Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nekonečný příběh? Canelo a Plant opět jednají, oba chápou důležitost sjednocení

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. PlantCanelo vs. PlantPRAHA – To, co se zdálo minulý týden jako hotové, „mrtvé“, znovu ožilo. Sice ne pro zářijový termín, to už se nestihne, ale listopad? Ano, je možné, že se v tomto měsíci skutečně Canelo Alvarez (56-1-2, 38 KO) a Caleb Plant (21-0, 12 KO) utkají ve sjednocujícím souboji super střední váhy.

„Ano, jednáme spolu znovu. Máme před sebou jasný projekt – sjednocení super střední váhy. Pracujeme na tom opravdu tvrdě a věříme, že se domluvíme,“ řekl pro The Athletic během víkendu Eddy Reynoso. Alvarezům trenér, kamarád a také manažer.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jaká to změna oproti začátku minulého týdne, kdy obě strany oznámily, že jednání jsou na mrtvém bodě. Ukončené. Devětadvacetiletý Američan Caleb Plant, toho času držitel pásu IBF, tedy posledního, který v této divizi Canelovi do sbírky chybí, si postěžoval, že protistrana má až nesmyslné požadavky, které neustále stupňuje.

„Nejde mu o odkaz, ani peníze, fakt nevím, co tím sledují. Já jsem připravený bojovat teď a hned. Jsem v kempu už hodně dlouho a stále nic nového. A to chtějí bojovat v polovině září,“ kroutil hlavou v rozhovoru pro ESPN stále neporažený talent z Nashvillu.

Ano, některé požadavky mexické hvězdy, která přitom mohla mít garantovanou smlouvu až na 40 milionů dolarů a také jistotu odvety, kdyby prohrála, byly divoké, bez viny ale nebyla ani druhá strana. Al Haymon, mocný to šéf Premier Boxing Champions (PBC), kam Plant patří. A také Jermall Charlo, nebo David Benavidez.

Vychytralý Haymon si chtěl nejlukrativnější boxerské zboží současnosti zaháčkovat ne na jeden, ale na dva zápasy. Bez ohledu na to, jak dopadne souboj s Plantem. Prostě mu chtěl v případě výhry předhodit dalšího svého bojovníka a náležitě na tom vydělat. „Jsme volní agenti a jdeme zápas od zápasu,“ potvrdil toto pro The Athletic Reynoso.

„Věřím, že v tuto chvíli by daleko více fanoušků raději vidělo Canela proti Dmitriji Bivolovi (18-0, 11 KO, šampion WBA v polotěžké váze). Když je zápas zajímavý pro obě strany, každá může vyhrát, tak je to daleko atraktivnější. Tým Canelo se bude muset rozhodnout, zda dokáže něco obětovat, aby získal nárok na tento duel, i kdyby k němu došlo k listopadu,“ pronesl v mezidobí Vadim Kornilov, manažer ruského bijce, který spadá pod hlavičku DAZN a Matchroom Boxing.

Právě na obří streamingové platformě boxoval Canelo šest předchozích soubojů, poslední dva coby „Free agent“. S ohledem na fakt, že se vrátil jeho tým zpět do jednání s Plantem, je zřejmé, jak se rozhodl. Tedy alespoň pro tuto chvíli.

Přestože se nyní jedná o listopadový termín, stejně ale nemají obě strany času nazbyt. Podobným duelům je třeba zajistit pořádnou propagaci, boxerům ostré kempy. Pokud by se jednalo o první polovinu listopadu, je třeba být domluveni do konce srpna, v případě té druhé do poloviny září.

„Od pátku jsme znovu v jednáních, uvidíme,“ pousmál se Reynoso, který tak potvrdil i informace Eddieho Hearna, který ten den vyvěsil na Twitter, že se Canelo vrátí v listopadu. A že mají fanoušci čekat brzo velké oznámení. Nejspíše asi čekal spíše vývoj směr jednání s Bivolem, ale...

V tomto příběhu člověk si nemůže být jistý ničím. O zvraty totiž zjevně není nouze.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze