další plány promotér Eddie Hearn, který se stará o kariéru mimo jiné i Tonyho Bellewa (27-2-1, 17 KO), který si letos i dříve v minulosti několikrát vyměnil se slavnějším krajanem pár „milostných“ vzkazů.

„Nabídli jsme mu možnost příští rok na jaře boxovat s Tonym. David má sice v hlavě titul mistra světa v těžké váze, ale pokud by šance na něj nepřicházela, myslím, že by ho souboj s Tonym mohl zajímat. Stejně jako fanoušky a sponzory, takže bychom mohli generovat velmi slušný obrat. Příští víkend budeme jednat,“ řekl pro ostrovní média Hearn.

Ten termín případného jednání zmínil zcela účelově. V sobotu 15. října se totiž Bellew postaví v Liverpoolu do ringu proti Američanovi BJ FLoresovi (32-2-1, 20 KO), aby poprvé hájil titul mistra světa WBC v křížové divizi. A není tajemstvím, že Flores – dvojnásobný neúspěšný světový vyzývatel a bývalý elitní expert stanice NBC – má k Hayemu velmi blízko, jelikož oba pojí dlouholeté přátelství a hodiny strávené v posilovně i při sparinzích.

Pacquiao: Mayweathera zajímají pouze prachy

V plném proudu je příprava filipínské legendy a toho času i Senátora Mannyho Pacquiaa (58-6-2, 38 KO) na listopadový duel s Američanem Jessiem Vargasem (27-1, 10 KO). Při nedávném setkání s novináři došlo i na téma případné odvety s dalším zámořským bijcem – v důchodu odpočívajícím Floydem Mayweatherem (49-0, 26 KO).

„Při prvním souboji jsem udělal maximum, abych vyhrál. A proto bych rád odvetu. Opravdu ji mám neustále v hlavě, nebudu lhát. Stejně jako fanoušci. Jenže Floyd ne. Protože přestože mluví o tom, jak miluje své fanoušky, tak daleko více miluje jen své peníze. Ty jsou pro něj na prvním místě. Ne to, aby bavil svými výkony fanoušky,“ rýpl si Filipínec do svého rivala.

Dostane ho z důchodu? To je otázka. Ačkoliv sám americký bijec, který příští rok oslaví 40. narozeniny a který nestál v ringu od září 2015, návrat neustále popírá, o comebacku mluví průběžně mimo jiné i jeho otec Floyd Mayweather Sr. Dle něj je nyní ve hře údajně jiná odveta – s Mexičanem Canelem Alvarezem, který údajně nechce zůstat v lehké střední váze a přemýšlí nad svým posunem do divize střední. Je téměř jisté, že kvůli Mayweatherovi by ještě svůj pohled na věc změnil.

Roach: Nikdo nemůže zastavit Kovaljova. Ani Ward

K blížícímu se šlágru nejen polotěžké váhy mezi Sergejem Kovaljovem (30-0-1, 26 KO) a Andrém Wardem (30-0, 15 KO), ke kterému dojde 19. listopadu v Las Vegas se vyjádřil i kouč výše zmíněného Filipínce Mannyho Pacquiaa – Freddie Roach. A dle americké trenérské legendy není o favoritovi duelu pochyb.

„Myslím, že Kovaljov musí neustále útočit, musí ho zpomalit a zastavit, jinak bude mít problémy, protože Ward je skvělý boxer. Může Warda trefit tvrdě a čistě? Možná ano, možná ne. Je to velký puncher, umí boxovat s chytrými boxery, což dokázal proti Hopkinsovi. Podle mne je to momentálně nejlepší polotěžká váha na světě. Lepší než Ward,“ zaznělo z Roachových úst.

Ward: Co bude dělat, když jeho údery nebudou fungovat?

Ačkoliv nereagoval přímo na Roache, k blížícímu se souboji s obávaným knockoutérem se vyjádřil i sám Ward, stříbrný medailista z her v Aténách 2004. „Každý zná naše slabé i silné stránky. On je šampion, porazil opravdu skvělé boxery. Není to chlap s umělým rekordem. Je to 'Krusher', snaží se své soupeře knockoutovat. Na nic jiného nemyslí. No jo, ale co když narazí na někoho, koho sundat nedokáže a od kterého začne inkasovat?“ pousmál se Ward před americkými novináři.

Když mu na toto téma odpověděl jeden ze žurnalistů, že podobným typem soupeře byl před dvěma lety jistý Bernard Hopkins (a vlastně i Isaac Chilemba, oba Kovaljov snadno vybodoval), Ward reagoval následovně: „Nejsem Bernard Hopkins. Není to neúcta k němu, ale není mi 40, 49, ani 50. To je prostě realita. Uvidíme, jak se dokáže Kovaljov popasovat s výše řečeným proti soupeři na vrcholu sil.“

Parkerova stáj bojuje proti streamům

Hodně zajímavý článek přinesl o víkendu novozélandský NZ Herald. Kromě budoucnosti místní boxerské hvězdy Josepha Parkera (21-0, 18 KO), který je opravdu kousek od zápasu o světový titul jedné ze čtyř top federací, řeší jeho promotéři také nezákonné internetové streamy z jeho zápasů.

Dean Lonergan – Parkerův promotér – se společně s televizí Sky nyní soudí s celkem osmi lidmi, kteří streamovali červencový duel Novozélanďana s australským veteránem Solomonem Haumonoem. Všechny zápasy Parkera v posledních dvou letech totiž musí fanoušci zakoupit skrze platformu zmíněné televize (naposledy za 40 dolarů). Příznivci boxu se ale na Lonergana i Sky zlobí za to, že internetové vysílání na platformě Fanpass už několikrát selhalo.

Quillina se ujal Virgil Hunter

Velký návrat hlásí bývalý mistr světa WBO ve střední váze a poslední přemožitel české legendy profesionálního ringu Lukáše Konečného – Američan s kubánskými kořeny Peter Quillin (32-1-1, 23 KO). Ten nestál v ringu od loňské expresní porážky v prvním kole od Daniela Jacobse (32-1, 29 KO). V cestě zpět mezi elitu by měl pomoct nový kouč Virgil Hunter.

„Zápasy s Jacobsem i Zaratem jsem sledoval několikrát. Snažil jsem se je knockoutovat, byl příliš zbrklý a zapomněl jsem na to, co umím. Na svoji techniku a hlavně pohyb na nohou. Než jsem se domluvil na spolupráci s Hunterem, všechno jsem konzultovat se svým dosavadním trenérem Erikem Brownem, který je pro druhým otcem. Posvětil mi tuto změnu a já se na ni moc těším,“ řekl Boxingscene.com Quillin.

„Peter je velkým puncherem, který umí boxovat na distanc, má velký rozsah paží, skvělý pohyb. Proti Jacobsi udělal nějaké chyby, především byl příliš agresivní hned v prvním kole, ale jinak je na čem pracovat,“ přidal svůj pohled na věc Hunter, který vede mimo jiné i Andrého Warda, od nějž by se chtěl Quillin učit.

Victor Ortiz skončil ve vězení

Už minulý týden skončil za mřížemi doma v Kalifornii bývalý mistr světa Victor Ortiz (31-6-2, 24 KO). Důvod? Řízení vozidla pod vlivem alkoholu. Devětadvacetiletá bývalá velká hvězda profesionálního ringu byla následně propuštěna na kauci. Je otázkou, co bude s Ortizem dále, jelikož ten je už za jiný prohřešek z loňského roku v podmínce.

WBC varuje před pitím energetických drinků

Federace WBC sdílela skrze svůj program „Čistý box“ článek Dr. Christophera Maynarda, který tvrdí, že energetické nápoje mohou způsobovat smrt u mladých lidí. Respektive jejich nadměrné užívání. Dle jeho výzkumu není problém v tom, pokud si člověk dopřeje energetický nápoj (250 ml) jednou denně, je ale třeba se vyhnout jejich nadměrné konzumaci nebo pití před či během sportovní aktivity.

Výsledkový servis:

Kromě reportů, které jsme vám již nabídli, se boxovalo o uplynulém víkendu ještě několik zajímavých zápasů. V Německu na gala Brähmer vs. Cleverly, nebyl rodák z Cardiffu jediným ostrovním bijcem slavícím triumf.

Rychlou knockoutovou výhru si zapsal i David Price (21-3, 18 KO), který údery na spodek rozebral dvaačtyřicetiletého chorvatského veterána Ivicu Perkoviče (22-31, 17 KO). Price by měl už 15. října boxovat v Liverpoolu proti krajanovi Davidu Allenovi (9-1-1, 6 KO). V šestém kole ukončil Argentince Guillerma Rubena Andina (10-2, 5 KO) německý dravec Vincent Feigenbutz (24-2, 22 KO), pro kterého to byl už třetí triumf od lednové titulové prohry s Italem Giovannim De Carolisem (24-6-1, 12 KO).

Výhrou ve druhém kole se možná rozloučil s profesionální kariérou bývalý mistr světa tří váhových divizi Humberto Soto (66-9-2, 36 KO). Šestatřicetiletý Mexičan si za zhruba pět minut boje poradil s krajanem Danielem Ruizem (34-10-2, 24 KO) a po zápase ještě přímo v ringu přiznal, že uvažuje o odchodu do důchodu.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze