Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nekonečný příběh problémů. Triller čelí za Triad Combat žalobě od 'holých kloubů'

  • Napsal Antonín Vavrda

Triad Combat vs. Bare KnuckleTriad Combat vs. Bare KnuckleOrganizace Triller Fight Club sice minulý týden oznámila novinku – galavečer nového sportu Triad Combat –, ale klidně se ještě může stát, že na souboje mezi boxery a MMA bojovníky dle upravených pravidel v trojúhelníkovém ringu ani nedojde. U okresního floridského soudu totiž na organizaci podaly trestní oznámení BYB Extreme Fights Series a Lights Out Productions.

Žaloba zmíněných společností, které organizují souboje tzv. „holých kloubů“ v trojúhelníkovém ringu, se vztahuje na porušení patentu, nekalé soutěže a porušení autorských práv a souvisejících nároků, které z nich vyplývají. S informací přišel jako první portál MMAJunkie.com.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Hlavním bodem žaloby je galavečer Triller Fight Club v novém sportu představeném v minulém týdnu. Akce Triad Combat je naplánovaná na příští sobotu 27. listopadu do Arligtonu v Texasu. Pro většinu svých akcí totiž BYB Extreme Fights Series používá charakteristický trojúhelníkový ring pojmenovaný „Trigon“. Ten si navíc nechala společnost patentovat.

„Od roku 2015 jsme investovali značné množství financí do společnosti i našeho patentu. Poté, co jsme viděli, že společnost Triller náš design jednoznačně kopíruje, snažili jsme se situaci vyřešit smírně. Bohužel jsme byli hodně důrazně odmítnuti. Je až neuvěřitelné, že společnost Triller a její hollywoodský manažer Ryan Kavanagh věří, že mohou naše práva převálcovat silou. Proto jsme podali tuto žalobu, protože nehodláme jen tiše přihlížet,“ řekl promotér BYB Mike Vasquez.

PRAVIDLA TRIAD COMBAT

  • Boje se mají odehrávat v trojúhelníkovém ringu
  • Bojovníci mají na sobě osmiuncové rukavice (podobné těm na MMA)
  • Nesmí se kopat, strhávat na zem, smí se ale bojovat v klinčích, udeřit soupeře z otočky, tzv. „Supermanem“ i kladivy, tedy údery vedenými zeshora dolů. Lze si soupeře v klinči přidržet a trefovat.
  • Bude se bojovat na lichý počet kol, které by měly trvat v případě mužů i žen dvě minuty.
  • Sean Wheelock, ředitel pravidel a předpisů Triller, který dříve pracoval pro Bellator a Kansaskou sportovní komisi: „Miluji tyto výzvy, vymýšlet něco nového. Ryan (Kavanagh) se mě po zápase Holyfield vs. Belfort zeptal, co bychom mohli udělat pro vyrovnanější zápasy boxerů a MMA zápasníků. Tak, aby výhoda toho, co má daný sport za svůj, byla co nejmenší. Došli jsme k tomuto formátu.“

„Jsme ve světě bojových sportů a my jsme připraveni na boj,“ dodal odhodlaně. Důkazem budiž další bod obžaloby, kde poukazuje na osobu Petera Kahna. Ten je v Trilleru zodpovědný za boxerské akce, v minulosti ale pracoval pro Bare Knuckle FC. V roce 2019 měl při osobním setkání Vasquezovi říct, že výhodou BYB proti rivalovi je právě v konceptu trojúhelníkového ringu.

Kavanaugh s Kahnem pak měli v září letošního roku o patentu diskutovat se Shannonem Briggsem, který má k floridské společnosti „holých kloubů“ BYB blízko. Tato společnost žádá nejen o náhradu škody za plagiátorství, ale také o zastavení konání akcí Triller Fight Club. Mimo jiné také proto, že BYB Extreme Fights Series pořádá další svůj galavečer už 17. prosince v Miami.

Pokud by soud opravdu vydal předběžné opatření a Triller Fight Club by nemohl „svoji“ novinku představit světu, byla by to pro tuto organizaci další tvrdá rána. Společnost, která se dlouho specializovala na kulturní akce se loni rozhodla vstoupit na pole boxu. Zatím ale příliš nezáří.

Triad Combat 1 Pulev vs. MirTriad Combat 1 Pulev vs. Mir

Ano, pod její hlavičkou se odboxovala exhibice legend Mika Tysona s Roye Jonesem Jr., celý galavečer ale budil spíše rozpaky než nadšení. Toté platí také pro další akce, kde byl již hlavní tváří Youtuber Jake Paul. Toho ale pod svá křídla stáhla televize Showtime Boxing, nejmladší mistr světa těžké váhy historie už na jaře opakovaně pronesl, že s Trillerem už nechce mít nic společného. A že další exhibice rozhodně nebude organizovat společně s Kavanaghem.

Ten se svým týmem dostal tvrdou ránu také v čistě boxerské branži. Na jaře vyhrál díky obří nabídce dražbu na souboj Téofimo Lopéz vs. George Kambosos Jr. Po několika odkladech a také dvou soudních tahanicích ale federace IBF, pod jejíž hlavičkou se duel uskuteční, pořadatelství Trilleru odebrala a duel příští sobotu organizuje Matchroom Boxing a DAZN.

Mimochodem, ve stejném termínu, na jaký naplánoval Triller Fight Club speciální měření sil mezi boxery a MMA bojovníky, které obsahuje zatím sedm zápasů (jeden ženský) a jehož vrcholem je duel mezi Kubratem Pulevem (28-2, 14 KO) a Frankem Mirem (19-13 v MMA). Skončí i tato akce fiaskem, které jen podtrhne neschopnost Kavanagha prosadit se v boxerském prostředí? Nebo se nakonec s konkurencí vyrovná díky svému silnému finančnímu zázemí z kulturního prostředí?

Ring pro TriadRing pro Triad

Ring pro BYBRing pro BYB

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze