Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nová výzva? Tyson: Jestli chce Jones fakt pořádné peníze, ať teda bojuje se mnou

  • Napsal Antonín Vavrda

Jon Jones vs. Mike TysonJon Jones vs. Mike TysonNEW YORK – Fanoušci bojových sportů se možná dočkají hodně zajímavého srovnání. Legendární boxer Mike Tyson (50-6, 44 KO), který momentálně plánuje svůj návrat do ringu (pro exhibiční duely), totiž nepřímo vyzval šampiona polotěžké váhy UFC Jona Jonese.

Je to tak trochu skrytá výzva, ale pokud se jí někdo chytí, mohlo by to být více než zajímavé.

Jon „Bones“ Jones (26-1, 10 KO) je totiž stále na válečné stezce s prezidentem UFC Danou Whitem. Vše odstartovala jednání o zápase šampiona polotěžké váhy s obávaným ranařem těžké divize Francisem Ngannou, který je mimochodem velkým obdivovatelem Mika Tysona.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jenže na jednání údajně vůbec nedošlo, protože Jones je měl „zabít“ přemrštěnými finančními požadavky. „Chtěl stejné peníze jako dostal Deontay Wilder za souboj s Tysonem Furym,“ nechal se slyšet White. Pokud by bylo pravda, pohybovali bychom se u částky okolo 25 milionů dolarů, Jones přitom nikdy nedostal za zápas v UFC více než 580 tisíc dolarů.

Dvaatřicetiletý rodák z Rochesteru toto popřel a rozjela se vlna osočování a hádek o mzdy ve slavné lize, do které se postupně přidaly i další tváře tohoto sportu – Jorge Masvidal, Conor McGregor, Henry Cejudo, na dálku pak skrze příspěvky na sociálních sítích podpichuje Whita také Mark Hunt.

Nyní na toto téma zazněla hodně zajímavá slova od muže, který v boxerském ringu vydělal skoro půl miliardy dolarů a který ve své době platil za nejbohatšího boxera planety.

„Poslouchej, UFC je teď populárnější než box, že? Sleduje ji více lidí, že? Ale bojovník UFC nikdy nebude bohatší než elitní boxer. Aby Conor McGregor vydělal 100 milionů dolarů, musel boxovat v ringu s Floydem Mayweatherem. Takže Jon Jones musí bojovat se mnou, pokud chce vydělat nějaké fakt super peníze,“ nechal se slyšet brzo čtyřiapadesátiletý Tyson v jednom z mnoha rozhovorů poslední doby.

Je až neuvěřitelné, koliko je v těchto pár větách pravdy. On sám dostal během pár týdnů několik nabídek na exhibiční duely, které se pohybovaly v milionových řádech, nejvyšší z Bare Knuckle FC činila dokonce 20 milionů dolarů.

Zároveň je to pár dní, co opětovně Dana White podpíchl svého boxerského promotérského rivala Boba Aruma, který mluvil o tom, že chce na září do Las Vegas zápas o krále lehké váhy mezi Vasylem Lomačenkem a Teofimem Lopezem už před fanoušky v hledišti arény.

„V srpnu budeme ještě bez diváků, ale věřím, že od září už v omezeném počtu budou moct být v hledišti a že na přelomu roku, případně od ledna se již vrátíme do normálu,“ nechal se slyšet šéf Top Rank Boxing.

„Lidé ty jejich akce nesledují, tak o čem to mluví? Tenhle dědek mně před pár týdny kritizoval, že se snažím udržet byznys v chodu a teď mluví o fanoušcích v hledišti. Má 300 tisíc sledujících v hlavním vysílacím čase ESPN a chce mít diváky? To myslí těch 14 lidí v hledišti?“ rýpl si mocný šéf UFC do Aruma o víkendu.

Dlužno dodat, že v porovnání s Top Rank Boxing si vede jeho společnost o něco lépe, zas tak výrazné to ale není. Boxerské galavečery na ESPN sleduje až půl milionů diváků, UFC pak atakuje hranici 700 tisíc sledujících (není řeč o placených galavečerech, který zatím po pandemii koronaviru uspořádala slavná liga pouze jediný).

Kam až by se vyškrábala sledovanost střetu Mike Tyson vs. Jon Jones?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze